VI edycja MTB Wietrzno o Puchar Slow Beskid - zapowiedź

5 maja 2017 odbędzie się VI edycja MTB Wietrzno o Puchar SlowBeskid. Zawodnicy, którzy wystartuja w MTB Wietrzno maja niepowtarzalną szansę wystartowania na trasie pierwszego etapu Dukla Wolf Race.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do startu w VI edycji MTB Wietrzno o Puchar SlowBeskid 5 maja 2017.  Trasa wyścigu będzie miała długość około 48 km z sumą przewyższeń 1254 m.

 

Grodzisko Wietrzno 5 Maj 2017

Profil trasy

Link do mapy

Dystans: 47,9 km

Suma przewyższeń: 1254 m

Średnie nachylenie: 4.4%, -4.9%

Maksymalne nachylenie: 28.2%, -30.6%

 

Start i meta pierwszego etapu Dukla Wolf Race będzie zlokalizowana koło Domu Ludowego w Wietrznie. Start drogą asfaltową, około 1,5 km pod górę ze średnim nachyleniem 4,9%. Następnie podłoże zmienia się w szuter który ciągnie się 1,2 km. Dojeżdżamy do farm wiatrowych i odbijamy w prawo zjeżdżając w las. Leśnymi singlami przemieszczamy się około 7 km , średnie nachylenie na tym odcinku wynosi 6,7% (google earth) a suma przewyższeń 263 m. Przejeżdżamy raz jeszcze koło Domu Ludowego by po kilku metrach odbić w lewo mijając z prawej strony kościół parafialny z 1752 r. Na 10 km będzie zlokalizowany pierwszy bufet od którego rozpoczyna się delikatny 3,5 km podjazd (utwardzona nawierzchnia) a po nim ponad 2,5 km zjazd, który zaprowadzi nas ponownie w leśne podłoże. Od 16 km wyczerpujący podjazd singlem leśnym , prawie 4 km z maksymalnym nachyleniem 18,1%. Przewyższenie na tym krótkim odcinku to 175 m. Po nim prawie 3 km zjazd i krótkim odpoczynku czekał na was będzie podjazd ponad 4 km ponownie w okolice farm wiatrowych. Skręcamy w lewo i ponownie jesteśmy na leśnym podłożu. Mocny interwał ciągnący się przez około 9 km (średnie nachylenie 7%, maksymalne 24,9%, suma przewyższeń 298 m). Wyjeżdżamy z lasu, warto spożyć jakiś żel bo za chwilę będzie czekał na was kolejny 1,5 km podjazd leśny. Na szczycie będzie to 36 km, już nie daleko do mety. Na 39 km do dyspozycji będzie bufet. Po nim jeszcze jeden delikatny podjazd 2,1 km. Na 43 km pozostanie wam do pokonania ostatni podjazd leśnym duktem i po nim zostanie 4,3 km do mety. Podłoże zróżnicowane, w lasach korzenie, skałki, koleiny oraz luźne kamienie. Asfalt średniej jakości. Etap na rozgrzanie nogi przed morderczym II etapem Piotruś-Cergowa.

 

VI-MTB-Wietrzno-Slowbeskid-big.jpg

 

 

 


Regulamin: http://timekeeper.pl/wp-content/uploads/Regulamin-MTB-Wietrzno-o-Puchar-SlowBeskid.pdf

Zapisy online: http://my2.raceresult.com/63272/registration?lang=pl

 

MTB-WIETRZNO-Fot-M.Wojtowicz-1.jpg

  

MTB-WIETRZNO-Fot-M.Wojtowicz-2.jpg

 

MTB-WIETRZNO-Fot-M.Wojtowicz-3.jpg

 

Przeczytajcie więcej informacji o Dukla Wolf Race. Przypominamy o niższej opłacie startowej dla uczestników całego cyklu Dukla Wolf Race - tylko do 18.04 - 350 zł. Do 27.04 koszt wynosi już 500 zł.

 

Zapraszamy również do uczestnictwa w Podkarpackiej Lidze Rowerowej, której pierwsza edycja odbędzie się 1 maja w Ustrzykach Dolnych. Więcej informacji w tym miejscu: Podkarpacka Liga Rowerowa 2017

 

MTB-WIETRZNO-Fot-M.Wojtowicz-4.jpg

 

MTB-WIETRZNO-Fot-M.Wojtowicz-6.jpg

 

Źródło: mat.prasowe MOSiR Dukla; zdjęcia: Michał Wójtowicz

Tags: MTB, MOSiR Dukla, Podkarpacka Liga Rowerowa

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów