English French German Italian Portuguese Russian Spanish

JASŁO: Góra Liwocz dała popalić

Po rocznej przerwie do kalendarza rowerowego serii Cyklokarpaty wróciło Jasło ze swoimi trasami i najbardziej znanym podjazdem pod górę Liwocz. W tym roku na trasach trzech dystansów wystartowało 561 zawodników którzy mieli do pokonania na Hobby 22 km, Mega 61 km, Giga 80 km.

Punkt Start/Meta był w Parku Linowym z przyjemną bazą dla kibiców oraz dzieci którzy mieli do swojej dyspozycji tor pumptrack. Starty dystansów tradycyjnie o 11 i 11:30 dla najkrótszego dystansu. Organizatorzy zrezygnowali z wąskiego przejazdu przez most na rzece Wisłoka i usytuowali go za nim na łące. Niebezpieczna rozjazdówka ulicami Jasła, z późniejszym mocnym podjazdem na którym peleton został rozciągnięty tworząc mniejsze i większe grupy pościgowe. Po kilku kilometrach wjazd w szutrówkę i odcinki leśne z singlami trasy zjazdowej (DH) którą każdy z zawodników pokonywał z „bananem” na twarzy. Zjazdy na wyścigu dawały ogromną satysfakcję, niektóre z nich były trudne technicznie inne znowu bardzo szybkie, gdzie czuło się „noszenie”. 

Ciężkie podjazdy asfaltowe wysysały siły a słońce i wysoka temperatura jeszcze bardziej potęgowała zmęczenie. Zawodnicy wjeżdżający w okolice Kołaczyc kojarząc z profilu trasy co będzie ich czekało za 3 km łykali żele, płyny magnezowe i batony energetyczne przed czekającym na nich podjazdem pod Liwocz. Góra o wysokości 562 m n.p.m z techniczną ścieżką leśną niejednemu zawodnikowi nie pozwoliła na siebie wjechać rowerem i trzeba było wspinać się pchając rower. Dla tych którzy potrzebowali na jej szczycie trochę odetchnąć czekała platforma widokowa na dolinę Wisłoki oraz miasto Jasło. Trasy bardzo szybkie jak na takie dystanse ale takie maratony też są potrzebne. Temperatura i odkryte podjazdy asfaltowe wymagały odpowiedniego nawodnienia. Pamiętając co działo się dwa lata temu wielu zawodników zaopatrzyło się w dodatkowy bidon lub bukłak. Trzeba też napisać o kilku gorących głowach myślących że są „Pro” a którzy swoim zachowaniem często doprowadzają do sytuacji stykowych stwarzając niebezpieczeństwo. Na zjazdach zachowaj kilka metrów odstępu bo jadąc na 100+/- pozycji o medal walczyć nie będziesz! Ci którzy nie czują się na zjazdach i chcą schodzić daj znać że to zamierzasz a nie stajesz na środku i blokujesz przejazd. „Szanuj zdrowie innych skoro nie myślisz o swoim”.


Ton rywalizacji na pierwszym pomiarze czasu nadawali Kamil Pomarański, Lary Zębatka i Grzegorz Grzywa z Mega oraz Tomasz Leśniak z Giga. Na mecie najlepszy okazał się Lary Zębatka (Mega) oraz Tomasz Leśniak (Giga) który przyjechał z 6 minutową przewaga nad Jakubem Gryzło. Wśród pań na prowadzeniu była Aneta Imielska która stoczyła ładny pojedynek o zwycięstwo z Anną Sadowska, wpadając na metę niemal równo. Hobby to popis jazdy braci Jakuba i Adriana Cierniaka którzy przyjechali na metę razem wznosząc ręce zwycięzców.

Za tydzień (5 czerwca) kolejna edycja Cyklokarpat w Strzyżowie.

 

Wyniki Cyklokarpaty, Jasło 28.05.2016

Dystans Hobby

Kategoria kobiety ”Open”
1. Kamila Sowa – Stal Rzeszów
2. Alicja Nerc – SST Lubcza
3. Janina Nawój – Roweromania Sanok
Kategoria mężczyzn ”Open”
1. Jakub Cierniak – JC-TB Wiedeń
2. Adrian Cierniak – JC-TB Wiedeń
3. Łukasz Janocha – Jedlicze Team

Dystans Mega

Kategoria kobiet „Open”
1. Aneta Imielska - MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM
2. Anna Sadowska - Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
3. Magdalena Ulman
Kategoria mężczyzn „Open”
1. Lary Zębatka – Laryzebatka.com
2. Kamil Pomarański - DMG MORI CYCLOTRENER TEAM
3. Andrzej Jarosz - 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE

Dystans Giga

Kategoria kobiet “Open”
1. Malwina Sokalska - PTC Przemyśl - ZRYW Buszkowiczki
Kategoria mężczyzn „Open”
1. Tomasz Leśniak - Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
2. Jakub Gryzło - Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
3. Krzysztof Kubieniec
Klasyfikacja drużynowa
1. Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
2. 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE
3. BIKEBROTHERS


Pełne wyniki [KLIK]
Zdjęcia: [KLIK] [KLIK]

Autor: Mateusz Lorenc
Foto: Wiktor Bubniak, Cyklokarpaty.pl

Tags: Dla każdego, Cyklokarpaty

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów