English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Szosowy Klasyk finiszował na Zakręcie Śmierci 2021 - relacja

Szosowy Klasyk 2021

Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk wkracza w decydującą fazę, a kolejna edycja tej kolarskiej serii – Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – odbyła się w minioną niedzielę 4 lipca 2021. Wyścig był zwieńczeniem długiego kolarskiego tygodnia – najpierw etapówka Bike Adventure, potem Ultra Bike Maraton, a na koniec Szosowy Klasyk. Tak w skrócie wyglądał Bike Week w Szklarskiej Porębie.

 

Szosowy Klasyk pod Karkonoszami zawsze zaczynamy startem honorowym przy dolnej stacji kolei na Szrenicę i przejazdem przez centrum Szklarskiej Poręby. Pilotowana kolumna kolarzy zmierza potem w kierunku Piechowic, gdzie następuje start ostry i rozpoczyna się prawdziwe ściganie.

Na dystansie PRO mieliśmy aż 72 km i największe trudności, czyli zdający się nie mieć końca podjazd na ostatnich kilometrach. Droga ze Świeradowa – Zdroju na Zakręt Śmierć wydaje się płaska, ale jednak cały czas lekko się wznosi, a ostatnia sekcja podjazdów na trasie zaczyna się już od 50. km.

Wyścig przejechał przez Kopaniec, Starą Kamienicę, Grudzę (premia górska burmistrza Mirska i Gminy Mirsk), Kłopotnicę, Rębiszów, Małą Kamienicę, Chromiec, Antoniów, Proszową, Mlądz, Krobice i Świeradów, a potem zjechał z powrotem do Szklarskiej Poręby.

Trasę dystansu PRO najszybciej pokonał Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl/ MW Inwest), wygrywając kategorię wiekową M30, z czasem 1:54:08. W M16 pierwszy był Maciej Stelczyk (TC Chrobry Scott Głogów), a w M20 Kamil Gromnicki (Road-racing.pl). W M40 1. miejsce dla Mateusza Mroza (Mróz Rowery Team). Kategorię M45 wygrał Tomasz Kowalski (Bike Center Atak Sport Świdnica), M50 Adrian Jach (Activejet), M55 Tadeusz Cięciel (Activejet), M60 Szymon Kogut , a M65 Lechosław Michalak (obaj Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team).

Na Zakręcie Śmierci finiszowały też oczywiście panie: pierwsza w kategorii K16 była Natalia Rau (KS Deichman SKSM Abus Sobótka), w K20 Izabela Janusz (Rawex Energy Saving), w K30 Angelika Tlołka (Jas-kółka – najlepszy wynik wśród wszystkich kobiet), a w K40 Katarzyna Orłowska (Jas-kółka).

Rywalizowano też na nieco krótszej trasie – FUN (53 km). Tu najszybszy był Łukasz Janic (STC Stargard), który wygrał wyścig w swojej kategorii – M30. Piotr Dębiec (Zarębski Team) był pierwszy w M16, Dominik Janeczko (Rawex Energy Saving) w M20, Igor Kaźmierczak (Road-racing.pl) w M40, Marcin Bartoszewski (Quest Road) w M45, Ireneusz Ścięgaj (Spedycja PAWbud&ZPAS) w M50, Robert Raczkowski (Romet Factory Team) w M55, Stefan Dziedzic (Rawex Energy Saving) w M60, Wiesław Kamiński (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) w M65, Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving) w M70, Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving) w M75, a Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) wygrał kategorię M80.

Dominika Niemiec (Eroe Racing Club) wygrała wśród kobiet, notując minimalnie lepszy czas od Pauliny Kotficy z GVT. Niemiec najlepsza w K20, Kotfica w K30. Dorota Janusz (Road-racing.pl) zajmuje pierwsze miejsce w kategorii K40, Dorota Kuźma (Eroe Racing Club) jest pierwsza w K45, a Anna Bielińska (Activejet) wygrywa w K50.

Pełne wyniki zawodów: https://szosowyklasyk.pl/wyniki-2/

Kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to Szosowy Klasyk Obiszów w Gminie Grębocice. Na ten wyścig zapraszamy 31 lipca 2021. Będzie to również pełen emocji i sportowej rywalizacji Kolarski Weekend w Gminie Grębocice, bo następny przystanek cyklu Bike Maraton wyznaczony jest również właśnie tam.


Więcej na https://szosowyklasyk.pl i https://bikemaraton.com.pl

 

Źródło: mat.prasowe 

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów