Ruszyły zapisy na Bike Adventure 2023

Jedna z najpopularniejszych polskich etapówek jest już gotowa na kolejną edycję. Rejestracja zawodników i zawodniczek właśnie się rozpoczęła, a zapisy online są dostępne.

Jedna z najpopularniejszych polskich etapówek jest już gotowa na kolejną edycję. Rejestracja zawodników i zawodniczek właśnie się rozpoczęła, a zapisy online są dostępne. Wszystkie informacje na temat wyścigu można znaleźć na https://bikeadventure.pl.


W roku 2023 impreza odbędzie się w dniach 29.06 – 02.07. Gdzie? Oczywiście w Szklarskiej Porębie. Czekają nas więc tradycjnie dwa etapy w Karkonoszach i dwa w Górach Izerskich. Co roku organizatorzy prezentują nowe ścieżki i nowe warianty dobrze znanych tras, a jeśli komuś wydaje się, że zjeździł w tych górach już wszystko, to ekipa Grabek Promotion na pewno jest w stanie wyprowadzić taką osobę z błędu.


Bike Adventure to cztery dni mocnego ścigania, walki z kilometrami, pogodą, narastającym zmęczeniem i zawodnym sprzętem. Na sukces w wyścigu etapowym składa się wiele czynników, a miara tego sukcesu również jest różna – dla wielu zawodników jest nim po prostu dojechanie do mety czwartego etapu oraz odebranie medalu i koszulki finiszera.

Co roku impreza gromadzi 600 osób (na tyle zazwyczaj organizatorzy określają limit uczestników), a tuż przed pandemią w Bike Adventure startowali reprezentanci ponad dwudziestu krajów! Główną kategorią i główną areną rywalizacji jest oczywiście klasyfikacja open, ale między sobą ścigają się tu również oczywiście panie, mamy też sporo kategorii wiekowych i odrębną klasyfikację drużynową. Jest też klasyfikacja par – jadą dwójki męskie, damskie i mieszane. Do wyboru są też dwa dystanse, na których mamy odrębne klasyfikacje – dłuższy PRO i krótszy CLASSIC. Ta czterodniowa etapówka to również ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne, wplecione przecież w wypełniający sporą część roku i pochałaniający wiele czasu i pracy cykl Bike Maraton.


Do końca roku organizatorzy gwarantują najniższy próg opłaty startowej – dla zawodników indywidualnych jest to 599 PLN lub 1099 PLN dla par. Potem kolejna, wyższa opłata będzie obowiązywać do 31 stycznia 2023.


Szczegóły dotyczące opłat startowych: https://bikeadventure.pl/oplata-startowa-2022/
Rejestracja zawodników: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawo
https://bikeadventure.pl

 

 

Źródło: Organizator

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów