English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Bike Maraton odkrywa karty na 2018. Jedenaście kart

Już jest! W sam raz pod choinkę. Wyczekiwany i upragniony - kalendarz cyklu Bike Maraton 2018. Mijający sezon jest już tylko kolejnym miłym wspomnieniem, a nowy rok, nowe plany i nowe wyzwania zbliżają się nieubłaganie i są naprawdę tuż tuż. Nowy sezon Bike Maratonu to jedenaście maratonów i sporo niespodzianek, a w prezentowanej talii mamy przynajmniej jednego asa.
Do czego przyzwyczaił nas Bike Maraton przez siedemnaście ostatnich lat?

Na jakie pytania odpowiedział w roku 2017? Idea cyklu wciąż jest aktualna - Bike Maraton jest imprezą dla wszystkich, a grono potencjalnie zainteresowanych i odpowiadających na tę ofertę wydaje się wciąż powiększać. Ma być przyjemnie, krótko i łatwo? Proszę bardzo - na wszystkich edycjach organizatorzy proponują nieco ponad 20 km dystansu MINI dostępnego dosłownie dla wszystkich. Chcecie ścigać się w górach? OK, przyjeżdżajcie do Szklarskiej Poręby i w parę innych miejsc. Ma być płasko? Będzie Miękinia lub Obiszów, ale bez przesady - podjazdy będą zawsze. Ma być długo, ostro i wyczerpująco? Nie ma sprawy - Bike Maraton w wersji GIGA to już kawał porządnego ścigania dla elity MTB. Dodajmy jeszcze dystans MEGA i mamy komplet. Rangę cyklu wciąż podnoszą też cyklicznie goszczące na trasach Bike Maratonu Mistrzostwa Polski i kolejne zawody w kalendarzu UCI. Rosnąca ilość zawodników zagranicznych i spektakularne rekordy frekwencji to tylko i aż następny element konsekwentnie budowanej pozycji cyklu.

 

 

Jak będzie w nadchodzącym roku?

Na początek, tradycyjnie, rekordowa i błotna Miękinia, która otworzy sezon. Zaczynamy więc 14 kwietnia. Po niespełna miesiącu skok w góry - 12 maja czeka Polanica - Zdrój. Nie tracimy tempa i 26 maja czas na sprawdzone trasy w Zdzieszowicach. Teraz pora na jedną z większych niespodzianek najbliższego sezonu - 9 czerwca maraton w Świeradowie - Zdroju. Najwyższy czas aby przypomnieć sobie, że w Górach Izerskich też jest czasem ciepło, zielono i słonecznie. 7 lipca pierwsze w 2018 r. spotkanie z UCI i niespodzianka naprawdę sporego kalibru - Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie z dystansem 100 km na dystansie GIGA. Bielawa zaprasza 21 lipca, Obiszów 5 sierpnia, a Wisła 18 sierpnia, czyli w zupełnie innym terminie niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wrzesień przywitamy w Wałbrzychu (8.09), a pożegnamy w Jeleniej Górze (23.09) - maratonem UCI Marathon Series i Mistrzostwami Polski XCM.


Finał?

Mała sensacja, duże zaskoczenie, spora niespodzianka, zupełna nowość - wciąż można licytować się na opis tego wydarzenia. Zakończenie Bike Maratonu 2018 odbędzie się 13 października w Sobótce.

Nuda? Stagnacja? Rutyna? Znów nie tym razem. Błyskawiczny maraton po datach i miejscowościach zrobiony. Czas na dopasowywanie własnych kalendarzy, wrażenia, plany i stawianie sportowych celów. Organizatorzy Bike Maratonu co roku starają się cykl uatrakcyjnić, coś zmienić, odświeżyć, wprowadzić coś nowego, dbając jednocześnie o to aby nie zgubić charakterystycznej dla BM atmosfery i stylu. Taka marka przecież zobowiązuje.


Bike Maraton idzie więc do przodu, a kolejna porcja zmian , lub, jak kto woli, mała rewolucja pokazują, że cykl nie zamyka się na nowe wyzwania i pomysły i że odważnie wkracza w osiemnasty sezon swojego istnienia.

 

Tags: Poland Bike

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów