Czasówka w Kowarach. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

Szosowy Klasyk Kowary był kolejną edycją cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – największej w Polsce serii szosowych wyścigów dla amatorów.

 

 

Przedłużony, świąteczny, sierpniowy weekend w Kowarach wypełniony był sportem – w ciągu dwóch dni prawie 1500 osób wzięło udział w trzech sportowych imprezach: jednej z edycji cyklu Bike Maraton, w ramach której odbyła runda Pucharu Polski w maratonach MTB oraz zawody dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race, biegu alpejskim Kowary – Okraj oraz indywidualnej jeździe na czas, rozgrywanej również na trasie z Kowar na przełęcz Okraj, położoną na wysokości 1050 m n.p.m.

Szosowy Klasyk Kowary był kolejną edycją cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – największej w Polsce serii szosowych wyścigów dla amatorów.

 

Pierwsze starty z rampy ustawionej na kowarskiej starówce rozpoczęły się już o godzinie 9:00 w poniedziałkowy poranek. Zawodniczki i zawodnicy startowali co 15 sekund, a kilkaset osób zgłoszonych do udziału w zawodach wyjeżdżało na trasę jeszcze przed godziną 11:00. Na Okraju czekał finisz, pomiar czasu i zasłużony odpoczynek. Potem już tylko zjazd w dół i uroczysta dekoracja zwycięzców.

 

Tym razem dystans był jeden (poza ITT zawsze mamy bowiem w cyklu do wyboru dystans krótszy – FUN i dłuższy – PRO), ale oczywiście kolarze zgarnęli punkty do generalki na obu dystansach.

 

Wśród zawodniczek, które rywalizują w klasyfikacji generalnej dystansu FUN najszybsza na Okraju była Dominika Niemiec (Eroe Racing Club), która tym samym wygrała oczywiście w kategorii wiekowej K20. W stawce zawodniczek walczących o punkty na dystansie dłuższym wygrała w Kowarach Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), wygrywając też w K30. Była to również najszybsza zawodniczka wśród wszystkich mierzących się tego dnia z podjazdem na Okraj pań.

 

Łukasz Starzyk z teamu GVT jako pierwszy zameldował się na przełęczy spośród mężczyzn startujących w generalce krótkiego dystansu. Dało mu to również wygraną w kategorii wiekowej (M30). Najszybszym zawodnikiem tego dnia był jednak Łukasz Kamiński (7R Rowmix Team p/b 72D), który wjechał na metę z czasem 00:29:10. To dało mu oczywiście pierwsze miejsce w M30 i zapewniło też najlepszy wynik wśród zawodników dystansu PRO.

 

 

 

 

Źródło: PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów