Bike Maraton z Pucharem Polski w Gminie Grębocice - zapowiedź

Bike Maraton

Mamy połowę wakacji i czas najwyższy na piątą edycję Bike Maratonu 2021. Czas na Bike Maraton Obiszów!

Jeszcze nie tak dawno nieśmiało i ostrożnie spoglądaliśmy w kalendarz i wsłuchiwaliśmy się w doniesienia z frontu walki z epidemią, szykując się do kolejnego, niepewnego sezonu. Znów wiosenne opóźnienie, znów przekładanie wyścigów, znów szukanie nowych terminów. Ale wreszcie start i jedziemy! Na razie wciąż rowery jadą bez przeszkód i dojechaliśmy do edycji nr 5! W ubiegłym roku Obiszowa i Grębocic zabrakło, więc w tym zapraszamy na ten maraton podwójnie głośno i gorąco!

Podczas najbliższej edycji Bike Maratonu odbędzie się też kolejna eliminacja Pucharu Polski XCM PZKol.

Chwila wytchnienia od gór i przerwa od wielu godzin spędzonych na trasie już niebawem – 1 sierpnia 2021r! Nie oznacza to oczywiście braku trudności i szutrowego maratonu bez podjazdów. Bywalcy obiszowskiego Bike Parku wiedzą, że tamtejsze piachy skutecznie mogą napsuć krwi, że powtarzane na każdej rundzie sztywne podjazdy potrafią dać dobrze w kość, kręte single w rozgrzanym sosnowym lesie nie ustępują tym z Gór Izerskich, a maraton na krótszych niż zazwyczaj rundach to całkiem wymagający przeciwnik. Nie można zapomnieć, że na dystansie GIGA mamy aż 91 km i uzbierało się tam prawie 1500 m przewyższeń.

Do tego mamy w Obiszowie wielki kolarski piknik, pyszne domowe jedzenie, ciasta i kiszone specjalnie na tę okazję ogórki! Bufet – meta jakiego nie ma na żadnym innym maratonie!

Czekają więc w Obiszowie cztery dystanse: FUN (15 km i 200 m przewyższeń), CLASSIC (25 km i 380 m), MEGA (56 km i 900 m) oraz GIGA (91 km i 1450 m). GIGA startuje o 10:30, MEGA i CLASSIC (podział na sektory startowe!) startuje od 11:00, a FUN rusza na trasę o 11:35.


Zapisy online cały czas dostępne: https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/

bike-maraton-grupa-2021.jpg

Podczas tej edycji Bike Maratonu odbędzie się też kolejna edycja wyścigów na dziecięcych rowerach – PKO Ubezpieczenia Junior Race. Zapisy, na miejscu, oczywiście bezpłatne.

Cykl Bike Maraton wkracza powoli w decydującą fazę, a Obiszów warto odwiedzić jeśli chce się mierzyć w dobre miejsce w klasyfikacji generalnej na którymś z czterech dystansów. Również jeśli chodzi o Puchar Polski w maratonach – tu każdy punkt się liczy.

Potem wracamy w góry – do Kowar, robimy przerwę na bardziej płaski wyścig w Miękini, a wrzesień to Mistrzostwa Polski w Srebrnej Górze i BM UCI Marathon Series w Jeleniej Górze. Październik to Świeradów – Zdrój i finał w Sobótce.

Poza standardowymi klasyfikacjami BM, w Obiszowie, na dystansie CLASSIC, powalczą również najlepsi mieszkańcy Gminy Grębocice.

W przeddzień emocji związanych z kolarstwem górskim odbędzie się natomiast wyścig zaliczany do cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Obiszów: Szosowy Klasyk 2021 Obiszów - zapowiedź - rowery.pl.

 

Źródło: mat.prasowe 

Sklep.rowery.pl

Tags: Bike Maraton

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów