Szosowy Klasyk 2021 Obiszów - zapowiedź

Szosowy Klasyk 2021

Tak się ułożył plan startów tegorocznego cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, że w ciągu najbliższego miesiąca czekają nas trzy Szosowe Klasyki – w Obiszowie, w Kowarach i w Miękini. Ostatni dzień lipca 2021r (sobota) to start pierwszego z nich - Szosowy Klasyk Obiszów – rozpocznie się o godzinie 11:00. Start i meta znajdują się obok boiska sportowego w Obiszowie, z którego dzień później wystartuje Bike Maraton.

 

Ten wyścig ma już swoje miejsce na mapie dolnośląskiego rywalizowania na rowerach szosowych i stałe miejsce w kalendarzu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Cykl powoli się rozpędza, zostawiając za plecami kolejne miejscowości, kolejne kilometry i kolejne edycje. Wielki finał wciąż jest jednak przed nami. Meta Rundy Spadających Liści w Sobótce będzie też metą całego sezonu i finałem cyklu. To jednak dopiero 10 października.

Zapisy online na oba dystanse sobotniego wyścigu działają i są dostępne tu: https://szosowyklasyk.pl/zgloszenia/

Biuro zawodów działać będzie już w piątek 30 lipca 2021 w godzinach 17:00 – 20:00, a w dniu zawodów od 8:00 do 10:45.

Zawodnicy i zawodniczki startować będą podzieleni na grupy według dystansów i kategorii wiekowych. Najpierw na trasę Szosowego Klasyka Obiszów wyjedzie dystans PRO. Na krótszym dystansie organizatorzy przewidzieli klasyfikację najlepszych mieszkańców Gminy Grębocice.

 

szosowy-klasyk-2021.jpg

 

Dystans PRO ma w Gminie Grębocice 91 km, a ściganie będzie się odbywało na rundach – każda ma dokładnie 22 km i 700 m.

Runda prowadzi z Obiszowa do Dużej Wólki, Świnna, Żukowa, Grodowca (skąd kiedyś wyścig również startował), następnie trasa kieruje się w stronę Starej Rzeki i Wilczyna, kolarze wjeżdżają do Grębocic i przez Kwielice wracają do Obiszowa. Aby pokonać dystans PRO, trzeba pokonać cztery takie okrążenia. Trasa FUN to dwie rundy i 45 km.

Dekoracje zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych na obu dystansach przewidziane są na godzinę 15:00.


Czas na Kolarski Weekend w Gminie Grębiocice! 1 sierpnia odbędzie się bowiem: Bike Maraton z Pucharem Polski w Gminie Grębocice - zapowiedź - rowery.pl

 

Źródło: mat.prasowe 

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów