English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Imponująco mocne i wydajne – nowe czołówki od Mactronic

Potężna moc, wysoka odporność na pył oraz wilgoć i nawet 100 godzin pracy na baterii. Mactronic zaprezentował solidną propozycję na jesienno-zimowe wyprawy – najnowsze czołówki VIZO i VIZO RC.

 

 

Wrocławski producent oświetlenia przenośnego wprowadził na rynek dwa nowe modele czołówek, które znakomicie sprawdzą się w czasie długich i wymagających wypraw. Stworzone na bazie niezwykle trwałego aluminiom lotniczego, odporne na pył i wilgoć (IP67) czołówki VIZO i VIZO RC przyciągają uwagę ciekawym designem i elegancką, czarną kolorystyką.

Nowe lampki pozwalają zerwać z przekonaniem, że decydując się na czołówkę, trzeba wybierać między dużą mocą i długim czasem pracy

– mówi Cyprian Lemiech, dyrektor marketingu w firmie Mactronic. Jak to wygląda w praktyce?

 

Cała noc na pełnej mocy

Oba modele wyposażono w wydajną diodę Samsung LH351D LED, a także specjalnie zaprojektowaną soczewkę emitującą jednolite światło o szerokim kącie świecenia i zasięgu 70 lub 100 metrów. Na szczególną uwagę zasługuje imponująca moc obu modeli – 635 lumenów w trybie BOOST i 400 lumenów w trybie 100% w przypadku VIZO oraz 735 lumenów w trybie BOOST i 400 lumenów w trybie 100% dla VIZO RC. Czołówki różnią się pod względem zasilania – użytkownicy mogą wybierać między modelem bateryjnym (3xAA) lub z wymiennym, ładowanym przez MicroUSB akumulatorem (2600 mAh). Warto zwrócić uwagę na wydajność obu modeli.

W trybie 100% latarki VIZO i VIZO RC zapewniają odpowiednio 12 godzin i 45 min oraz prawie 13,5 godziny pracy na baterii. W najniższym trybie obie lampki działają nieprzerwanie nawet przez 5 dni

– mówi Cyprian Lemiech.

Lampki są przy tym niezwykle lekkie (mniej niż 200 gramów), co sprawia, że ich obecność na głowie lub kasku jest praktycznie niewyczuwalna w czasie wymagającego trekkingu. Sprzęt można dodatkowo odciążyć – dzięki odpinanemu zasobnikowi na baterie z kablem przedłużającym. Opcja to pozwala na schowanie źródła zasilania do plecaka lub pod kurtę i oszczędzanie baterii w zimne dni. Przedwczesnemu rozładowaniu się ogniwa zapobiega również opcja switch lock – blokada włącznika zapobiegająca przypadkowemu włączeniu się latarki np. podczas transportu. Na zasobnik trafiło też dodatkowe czerwone światło sygnalizacyjne (stałe lub migające), ułatwiające poruszanie się w grupie lub uprzedzające o naszej obecności pojazdy poruszające się za plecami.

 

Czołówka Mactronic VIZO

• 635 lm w trybie BOOT
• 12 h 45 min pracy w trybie 100% (400 lm)
• Zasilanie 3 x AA
• IP 67
• 100 metrów zasięgu
• Czerwona dioda sygnalizacyjna

 

Mactronic_VIZO_1.jpg

 

 

 

Czołówka Mactronic VIZO RC

• 735 lm w trybie BOOST
• 13 h 25 min pracy w trybie 100% (400 lm)
• Wymienny, ładowany przez MicroUSB akumulator
• IP 67
• 70 metrów zasięgu
• Czerwona dioda sygnalizacyjna

Mactronic_VIZO_RC_1.jpg

 

 

*Prezentowane czołówki są głównie przeznaczone do górskich wędrówek (trekkingu). W przypadku stosowaniu ich podczas jazdy rowerem w ruchu miejskim, pamiętajmy że ich większa moc niż standardowego oświetlenia rowerowego, może oślepić innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście polecamy użycie prezentowanych czołówek podczas samotnej jazdy np. w lesie. Jednocześnie radzimy montować czołówkę na kierownicy roweru. Podczas jazdy rowerem montaż na kasku powoduje, że każde obrócenie głowy sprawia, że zaczynamy świecić w innym kierunku.

 

 

Polecamy też: Rowery, akcesoria i ogumienie rowerowe dostępne w sklep.rowery.pl - 

 

PROMOCJA JESIENNA - RABATY NA ROWERY I AKCESORIA DO 21% OD CENY KATALOGOWEJ!

 

Sprawdź: sklep.rowery.pl

 

Źródło: mat.prasowe Mactronic - PR EXPERT

Tags: Porady, oświetlenie

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów