XXXII Uphill Race Śnieżka już 21.08.2022

Limit zgłoszeń już dawno wyczerpany, a na liście startowej brak miejsc. 21 sierpnia, o 9:00 wystartuje z Karpacza jedyny w swoim rodzaju wyścig MTB. Wyścig o bogatej historii i pięknej tradycji. Wyścig o niesłabnącej popularności. Wyścig, który dla wielu zawodników jest wisienką na torcie sezonu, a dla niektórych całej kariery.


Trasa od lat się nie zmienia, tak jak nie może zmienić się usytuowanie linii mety. Celem tego wyścigu jest przecież Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów. Co roku trasa i wyścig mogą pokazać ukrywane dotąd oblicze i mimo, że przebieg trasy jest doskonale znany, to warunki na niej mogą być po prostu skrajne – jak to w Karkonoszach.

Odbiór pakietów i numerów startowych będzie możliwy już w sobotę – biuro zawodów znajdować się będzie w centrum Karpacza, przy ul. Konstytucji 3 Maja 48 A. Godziny pracy biura: 17:00 – 20:00. W dniu wyścigu biuro zawodów zacznie pracę o 7:30.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można przekazać rzeczy do depozytu, który wjedzie na szczyt Śnieżki przed zawodnikami.

O 9:00 start i początek walki o miano kolarskiego Króla i Królowej Karkonoszy. Pierwsi zawodnicy powinni pojawić się na mecie tuż przed 10:00.

Bufet – meta będzie działał poniżej szczytu, przy schronisku Dom Śląski. Będzie to też miejsce zbiórki wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy o 12:00 rozpoczną powrotny, pilotowany zjazd do Karpacza. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na godzinę 14:00.

Na trasie znajdować się będzie jeden punkt odżywczy – przy schronisku Strzecha Akademicka, po pokonaniu nieco ponad 8 km, na wysokości ponad 1300 m n.pm.

Cały dystans wjazdu na Śnieżkę ma ponad 13 km, a przewyższenie wynosi ponad 1000 m! Meta na Śnieżce, na wysokości 1602 m n.p.m.

Relacja z 2021 roku:

Organizatorzy zapraszają do śledzenia bezpośredniej transmisji z wyścigu: https://www.facebook.com/UphillRace

Program zawodów: https://uphillrace.pl/program/

 

Źródło: Organizator

Sklep.rowery.pl

Tags: Uphill Race Śnieżka

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów