Kolarska przystań – Bike Maraton Bardo 2023

Pięknie położone nad Nysą Kłodzko Bardo reklamuje się jako „miasto cudów”, ale czasem cuda nie są potrzebne – wystarczy satysfakcjonująca rzeczywistość. Piękne, zabytkowe miasteczko będące historyczną i geograficzną bramą do Ziemi Kłodzkiej.

Pięknie położone nad Nysą Kłodzko Bardo reklamuje się jako „miasto cudów”, ale czasem cuda nie są potrzebne – wystarczy satysfakcjonująca rzeczywistość. Piękne, zabytkowe miasteczko będące historyczną i geograficzną bramą do Ziemi Kłodzkiej, otoczone górami i pięknie położone nad przełomem Nysy Kłodzkiej gościło Bike Maraton już drugi raz, ale kolarski potencjał tego miejsca z pewnością wystarczy jeszcze na bardzo długo. Kto postanowił spędzić minioną sobotę inaczej, niech żałuje, bo kolejna okazja dopiero za rok. Bardo znane jest z pontonowych spływów przełomem Nysy, ale wpadać regularnie powinni tu również pasjonaci MTB.
Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) zwyciężył w sobotę w klasyfikacji PRO BM na dystansie MEGA, pokonując prawie 50 km w czasie 2:17:43. Mariusz Kozak (7R Rowmix Team PB 72D) był drugi, a podium w PRO BM domknął Piotr Kobus (Iroman.pl).

W klasyfikacji open najszybszy był Bartosz Jankowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service).
Najszybszą kobietą na najdłuższym dystansie sobotniego Bike Maratonu była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), która pokonała trasę w czasie 2:50:54 i wyprzedziła Alicję Marciniec (Team Verge 96) i Alinę Serafin (THP Team).

Stale obecny na podium dystansu CLASSIC Michał Decewicz (Pho3nix GVT Team) wygrał w sobotę w Bardzie, drugi był Jakub Grycman (RMF FM JBG2 MTB Team), a trzeci na średnim dystansie był Bartosz Bartosiewicz (AZS Mitutoyo Wratislavia).
Magdalena Góra (Nextie Bike Team) wygrała wśród kobiet, druga była Gabriela Zmuda (Pressing Schody i Drzwi Gromotka Team), a trzecia Karolina Fiołek (Ski&Bike House Team).

Jakub Sejda z Głuszycy finiszował jako pierwszy na dystansie FUN, a Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna – Koźla była pierwszą zawodniczką na mecie tego dystansu.
Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrali w Bardzie znakomicie spisujący się w swoich kategoriach wiekowych zawodnicy teamu UKKS Oriens Chojnów.
7R Rowmix Team P/B 72 D wygrał klasyfikację drużynową open i sportową. Klasyfikację Muszkieterów wygrali zawodnicy teamu Gomola Pack – Center. Drużyna państwa Marcińców zwyciężyła w klasyfikacji rodzinnej.

Bike Maraton 2023 przekroczył półmetek. Na horyzoncie Bielawa (15 lipca), potem Obiszów (6 sierpnia), Szklarska Poręba (9 września) i finał w Sobótce (7 października). Po drodze jeszcze Bike Adventure, Gravel Adventure, Uphill Race Śnieżka i Szosowe Klasyki wchodzące w skład cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.
Kolarskie lato na Dolnym Śląsku zapowiada się więc wspaniale!

Wyniki Bike Maratonu w Bardzie: https://bikemaraton.com.pl/bardo/wyniki-srebrna-gora/

 

 

 

Źródło: Grabek Promotion

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów