ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w Pradze.

Pięć etapów wyścigu dedykowanego młodym talentom światowego kolarstwa zostanie zaprezentowanych w sobotę 4 marca 2023 roku w stolicy Czech

Lang Team, organizator Tour de Pologne, zaprezentuje trasę ORLEN Wyścigu Narodów, która odbędzie się w dniach 24-28 maja. To pierwszy z trzech wyścigów Pucharu Narodów UCI do lat 23. Podczas pięciu etapów kolarze odwiedzą trzy kraje: Węgry, Słowację i Polskę. Wydarzenie otworzy cykl Pucharu Narodów UCI U23. Na przestrzeni lat cykl ten wprowadził do World Touru najbardziej obiecujące młode talenty kolarstwa. 4 marca od godziny 14.00 w Hotelu Orea Pyramida, Lang Team poinformuje, etap po etapie, o wszystkim, co trzeba wiedzieć o 5. edycji wyścigu.

 


Rywalizacja w drużynach narodowych to jeden z najważniejszych wyścigów etapowych w kategorii UCI do lat 23, w którym biorą udział najlepsze kraje z klasyfikacji UCI, ale także najlepsi młodzi utalentowani kolarze z całego świata.

 

Kolarstwo to jeden z najpiękniejszych sportów na świecie. Technika, zaskoczenie, adrenalina, która trzyma nas przyklejonych do ekranów, to bezcenne chwile – mówi Czesław Lang, prezes Lang Team. – Kolarstwo to nie tylko show i pasja, to prawdziwa szkoła życia, ciężkich treningów i pracy zespołowej, dlatego coraz bardziej przekonujemy się i cieszymy, że gorąco pragnęliśmy i zorganizowaliśmy ORLEN Wyścig Narodów jako rundę Pucharu Narodów UCI do lat 23. Dzięki temu młodzi, utalentowani sportowcy mają szansę doświadczyć tego, co kryje w sobie profesjonalizm. Przygotowaliśmy trasę, na której każdy kolarz można znaleźć coś dla siebie i poszukać swojej szansy. Sam nie mogę się już doczekać, żeby to zobaczyć na własne oczy – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

 

Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy być częścią Pucharu Narodów i rozwijać wyścig. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z Czesławem wydłużyć wyścig do pięciu dni rywalizacji. To więcej o trzy w stosunku do poprzednich edycji. Teraz rywalizacja będzie się toczyła nie tylko w Polsce, ale także w sąsiednich krajach. Ten wyścig daje niepowtarzalną szansę wielu młodym talentom, które będą przyszłością tego wspaniałego sportu – potwierdza John Lelangue, menedżer generalny Lang Team. – Widzieliśmy już, jak kolarze, którzy wygrali poprzednie edycje, teraz jeżdżą. Osiągają znakomite wyniki na poziomie World Tour. Dla Lang Team priorytetem jest wspieranie przyszłości kolarstwa. Bez wątpienia przyłączam się do myśli Czesława. Mając u boku takiego partnera, jak ORLEN , któremu dziękujemy za zaufanie i wsparcie, ten projekt jest jeszcze bardziej solidny.

 

Praga i Czechy były tłem dla prezentacji ORLEN  Wyścigu Narodów 2023, a Lang Team już myśli o integracji Czech w kolejnej edycji wyścigu. W tym sezonie młodzi kolarze zawodowi i amatorzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnym wyzwaniu, które odbędzie się w formie górskiej jazdy indywidualnej na czas 21 maja na jednym z najtrudniejszych podjazdów w Czechach, między miejscowościami Loučná nad Desnou i Dlouhé Stráně. Otwarty dla wszystkich ORLEN Wyścig Narodów Grand Prix Challenge, którego sponsorem jest ORLEN Benzina, pozwoli kolarzom porównać się z najlepszym czasem osiągniętym przez byłych zawodowców i będzie wstępem do ORLEN Wyścigu Narodów.

 

Tak jak przewidywaliśmy, w przyszłym roku w Czechach odbędzie się etap ORLEN Wyścig Narodów. W tym sezonie chcieliśmy jednak pomyśleć o rowerzystach-amatorach i zaproponować im wyzwanie, które pozwoli odkryć miejsce, w którym kolarstwo i przyroda się łączą. Jesteśmy pewni, że dla nich wszystkich będzie to dzień pełen świetnych wibracji – mówi Czesław Lang.

 

Cieszymy się, że możemy wspierać najważniejsze wydarzenia sportowe w kraju i za granicą, a ORLEN Wyścig Narodów nie jest wyjątkiem. Cieszymy się, że część tego pięknego wyścigu poświęconego kolarzom rekreacyjnym odbędzie się w Czechach i mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tej wspaniałej górskiej jazdy na czas przeżyją bardzo miłe chwile wśród pięknej przyrody – powiedziała Anna Ziobroń, dyrektor ds. sponsoringu i marketingu w ORLEN Benzina. – Ponieważ ORLEN prężnie rozwija się na Słowacji i niedawno wkroczył na Węgry, ORLEN Wyścig Narodów to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania ORLENu w Europie Środkowej jako firmy wspierającej talenty sportowe i szybko jego rdzeń – dodała.

- Od dawna wspieramy topowe międzynarodowe wydarzenia i wyścig kolarski ORLEN Wyścig Narodów nie jest tu wyjątkiem. Kolarstwo to kolejny sport, który jest dla nas atrakcyjną okazją do zwiększenia świadomości marki ORLEN w Europie Centralnej, a także w Czechach - mówi Anna Ziobroń, Dyrektor ds. Sponsoringu i Marketingu ORLEN Unipetrol.-Wierzymy, że ORLEN Wyścig Narodów - podobnie jak w przeszłości - wyróżni i wprowadzi do kolarskiego World Touru kolejne obiecujące talenty.

 

- ORLEN jest dla nas strategicznym partnerem, bo wspiera Tour de Pologne UCI World Tour i wyścig ORLEN Wyścig Narodów, ale w ogóle, jeśli spojrzymy na to, co ORLEN robi dla sportu w Polsce, to możemy go nazwać prawdziwym mecenasem. ORLEN nie tylko skupia się na biznesie, ale rozumie, co to znaczy promować Polskę poprzez sport. - podsumowuje Lang.

 

Wyścig będzie szeroko relacjonowany przez media, w szczególności w telewizji, z 26-minutowym codziennym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń produkowanym i dystrybuowanym na całym świecie dla pierwszych trzech etapów. Dwa kolejne odcinki, które odbędą się w weekend, będą transmitowane na żywo przez ponad dwie godziny przez TVP Sport w ogólnopolskiej sieci.

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár- Balatonföldvár | Węgry

Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan – Bükkszentkereszt | Węgry

Etap 3: piątek 26 maja: Levoča- Štrbské Pleso | Słowacja

Etap 4: sobota 27 maja: Bukowina Resort – Nowy Sącz | Polska

Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok – Hotel Arłamów | Polska

 

 

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów