English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Mistrzostwa Polski branży rowerowej na Kielce Bike-Expo

Największa w naszej części Europy impreza targowa związana z kolarstwem i rowerami zyska w tym roku godnego partnera. Międzynarodowe Targi Rowerowe Kielce Bike – Expo odbędą się w dniach 21 – 23 września 2017 roku. I właśnie na 23 września zaplanowano kolejną w tym roku edycję cyklu Bike Maraton. Po edycji kieleckiej zostanie już tylko październikowy finał Bike Maratonu w Świeradowie.

 

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do rotacyjnej obecności w Kielcach największych w kraju organizatorów konkurujących ze sobą cykli, ale w tym roku pora na gracza największego.

Warto też pamiętać, że Bike Maraton jako pierwszy wyruszył z targowych terenów na trasę – było to we wrześniu 2011 roku i była to jednocześnie edycja finałowa. Pamiętny start obył się w targowej hali, a kolarze przejechali symboliczną rundę wśród gości i wystawców obecnych na targach. Przyszedł czas aby to wydarzenie powtórzyć, choć zarówno Targi Kielce jak i Bike Maraton nie są już w miejscu, w którym były sześć lat temu. Zarówno jednej jak i drugiej stronie zależy aby Bike Maraton w Kielcach był wydarzeniem dużym i atrakcyjnym – zarówno dla zawodników i branży, jak i Targów oraz Bike Maratonu.

 

Bike-Maraton-i-TK_Bike-Expo2017-1.jpg

 

Pojawiały się już w mediach informacje o spodziewanych w Kielcach Mistrzostwach Polski XCM, które jednak finalnie odbędą się w tym roku w Wałbrzychu. Jednak dodatkowych emocji i klasyfikacji nie powinno zabraknąć – oficjalnie już wiadomo, że 23 września w ramach Bike Maratonu odbędą się Mistrzostwa Polski branży rowerowej i kolarskiej pod patronatem Targów Kielce i Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Dodatkowo będziemy mieli w Kielcach kolejną rundę Pucharu Polski XCM oraz wyścig, w którym będzie można zebrać kolejne punkty do lokalnego cyklu MTB Cross Maraton, co bez wątpienia jest ukłonem dla lokalnych kolarzy, nie jeżdżących regularnie na odległe zawody.

 

Bike-Maraton-i-TK_Bike-Expo2017-2.jpg

 

Organizatorzy tegorocznego Bike Maratonu oraz Targi Kielce stawiają przed sobą ambitne zadanie. Chcą aby tegoroczny maraton towarzyszący Targom był dużym wydarzeniem, nie zniknął wśród wielu targowych atrakcji i aby przysłużył się integracji branży oraz aby był widoczny nie tylko podczas dnia startu. Chcą przyciągnąć do Kielc zawodników Bike Maratonu, dla których może to być ciekawa wyprawa, zainteresować wyścigiem branżę i wystawców, zaprosić do startu lokalną kolarską brać i sprawić aby to właśnie Bike Maraton był jednym z targowych hitów.

 

targi_logo.png

 

Warto więc zapamiętać i sprawdzić: wśród dwunastu tegorocznych edycji Bike Maratonu, edycja nr 11 odbędzie w Kielcach 23 września.

 

bm_kalendarz.png

 

Źródło: mat.prasowe

Tags: MTB, Targi rowerowe, Kielce Bike-Expo

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów