Adrian Brzózka wygrywa w Obiszowie Bike Maraton 2021 - relacja

Bike Maraton Obiszów 2021

Puchar Polski XCM był kolejnym powodem, dla którego do Obiszowa zjechało sporo mocnych zawodników. Interwałowa trasa potrafi solidnie zmęczyć, a wygrywają tutaj po prostu najlepsi.

 

Na dystansie GIGA trzeba było pokonać ponad 90 km i od pierwszych kilometrów było jasne, że walka o podium i zwycięstwo rozegra się między zawodnikami SGR Specialized i JGB2 Cryospace. Karol Rożek, Piotr Konwa, Wojciech Halejak i Adrian Brzózka praktycznie przez cały dystans jechali razem, dzieląc się prowadzeniem i dzięki współpracy oddalając się rywalom coraz bardziej. Było też jasne, że ktoś w końcu zaatakuje, a tym kimś okazał się Adrian Brzózka, który finiszował jako pierwszy, zgarniając splendor należny zwycięzcy. Po dwóch minutach na mecie pojawił się Piotr Konwa, a za nim Wojciech Halejak.

Wśród kobiet aż takich emocji nie było, bo sporą przewagę wypracowała sobie Litwinka Kataržina Sosna (Torpado – Sudtirol International MTB Team) i to ona był w obiszowskim bike parku najlepsza. Za nią na mecie uplasowała się Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team), a trzecia była Anna Tomica (Trek Bielsko – Biała Tomica coaching).

Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) potwierdził swoją dominację w tym sezonie na dystansie MEGA, notując kolejną wygraną. Paweł Ścierski (MS Cycling & Dietetyka) również zalicza kapitalny sezon i był w Obiszowie drugi. Na trzecim miejscu znalazł się Michał Nowak (Fitstyle Team).
Alicja Marciniec była pierwsza wśród kobiet, a Alina Serafin (THP Team) tym razem musiała się zadowolić miejscem drugim. Monika Otulakowska (Rybczyński – Bikes Remmers Team) była trzecia.

Na dystansie CLASSIC Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco) samotnie finiszował po miejsce nr 1, wyprzedzając Łukasza Reitera (Immotion Skoda Gall ICM Team) i Marka Ardellego (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych). Wiktoria Hellman (KKW Nexelo Wałbrzych) wygrała wśród kobiet, a Martyna Wiśniewska (Zarębski Team) była druga. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Góra (Nextie Bike Team).


Najszybszym zawodnikiem dystansu FUN był Dominik Szlufik (KS Optyk – Okular Jelenia Góra), a najszybszą zawodniczką była Sylwia Rossa.

Bike Maraton to także klasyfikacje drużynowe – w klasyfikacji sportowej wygrał KS Optyk – Okular Jelenia Góra, w młodzieżowej KKW Nexelo Wałbrzych, a w kategorii muszkieterów Romet Factory Team. Najlepsza kolarska rodzina Bike Maratonu w Obiszowie to team państwa Bednorzów. 

Rywalizowały również najmłodsi na swoich rowerkach dziecięcych.

bm-obiszow-2021-1.jpg

Kolarski Weekend w Gminie Grębocice to wydarzenie, które pamięta się cały rok i wraca się tu z wielką ochotą. Poziom sportowy, trasa, otoczenie, atmosfera, gościnność, najlepsze w sezonie pasta party i wiele innych atrybutów sprawiają, że ta impreza musi po prostu być. W kalendarzy cyklu Bike Maraton. Na mecie w Obiszowie wiemy jedno: z rowerami przyjeżdżamy tu za rok!

 

bm-obiszow-2021-2.jpg


Kolejna z tegorocznych edycji Bike Maratonu już za dwa tygodnie 14.08.2021r w Kowarach.


Pełne wyniki BM Obiszów: https://wyniki.datasport.pl/results3365/

 

Źródło: mat.prasowe 

Sklep.rowery.pl

Tags: Bike Maraton

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów