Podkarpacka Liga Rowerowa w Dukli 2017 - relacja

Zakończyła się tegoroczna Podkarpacka Liga Rowerowa. Finał odbył się w Dukli 16 września.

 

Kolarze górscy w sobotę (16.09) zakończyli rywalizację w Podkarpackiej Lidze Rowerowej startem w Parku Dukielskim. Na 2,5 km krętej trasie zawodnicy ścigali się w różnych kategoriach wiekowych. Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci.

Rocznik 1-6 lat miał do pokonania odcinek o długości 400 m, starsze jechały wokół pierwszego oraz drugiego stawu. Po nich na starcie ustawiały się roczniki młodzików, juniorów, seniorów, mastersów oraz weteranów. Oni już mieli do pokonania całą pętlę oraz ilość okrążeń dopasowaną do kategorii wiekowych. Początek pętli charakteryzowały interwałowe, sztywne podjazdy oraz krótkie zjazdy. Pogoda na początku rywalizacji nie rozpieszczała, mocne opady deszczu później ustały, ale pozostawił na trasie wilgotne podłoże. Duża liczba zawodników podjazdy robiła z "buta", niektórzy schodzili też na zjazdach. Na zrobionej przez organizatorów małej skoczni zawodnicy wybijali się na dobre kilka metrów. Na niej doszło do jednego upadku, na szczęście obyło się bez kontuzji i zawodniczka kontynuowała wyścig. Po takim upadku jednak zostaje bodziec zachowawczy i zawodniczka ta pokonywała skocznie, schodząc z roweru.

Po zakończonych wyścigach wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami przenieśli się na obiekt MOSiRu Dukla gdzie odbyła się dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną cyklu. Dzięki rodzicom zawodników sekcji MTB MOSiR Dukla można było spróbować domowych wypieków. Następna edycja Podkarpackiej Ligi Rowerowej odbędzie się za rok, być może cykl rozrośnie się do nowych lokalizacji. 

 

Organizatorzy składają podziękowania dla:

Rodziny Tarnowskich
Huta Delta Iwonicz – Dawid Marek
Jan Goleń – Duro, Speed
Ziko
Muzeum Bóbrka
Strażakom
GOPR
Zawodnikom MTB MOSiR Dukla oraz rodzicom zawodników sekcji

 

Wyniki V rundy Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Dukli.

Album zdjęć z Dukli od Anny Misiołek

Album zdjęć z Dukli od Michała Wójtowicza

 

Jednym ze sponsorów Podkarpackiej Ligi Rowerowej jest firma P.H.U. SPEED z Krosna, dystrybutor opon rowerowych Duro oraz mleczek rowerowych Joe's No-Flats, które zapobiegają przebiciom.

Polecamy: Opony rowerowe Duro dostępne w sklep.rowery.pl

Duro-Hypersonic-700x23c.jpg

 

Joe's No-Flats

 

 

Źródło: mtbmosirdukla.cba.pl; Autor Mateusz Lorenc; Foto: Anna Misiołek

Tags: Podkarpacka Liga Rowerowa

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów