Bike Maraton w Obiszowie, Baba Jaga na gravelu.

Chwilowa przerwa od gór przyniesie nam Bike Maraton w gościnnej Gminie Grębocice, ze startem i metą w Obiszowie, z interwałową trasą na krótszych niż zazwyczaj w Bike Maratonie rundach, z letnią, piknikową atmosferą, z najlepszą w sezonie wyżerką i powrotem do rywalizacji na gravelach.

 

Chwilowa przerwa od gór przyniesie nam Bike Maraton w gościnnej Gminie Grębocice, ze startem i metą w Obiszowie, z interwałową trasą na krótszych niż zazwyczaj w Bike Maratonie rundach, z letnią, piknikową atmosferą, z najlepszą w sezonie wyżerką i powrotem do rywalizacji na rowerach. Odpoczynek od solidnego górskiego ścigania na pewno się przyda, ale starzy wyjadacze doskonale wiedzą, że płaskiej nudy w Obiszowie nie będzie. Ta lokalizacja wydaje się idealna właśnie teraz, biorąc pod uwagę ostatnią edycję cyklu w ramach Ultra Bike Maratonu w Bielawie i przed mocnym wyścigiem w Kowarach. Niektórym zawodnikom wygodniej też pewnie będzie wrócić na trasy maratonów z zakończonych niedawno Mistrzostw Polski XCO, wybierając wyścig o takiej właśnie charakterystyce.

 

W najbliższą niedzielę, 31lipca, zapraszamy więc na Bike Maraton w Obiszowie! Mało tego, w sobotę, 30 lipca, na szosy Gminy Grębocice wyruszy Szosowy Klasyk, czyli kolejna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a w związku z Kolarskim Weekendem odbędzie się w niedzielę kolejna tura wyścigów dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race. Zwyczajowa kolejność dni Kolarskiego Weekendu jest więc tym razem odwrócona – najpierw szosa, potem MTB!

 

Wyjątkowo zmieni się też pora startu dystansu GIGA (91 km), pamiętać należy, że ruszamy o godzinie 10:30!

BM obiszow22 profil giga

 

Potem już wszystko, jak dotychczas - CLASSIC (25 km) i MEGA (56 km) startują w sektorach od godziny 11:00.

BM obiszow22 profil classic

 

BM obiszow22 profil mega


FUN (15 km) start o 11:35.

BM obiszow22 profil fun


Dodatkowa klasyfikacja graveli obowiązuje na dystansach MEGA i GIGA.

 

Wraca też w Obiszowie loteria fantowa „Jedziemy z pomocą”.
W tym sezonie organizatorzy wspomagają zbiórkę fundacji „Słoneczko” na rzecz Weroniki Szynal i jej walki o odzyskanie wzroku: https://bikemaraton.com.pl/loteria-jedziemy-z-pomoca/

 

Za start w Bike Maratonie Obiszów czekają bandanki z logiem BM pod kask rowerowy, a na debiutantów w tegorocznym cyklu, którzy po raz pierwszy pojawią się właśnie w Obiszowie, czekają pamiątkowe koszulki.
Do tego oczywiście legendarne kiszone ogórki, pyszne ciasta, domowe zupy i chleb ze smalcem.
Makaron też będzie.

 

Zapisy cały czas możliwe są online i będą też możliwe w biurze zawodów na miejscu – zarówno dzień przed wyścigiem (17:00 – 20:00), jak i w dniu zawodów.

https://bikemaraton.com.pl/obiszow/biuro-zawodow/#start
https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

 

Źródło:Bike Maraton

Sklep.rowery.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów