Przyszłe gwiazdy kolarstawa ścigały się w Polsce podczas Oltr

Powoli opadają emocje po zakończeniu czwartej edycji ORLEN Wyścigu Narodów. Impreza należy do prestiżowego cyklu UCI Puchar Narodów i rywalizują w niej zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 23

Podczas dwudniowej rywalizacji kolarze mieli do pokonania w sumie 291 kilometrów po pięknych terenach województwa podlaskiego. Trasa 1. etapu wiodła z Supraśla do Białegostoku. Etap 2. rozpoczął się w Białymstoku, a zakończył w Augustowie.

 

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu został Duńczyk Morten Nortoft, który po zwycięstwie 1. etapu utrzymał się na pozycji lidera. Możemy być prawie pewni, że w przyszłości jeszcze o nim usłyszymy, ponieważ od kolejnego sezonu dołączy on do World Tourowej drużyny Jumbo-Visma. Dla holenderskiej drużyny jeździ także Olav Kooji, który ma na swoim koncie zwycięstwo w generalce ORLEN Wyścigu Narodów z 2020, ale także triumf na 1. etapie tegorocznego Tour de Pologne.

 

Najlepszą drużyną ORLEN Wyścigu Narodów okazała się Dania, której trzech reprezentantów ukończyło wyścig w najlepszej dziesiątce. Drugim zespołem były Niemcy ze stratą 02:01 minut, a podium uzupełniła reprezentacja Polski, ze stratą 05:12 do Duńczyków.

 

Cykl Nations Cup U23, którego finałem był właśnie ORLEN Wyścig Narodów, wygrali Belgowie. – Oglądaliśmy piękną walkę od startu do mety na trasie obu etapów. Cieszę się, że organizujemy ten wyścig, bo wszyscy mogą liczyć na wielkie emocje. Kolarze ścigają się bez łączności radiowej ze swoimi dyrektorami, a więc sami podejmują decyzje, a to z kolei sprawia, że mamy bardzo otwartą rywalizację na trasie – podsumował dyrektor generalny organizatora wyścigu, firmy Lang Team, Czesław Lang. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

 

 

 

 

Źródło: Tour De Pologne

Sklep.rowery.pl

 

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów