Podkarpacka Liga Rowerowa 2018 - zapowiedź

Znamy już terminarz przyszłorocznej Podkarpackiej Ligi Rowerowej. W 2018 roku kolarze będą mieli do przejechania trasy w Ustrzykach Dolnych, Bóbrce, Stobiernej, Wietrznie, Jedliczu i Dukli.

 

 

Kalendarz wyścigów Podkarpackiej Ligi Rowerowej 2018:

Ustrzyki Dolne - 2.05.2018
Bóbrka - 20.05.2018
Stobierna - 10.06.2018
Wietrzno - 22.07.2018  - odwołano  - nowy termin 2 września 2018 r.
Jedlicze - 18.08.2018
Dukla - 15.09.2018

 

Szczegóły: 

 

Dukla - 15.09.2018

 

15 września 2018 r. odbędzie się szósta, finałowa runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Dukli. Zapisy online oraz w dniu zawodów. Opłata za start w biurze zawodów: 5 zł kategorie dziecięce, 25 zł pozostałe kategorie wiekowe.

Zapisy online TUTAJ ,oraz w dniu zawodów

Klasyfikacja generalna po pięciu rundach: TUTAJ

 

dukla-podkarpacka-liga-rowerowa-final.JPG

 

Więcej informacji: MOSIR DUKLA 

 

Ustrzyki Dolne

Leżą na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej, którą warto przejechać na rowerze. Długość wielkiej pętli bieszczadzkiej wynosi 144 km. Droga ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Przebiega przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Ustrzyki Dolne mają najbardziej rozbudowaną infrastrukturę narciarską w woj. podkarpackim, dlatego nazywane są często zimową stolicą tego województwa.

 

Program zawodów:

2 maja 2018

godz. 8:30–10:30 - biuro zawodów (w dniu imprezy) budynek przy trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjaniowej Górnej. Odbiór numerków startowych, ewentualne dodatkowe zgłoszenia, płatność opłaty startowej (25 zł dorośli, 5 zł dzieci)

godz. 9:00 – 10:15 - oficjalny trening na trasie wyścigu, dla zawodników, którzy otrzymali i mają przypięty numer startowy. Trasa: im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej Górnej

godz. 11:00 – pierwszy wyścig, tj. startujący na najdłuższym dystansie,

 

Więcej informacjihttp://www.sport.ustrzyki-dolne.pl/strona-2196-ii_podkarpacka_liga_rowerowa_w_formule.html

 

plr-2018-1.jpg

Stobierna

Miejscowości dawnego powiatu dębickiego, leży na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej. Ostaniami laty podjęto staranie, by w lepszy sposób wykorzystać walory letniskowe i turystyczne Stobiernej. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku powstał wyciąg narciarski. Kolarze górscy mogą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie na Stoku Narciarskim w Stobiernej. O walory trudności tras dba miejscowy klub rowerowy DKK Gryf Dębica. Na zawodników czekają dwie trasy, dla najmłodszych uczestników wynosi ok. 500m zaś dla dorosłych wymagająca pod względem kondycyjnym pętla mierząca ponad 2600 m, która biegnie obok atrakcji turystycznych, jakimi są muzeum owadów oraz rekonstrukcja osady słowiańskiej.

 

PLr_2018a.jpg

 


Jedlicze

Genezy nazwy miejscowości doszukiwać się można w prasłowiańskim słowie „jedla”, które oznacza jodłę. Nazwa ta została podczas zaboru austriackiego przekształcona na bliższe miejscowemu językowi Jedlicze. W Jedliczu warto zobaczyć neogotycki kościół z 1925, a także zespół pałacowo-parkowy. Każdego roku w miejscowym parku odbywa się wyścig kolarzy MTB Grand Prix Gminy Jedlicze, a który w tym roku został wpisany w kalendarz Podkarpackiej Ligi Rowerowej. W Jedliczu prężnie działa klub kolarski Jedlicze Team.

 

 

podkarpacka-liga-2018-jedlicze.jpg

 

Informacja od organizatora:

 

Ze względu na prace remontowe zmieniamy lokalizację naszych wyścigów XC przynależnych do Podkarpackiej Ligi Rowerowej.
Termin pozostaje niezmienny, czyli 18 sierpnia. Ulega zmiana lokalizacji z Jedlicza na miejscowość Długie (dom ludowy) która jest oddalona o 3 km od centrum Jedlicza.

 

Więcej informacji o zawodach w Jedliczu: https://www.facebook.com/Jedliczeteam/

 


Dukla/Wietrzno

Dukla - miasto położone nad Jasiołką, u podnóża góry Cergowej (716 m n.p.m.) na północnym skraju Beskidu Niskiego, 17 km od granicy ze Słowacją. W ostatnich latach powstało kilka tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Na terenach dukielszczyzny co roku organizowana przez MOSiR Dukla jest jedna z rund maratonów Cyklokarpaty, bardzo wymagający wyścig etapowy Dukla Wolf Race oraz cykl wyścigów w formule XC Podkarpacka Liga Rowerowa. Gratką dla kolarzy jest możliwość ścigania się w sąsiedztwie bardzo ciekawego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Wietrznie warto poświęcić czas i przejechać ścieżkę tematyczną "Tam gdzie chadzali wojowie" oraz skorzystać z kilku dobrze oznaczonych tras rowerowo-pieszych.

 

W nowym terminie - 2 września 2018 r. - odbędzie się czwarta runda Podkarpackiej Ligi Rowerowej w Wietrznie. Zapisy online oraz w dniu zawodów. Opłata za start w biurze zawodów: 5 zł kategorie dziecięce, 25 zł pozostałe kategorie wiekowe.

godz. 8:30–10:30 - biuro zawodów, zapisy

godz. 9:00 – 10:15 - oficjalny trening na trasie wyścigu

godz. 11:00 – start pierwszego wyścigu

 

Zapisy online dzieci i kobiety TUTAJ , mężczyźni TUTAJ ,oraz w dniu zawodów. Klasyfikacja generalna po trzech rundach: TUTAJ

Więcej informacji: MOSIR DUKLA 

 

 

 PLR-Plakat-2018-rm-2.jpg


 

 

 

 

Podkarpacka Liga Rowerowa  2018

 

Autor: Mateusz Lorenc, Foto: Anna Misiołek

 

Duro

 

 

 

 

Joe's No-Flats

 

Tags: Podkarpacka Liga Rowerowa

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów