Wielkie wyróżnienie dla Czesława Langa.

Jestem wzruszony i dumny. Ta wyjątkowa nagroda jest nie tylko dla mnie, ale całego mojego zespołu, z którym przeszedłem długą drogę – powiedział Czesław Lang, który znalazł się w wąskim gronie nagrodzonych z okazji 30-lecia TVP Polonia.

 Tegoroczny rok jest wyjątkowy dla Tour de Pologne i Czesława Langa. 95 lat temu, w 1928 roku, kolarze po raz pierwszy ruszyli w Polskę. W tym roku peleton jechał w 80. edycji. A to nie wszystkie rocznice, bo dokładnie 30 lat temu za organizację wyścigu zaczął odpowiadać wicemistrz olimpijski z Moskwy Czesław Lang.

Z kolei TVP Polonia po raz 28. przyznała nagrody Za Zasługi Dla Polski i Polaków Poza Granicami Kraju. Gala wręczenia odbyła się w Muzeum Emigracji, w Gdyni. Wręczone zostały także nagrody 30-lecia TVP Polonia. Tu, w wąskim gronie nagrodzonych, znalazł się właśnie Czesław Lang.

Dyrektor Tour de Pologne został nagrodzony za „godny podziwu sportowy talent oraz wieloletnie zaangażowanie w krzewienie idei kolarstwa – w kraju i poza jego granicami".– To wyjątkowa nagroda, a ja pozwalam sobie interpretować ją we własny sposób. Od początku działalności przy organizacji Tour de Pologne chciałem, żeby wyścig stawał się coraz lepszy, z kolarzami z najlepszych ekip świata i ten cel osiągnęliśmy wchodząc do kolarskiej ligi mistrzów, czyli elitarnego cyklu UCI World Tour, który skupia absolutnie najważniejsze wyścigi świata oraz najważniejsze grupy kolarskie. Poziom sportowego widowiska jest bardzo ważny, ale wiedziałem też od zawsze, że daje gigantyczne możliwości promocyjne – opowiada Czesław Lang.

Dzięki obecności najlepszych z najlepszych i odpowiednim pokazywaniu wyścigu w przekazie telewizyjnym, kolarstwo daje możliwość pokazywania osiągnięć Polski i najpiękniejszych miejsc w naszym kraju ludziom na całym świecie. Tu jest siła kolarstwa. Od pewnego czasu pokazujemy etapy od początku do końca jako nieliczni organizatorzy na świecie. Na antenie TVP Sport, TVP1, ale docieramy też do ponad stu krajów na wszystkich kontynentach. To jest siła i wartość nie do wycenienia, ale bardzo się cieszę, że doskonale widzą to ludzie z TVP Polonia. Nagroda jest tego najlepszym dowodem, ale chciałbym podkreślić, że to kolejne wyróżnienie dla mnie i mojego zespołu, bo razem od lat rozwijamy Tour de Pologne. I wciąż mamy kolejne pomysły – zapowiada Czesław Lang

 

 

Źródło: Biuro Prasowe TdP

Stopka_artykuły.jpg

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów