80. Tour de Pologne UCI World Tour wystartuje w Poznaniu.

Wiadomo już skąd wystartuje wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Po 16 latach największe wydarzenie sportowe w Polsce powróci do Poznania!

 

Wiadomo już skąd wystartuje wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja Tour de Pologne UCI World Tour. Po 16 latach największe wydarzenie sportowe w Polsce powróci do Poznania! To właśnie tam rozpocznie 80. Tour de Pologne. Zawodnicy najlepszych grup zawodowych wystartują z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwycięzcę 1. etapu poznamy na widowiskowej mecie zlokalizowanej na Torze Poznań.

Chciałbym zakomunikować, że jubileuszowa edycja Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu! W 2023 roku będziemy obchodzić 95 urodziny wyścigu, będzie to także okrągła 80. edycja. Przepiękny etap ze startem i metą w Poznaniu, podczas którego objedziemy województwo wielkopolskie. To region bogaty w interesujące miejsca i bogatą historię. Jestem pewien, że będzie to wielkie kolarskie widowisko! – zapowiedział dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

W ustaleniach dotyczących organizacji pierwszego etapu 80. Tour de Pologne UCI World Tour ze startem i metą w Poznaniu i w konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta Poznań udział wzięli Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski i Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.


Po raz pierwszy Poznań znalazł się na mapie wyścigu w roku 1928, podczas pierwszej edycji wyścigu. Po raz ostatni Tour de Pologne był tu zorganizowany w 2007 roku. Etap do Poznania wygrał wówczas Włoch Danilo Napolitano.

80. Tour de Pologne UCI World Tour będzie trwał od 29 lipca do 4 sierpnia 2023.

 

 

 

 

 

Źródło: Tour De Pologne

Sklep.rowery.pl

 

 

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów