English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Cyklokarpaty - Wojnicz 2016 - relacja

Cyklokarpaty - Wojnicz 2016

Bardzo lubiane trasy w Wojniczu w woj. małopolskim były miejscem zmagań kolarzy górskich startujących w kolejnej rundzie organizowanej pod szyldem Cyklokarpaty. Pogoda dopisała, a bliska odległość większych miast; Krakowa oraz Tarnowa sprawiła, że na starcie pojawiło się sporo debiutantów.

 

Na trzech dystansach wystartowało blisko 530 kolarzy rywalizujących na ciekawej, urozmaiconej i interwałowej trasie. Tradycyjnie najbardziej liczny był dystans Hobby oraz Mega.

Na najdłuższym dystansie Giga utrzymuje się stała frekwencja w okolicach 50 zawodników. Szkoda, że na najdłuższym dystansie tak mało zawodników startuje, może jakaś bonifikata sektorowa dla zawodników z tego dystansu? Jeśli by kalkulować to przy obecnym przeliczaniu punktacji sektorowej bardziej opłaca się jeździć dystans Mega niż Giga.

Start bardzo szybki, grupy z pierwszych sektorów od razu uzyskały dużą przewagę nad resztą kolorowego peletonu. Startując z dalszego sektora dużo sił traci się na gonienie czołówki, bo pojazd prowadzący dostosowuje się do tempa liderów. Już po dwóch kilometrach były pierwsze awarie, dostrzegam pana Gorczyce z Jasła, który znowu łapie kapcia na samym początku wyścigu. Tym razem jedziemy dość płynnie, nikt nie schodzi z roweru na podjazdach, na zjazdach trochę się męczymy, bo przed nami trochę słabiej zjeżdżający zawodnicy. Szukamy odpowiedniego miejsca aby bezpiecznie można było wyprzedzić. Udaje się, podziękowanie za zrobienie miejsca i mocne odejście. Strachu nie ma. Jest radość.

 

 

Organizatorzy wiele nie zmienili jeśli chodzi o profil trasy i bardzo dobrze bo po co zmieniać skoro się podoba. Wojnickie trasy to bardzo ciekawe odcinki leśne, w jednym miejscu było dość błotniście, a że było tam dość wąsko to często zawodnicy lądowali w pobliskich krzakach. Zjazdy urozmaicone, koleiny, korzenie i luźne kamienie bardzo dobrze zabezpieczone przez służby medyczne. Zjeżdżając za kimś szczególnie należało zachować ostrożność, aby ewentualnie mieć miejsce na reakcje na potencjalną wywrotkę. Fantastyczny krótki zjazd wąwozem, kilkoro zawodników tam zaliczało upadki lecz nie na tyle groźne, aby nie mogli kontynuować dalszego ścigania. Jeden przejazd przez strumyk (gigowcy pokonywali go dwa razy) z mocnym odejściem podjazdowym ciągnącym się szerokim leśnym singlem.

Podjazd pod ruiny zamku w Melsztynie był bardzo wymagający ale suche podłoże pozwoliło go podjechać w całości co mnie osobiście wprawiło w zadowolenie tym bardziej że przez ostatnie dwa lata pokonywałem go z „buta”. Odcinki asfaltowe nie przeszkadzały a wręcz przy tym profilu interwałowym były wskazane. Nie były to płaskie wycieczkowe odcinki bo przeważnie biegły one pod górę i mocno trzeba było dociskać pedała aby utrzymać dobrą prędkość. Tutaj należy pochwalić organizatora że na takich odcinkach były ustawione bufety na których obsługa była fantastyczna. Oznaczenia trasy bardzo dobre, strzałki i wykrzykniki w bardzo dobrych miejscach oraz liczne taśmy na drzewach sprawiały że jechało się z dużym komfortem.

 

 

Na mecie bardzo dobry posiłek, szwedzki stół z owocami i napojami. Pod parasolami towarzyska atmosfera, wymiana wrażeń oraz dobra muzyka na membranie.


Na kolejny maraton Cyklokarpat zapraszam do Koninek. Trasa górska, jedna z najlepszych w zeszłym roku. Do zobaczenia 23 lipca. Wcześniej, bo 17 lipca polecam wyścig w formule XCO w Wietrznie koło Dukli.


Wyniki Cyklokarpaty – Wojnicz, 10.07.2016


Dystans Hobby 31 km

Klasyfikacja „Open” kobiety

1. Monika Nowak – SST Lubcza
2. Anna Prokop - TTC MPEC Tarnów
3. Joanna Ziomek – MyCenter

Klasyfikacja „Open” mężczyzn

1. Jakub Cierniak - JC-TB WIEDEŃ
2. Mateusz Mucha - 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE
3. Kamil Cygan - Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów


Dystans Mega 52 km

Klasyfikacja “Open” kobiety

1. Anna Sadowska - Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
2. Aneta Imielska - MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM
3. Ewa Ruszała - R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl

Klasyfikacja „Open” mężczyzn

1. Mateusz Rejch – SSt Lubcza
2. Kamil Pomarański - DMG MORI CYCLOTRENER TEAM
3. Adam Kawula - Stal Rzeszów

 


Dystans Giga 75 km

Klasyfikacja „Open” kobiety

1. Katarzyna Galewicz
2. Anna Francanova – Sabinov
3. Sylwia Piszczatowska - PTR Dojlidy Białystok

 


Klasyfikacja drużynowa

1. PTC Przemyśl - ZRYW Buszkowiczki
2. Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
3. 72D WINDSPORT POWERED BY OSHEE

 

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ

Zdjęcia znajdziecie TUTAJ

Film z przejazdu: 

 

 

Źródło: Mateusz Lorenc; Fot.: Wiktor Bubniak

Tags: MTB, Cyklokarpaty

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów