Szosowy Klasyk Obiszów już 30 lipca

Kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już w najbliższą sobotę w Gminie Grębocice. Szosowy Klasyk Obiszów rozpocznie Kolarski Weekend, a jego kontynuacją bedzie Bike Maraton (również w Obiszowie)

 

 

Kolejna edycja rowerowego święta cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już w najbliższą sobotę w Gminie Grębocice. Szosowy Klasyk Obiszów rozpocznie Kolarski Weekend, a jego kontynuacją będzie Bike Maraton (również w Obiszowie).


Pamiętać należy o zmienionej porze startów obu dystansów. Przyzwyczajeni do godziny 11:00, muszą pojawić się tym razem w miasteczku zawodów nieco wcześniej, bo PRO startuje już o 10:00, a FUN o 10:10.

profil PRO SK Obiszow 1536x365

 

profil FUN SK Obiszow 1536x348


Ustawienie na starcie w Obiszowie i kolejność startów:
https://szosowyklasyk.pl/obiszow-grebocice/ustawienie-na-starcie-obiszow/

 

Wyścig odbędzie się na rundach, na trasie zamkniętej dla ruchu kołowego. Jedno okrążenie ma prawie 23 km, dystans FUN pokona je dwukrotnie, a PRO przejedzie tę rundę aż cztery razy ,zaliczając 91 km.


Trasa wiedzie przez Dużą Wólkę i Świnino do Grodowca, przed którym czeka podjazd, potem mamy Starą Rzekę, Wilczyn, Grębocice, do Kwielic i znów do Obiszowa.
Pierwszy zawodnik z krótkiego dystansu spodziewany jest na mecie tuż przed południem.
Całości dopełni ceremonia dekoracji, która rozpocznie się o godzinie 14:30.

 

Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to największy w Polsce cykl wyścigów dla amatorów, a rywalizacja toczy się tu w obrębie kategorii wiekowych. Oprócz najszybszych w kolejnych etapach cyklu zawodników z kategorii M20 czy M30, z powodzeniem ścigają się też mastersi z kategorii M70 czy M80! We własnym peletonie jadą również panie, za każdym razem mocno pracując na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej i pokazując plecy wielu rozpędzonym panom.
Zawsze do wyboru mamy dwa dystanse, tak aby każdy mógł znaleźć w ofercie cyklu coś dla siebie.


Wyjątkiem jest np. kolejny z Szosowych Klasyk, który odbędzie się 15 sierpnia w Kowarach. Będzie to indywidualna jazda na czas i podjazd na przełęcz Okraj.

Cały tegoroczny cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to 10 wyścigów, a ostatni – finałowy, to Runda Spadających Liści w Sobótce (9/10/2022), gdzie poznamy zwycięzców w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach, na obu dystansach.


Warto też przypomnieć, że przedostatni wyścig cyklu to Szosowy Klasyk Szklarska Poręba, który zaplanowany jest tydzień przed finałem w Sobótce.

Rejestracja i zapisy do Szosowego Klasyka w Obiszowie:
https://domtel-sport.pl/sobotka/

Plan miasteczka, biuro zawodów:
https://szosowyklasyk.pl/obiszow-grebocice/biuro-zawodow/

 

Źródło:Bike Maraton

Sklep.rowery.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów