Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

W dniach 11-12 czerwca 2022 pasjonaci rowerowego enduro i ich rodziny ponownie zawitają w Góry Izerskie. Ściganie dla dorosłych, mini-wyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Izerriders i atrakcje na stoiskach wystawców – zapowiada się ciekawy, aktywny weekend.

 

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, która w Świeradowie-Zdroju zgromadziła 300 uczestników i drugie tyle osób towarzyszących, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże.

Cieszy nas ten fakt, ale nie jesteśmy zaskoczeni.  Bardzo dobra współpraca z Miastem, Miejskim Zespołem Szkół oraz Nadleśnictwem, wsparcie ze strony Dolnego Śląska, oraz niezwykle cenne zaangażowanie ze strony lokalnej społeczności – na czele z ekipą Izerriders, pozwoliły zorganizować rok temu bardzo dobrą imprezę. Jesteśmy przekonani, że już za kilka dni Świeradów-Zdrój będzie ponownie żył kolarskim enduro, goszcząc setki zawodników i ich rodziny

– mówi Grzegorz Miedziński, organizator imprezy.

Warto dodać, że na liście startowej oprócz Polaków z całego kraju są także Czesi i Niemcy. To potwierdza, że region od dawna stawia na aktywny wypoczynek i poszerza swoją ofertę, skutecznie zapraszając do siebie coraz większą rzeszę turystów, wśród których liczba rowerzystów stale wzrasta. Aby impreza miała wymiar rodzinny i integrujący środowisko MTB, organizatorzy zdecydowali się na dwudniowy charakter imprezy oraz umiejscowienie miasteczka zawodów w ścisłym centrum miasta, czyli w Parku Zdrojowym.

Harmonogram imprezy:


- piątek, 10 czerwca  17:00-22:00 - odbiór pakietów w biurze zawodów - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)


- sobota, 11 czerwca – wyścig enduro, atrakcje w miasteczku, dekoracja zwycięzców

8:00 - 11:00 - odbiór pakietów startowych - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)
9:00 - odprawa techniczna (live na naszym Facebook)
9:30 - start grupy Race 1 z miasteczka zawodów - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
9:40 - start grupy Race 2
11:40 - start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
18:00 - rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i losowania nagród - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul.
Zdrojowej)


- niedziela, 12 czerwca – wycieczka rowerowa z przewodnikami, mini-wyścig dla dzieci

10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

W niedzielę zapraszamy na mini-wyścig dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Udział jest bezpłatny, a jedynym wymogiem jest sprawny rower i kask. Zapisy prowadzone będą w miasteczku zawodów od godziny 10:00, a sam wyścig dla najmłodszych wystartuje punktualnie w południe. Równolegle o 10:00 miejscowy fani enduro, zabiorą przyjezdnych na wycieczkę po nieznanych, izerskich ścieżkach.


Nowy regulamin, nowe standardy

Osoby, które jeszcze nie dokonały rejestracji zapraszamy do lektury nowego regulaminu, w którym zmieniły się kategorie wiekowe i punktacja. Wynika to z ujednolicenia przepisów przez kilku organizatorów imprez enduro w Polsce, w celu stworzenia wspólnej klasyfikacji generalnej pod nazwą Polska Seria Enduro MTB. Warto także dodać, że zmienione zapisy są aktualnie takie same jak w Pucharze Świat, czyli cyklu Enduro World Series.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6906

Limit miejsc wynosi 280 osób, tak więc warto się śpieszyć, gdyż już blisko 200 miejsc jest zajęte, a tylko do końca tygodnia można zamówić pakiet startowy z koszulką od 3biker.

Trasy to podstawa

Jak powszechnie wiadomo podczas imprez kolarskich fajna jest ta cała otoczka, miasteczko, kibice, nagrody, ale tą najważniejszą sprawą są trasy. Te zaś organizatorzy wyznaczają i przygotowują we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów oraz przy ogromnym wsparciu miejscowej grupy rowerzystów Izerriders.

Góry Izerskie mają niesamowity klimat i charakterystykę, można tu przygotować niezwykle zróżnicowane trasy, które dadzą wiele przyjemności z jazdy – zarówno tym wytrawnym, jak i początkującym kolarzom

– mówi Maciej Bała z Izerriders.Organizatorzy przygotowują 4 Odcinki Specjalne (czyli tzw. OSy), które zawodnicy będą pokonywać „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Taka formuła wbrew pozorom jest bezpieczniejsza, bo zawodnicy z większym respektem podchodzą do trasy, a ponadto jest w pewien sposób bardziej sprawiedliwa, bo wyrównuje szanse w rywalizacji „miejscowych i przyjezdnych”.


OS 1 – Makita Trail (całkiem nowa trasa, w sam raz na rozgrzewkę)
OS 2 – Elements (klimatyczny las, izerska ściółka i wiele zakrętów)
OS 3 – Varta Power (najdłuższy OS, który sprawdzi Waszą moc)
OS 4 – Izerriders (deser dla koneserów enduro)


Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free.

Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, zgromadzone w ich Demo Car, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Mamy przecieki, że szykują się jeszcze jakieś atrakcje, oraz goście specjalni ale o tym za kilka dni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www (www.enduromtbseries.pl) oraz na Facebooku,
gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

 

Plakat_Enduro_MTB_Series_-_Świeradów-Zdrój.jpg

 

Źródło: Grzegorz Miedziński

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów