English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Bike Maraton 2018. Trzy, dwa, jeden: Zapisy START!

Zaczęło się! Organizatorzy Bike Maratonu otworzyli listy startowe! Już można wypełniać formularze zgłoszeniowe na najbardziej wyczekiwane imprezy nadchodzącego sezonu. Pierwsza edycja BM odbędzie się już 14 kwietnia 2018 w Miękini, ale zapisy, jak zwykle, ruszają już zimą, a w niespełna dobę po ich rozpoczęciu, na liście zgłoszeń mamy już kilkaset nazwisk.

 

W tym roku trzymane do ostatniej chwili w tajemnicy lokalizacje tegorocznych edycji Bike Maratonu wywołały sporo emocji i pozytywnego zamieszania. Coś co wydawało się nie do zmiany i nie do ruszenia, ruszyło się i zmieniło (np. z pozoru "niezmienialna" data zawodów w Świeradowie, dająca wreszcie okazję do ścigania się bez jesiennych słot, chłodów i przymrozków), kilka edycji zmieniło daty, nie ma Ludwikowic Kłodzkich, zostały Zdzieszowice, a największą niespodzianką pozostaje finał w Sobótce. Poza tym mamy to co najlepsze: Miękinię, Polanicę, Szklarską Porębę, Bielawę, Obiszów, Wisłę, Wałbrzych. Maratony w kalendarzu UCI będziemy mieć w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Gorze.

Wśród niespodzianek, żeby nie powiedzieć: sensacji, z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się jednak Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie na dystansie 100 km wraz z punktowymi bonusami do klasyfikacji generalnej. To powinien być obowiązkowy punkt programu dla każdego miłośnika MTB w Polsce i chyba najjaśniejszy punkt tegorocznego kalendarza.

Zapisy na stronie bikemaraton.com.pl już działają. Rejestrować można się już bez żadnych przeszkód i ograniczeń, wybierając pojedyncze starty bądź oferowane przez organizatorów, atrakcyjne cenowo pakiety, począwszy od najmniejszego - za 3 wybrane edycje, a na największym (11 startów) skończywszy.

 

Bike-Maraton-zap-3.jpg

 

Jednorazowy start opłacony przynajmniej na 10 dni przed imprezą będzie kosztował 70 PLN.

Przykładowy pakiet dający prawo startu w pięciu edycjach kosztuje 320 PLN, więc po prostu się opłaca i daje nieco oszczędności. Wyższa opłata startowa dotyczyć będzie tylko specjalnej edycji Ultra w Szklarskiej Porębie. Pamiętać trzeba też o jednorazowej opłacie w wys. 20 PLN za numer startowy, który posłuży nam przez cały sezon, na wszystkich edycjach.

Dzieci i młodzież zawsze zapłacą mniej. Mniej też zapłacimy, robiąc to odpowiednio wcześniej. Warto o tym pamiętać i już teraz się zarejestrować i opłacić planowane wizyty na Bike Maratonie 2018.

Bike Maraton to oczywiście nie cały plan teamu Macieja Grabka na nadchodzący sezon. Szosowy Klasyk (3 edycje) pojawi się w kalendarzu cyklu Via Dolny Śląsk, kultowy Uphill Race Śnieżka odbędzie się 17 czerwca, a etapówka Bike Adventure, która lada moment zamknie już listy startowe, wystartuje 30 czerwca. Nie zabraknie również emocji związanych z XC: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race odbędzie się 22 września. I to również nie wszystko, bo będzie również co robić w świecie biegów górskich, które najczęściej towarzyszyć będą kolejnym edycjom Bike Maratonu: cykl 6 biegów górskich Runner's World Super Bieg rusza w Polanicy 13 maja.

 

Bike-Maraton-zap-1.jpg

 

Źródło: mat.prasowe

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów