Podkarpacka Liga Rowerowa 2016 - Wietrzno

Podkarpacka Liga Rowerowa

W niedzielę 30.07.2016 w Wietrznie kolarze górscy rywalizowali w drugiej rundzie Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Pogoda tym razem dopisała, było bardzo gorąco. Na starcie zjawiło się ponad 100 zawodników oraz dzieci rywalizujących na specjalnie przygotowanych trasach.

 

Kategorie wiekowe dorosłych miały do pokonania kilka okrążeń 4,7 km trasy która biegła miedzy innymi przez „wały” oraz licznymi szlakami rowerowymi na Grodzisku. Trasa bardzo kręta z wymagającym podjazdem łąkowym zaraz po starcie. W lesie na zawodników czekały liczne agrafki z zakrętami po 180°, wąskimi ścieżkami między drzewami z korzeniami. Trasa wymagająca kondycyjnie oraz technicznie, ze względu na dość liczne odcinki błotne. Odcinki zjazdowe zdradzieckie, mocne hamowanie kończyło się zazwyczaj upadkiem. Mimo ciężkich warunków na trasie zawodnicy mieli satysfakcję z jazdy, a na metę wjeżdżali zadowoleni.


Zawody rozpoczęły się wyścigiem pań (13-16 lat i starsze), które miały do pokonania dwa okrążenia. Z trasą najlepiej poradziła sobie Kinga Kalambkiewicz z KLKS Azalia Brzózka Królewska, która z bezpieczną przewagą przyjechała przed Kamilą Sową ze Stali Rzeszów i swoją koleżanką z drużyny Zuzanna Flis.

W starszej kategorii pań triumfowała Renata Burda przed Sylwią Karać i Marceliną Przystasz. W kategoriach juniorskich bez niespodzianek; wygrywali Sebastian Stachula (13-14 lat) z KLKS Azalia, Michał Niezgoda (15-16 lat) z MTB MOSiR Dukla.

Bardzo mocną obsadę miała kategoria 17-19 lat, w której wygrał faworyt Michał Topór z KCP Elzat Bieniasz Bike Team przed Jakubem Solarzem z PSK Olimpionik Przemyśl. Trzecie miejsce zajął Krystian Rynkar.

W „Seniorach” bezkonkurencyjny był Sławomir Dziwisz z Fil-bike.com, który z dużą przewagą przyjechał przed Adamem Kawulą (Stal Rzeszów). Dla Sławomira Dziwisza była to druga wygrana w cyklu. W kategoriach „Masters I, II” i „Weteran” również bez niespodzianek - wygrywali faworyci; Krzysztof Gajda z Jedlicze Team, Jacek Szczurek z MTB MOSiR Dukla oraz jego klubowy kolega Piotr Smolak.

 

Podkarpacka Liga Rowerowa

 

W połowie imprezy zostały rozegrane zawody dla dzieci na wyznaczonej dla nich trasie. Dla najmłodszych (1-6 lat), które jeszcze odpychają się nóżkami był prosty odcinek drogi, na którym emocje sięgały zenitu. Doping kibiców zagłuszał prowadzącego. Rodzice bardziej przeżywali wyścig niż same dzieci. Dzieci starsze miały już troszeczkę terenu i w zależności od wieku większą ilość okrążeń do pokonania. Każde z dzieci było dekorowane, otrzymało pamiątkowy dyplom i medal, a najlepsi puchary.

Trzeba wspomnieć o bardzo dobrym oznaczeniu trasy, na większości trasy były przygotowane tunele z taśm oraz dobrze oznaczone miejsca niebezpieczne. Słowa uznania dla osób zabezpieczających trasę; ratownikom GOPR, strażakom OSP Wietrzno, którzy kierowali ruchem oraz udostępnili kurtynę wodną, personelowi medycznemu oraz wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali przy organizacji. Słowa uznania dla dyrektora MOSiR Dukla Michała Szopy i jego pracowników.

Rozwój Podkarpackiej Ligi Rowerowej idzie w dobrym kierunku, cieszą nowe twarze na kolejnych edycjach. Finał odbędzie się w Parku Dukielskim 9.10.2016 koło Muzeum Historycznego, które będzie dodatkową atrakcja wartą zwiedzenia.

 

Pełne wyniki: TUTAJ dzieci: TUTAJ
Zdjęcia: TUTAJ i TUTAJ

Film prod. Patryk Gazda

 

 

 

Zobacz też: Podkarpacka Liga Rowerowa w Formule XC 2016

 

Autor: Mateusz Lorenc ; Foto: Michał Wójtowicz

Tags: MTB, MOSiR Dukla, Podkarpacka Liga Rowerowa

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów