English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Jakie rowery są polecane na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to czas, w którym dla dziecka, oprócz świadectwa wiary są również ważne prezenty. Rodzice i chrzestni często zastanawiają się, co będzie najodpowiedniejsze dla chłopców, a co przypadnie do gustu dziewczynkom. W obu przypadkach dobrymi prezentami są rowery – umożliwiają dziecku ciekawe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a także rozwijanie wielu swoich zdolności, jak chociażby koordynacji ruchowej.

 

Jakie typy rowerów są odpowiednie dla dzieci?


Podczas przeglądania ofert sprzedaży, nietrudno jest zauważyć, że sprzedawcy proponują wiele różnego rodzaju rowerów. Warto zastanowić się, który z nich będzie najlepszy dla dziecka. Chłopcy szczególnie preferują MTB – są to rowery górskie przeznaczone do jazdy po nierównych terenach, w trudniejszych warunkach. Mają ciekawy design i z pewnością przykują uwagę rówieśników dziecka. Taki rower dostarczy dziecku maksimum satysfakcji, a jazda na nim to gwarancja dobrej zabawy. Innymi typami rowerów są rowery trekkingowe oraz miejskie – służą one głównie do jazdy po płaskim i twardym podłożu, jak ulica lub chodniki. Z pewnością przypadną one do gustu dziewczynkom, chociażby przez wysoki komfort i stabilność jazdy. Pierwszy z wymienionych rowerów, podobnie jak rower crossowy, łączy najważniejsze cechy do jazdy zarówno po nierównym terenie, jak i po utwardzanych podłożach. Dzięki temu dziecko będzie stabilnie i bezpiecznie przemierzać kolejne dystanse, bez względu na ukształtowanie terenu. Do każdego z rowerów można zakupić dodatkowe, funkcjonalne akcesoria, takie jak dzwonek, błotniki, światełka czy koszyczek.


Dobór właściwego rozmiaru kół


Rozmiar kół roweru dostosowuje się do wieku, a tym samym wzrostu dziecka – zarówno rowery na komunię dla chłopca, jak i rowery na komunię dla dziewczyn mogą mieć te same koła, jeżeli wzrost dzieci mieści się w zalecanym przedziale. Wyróżnić można 3 najpopularniejsze wymiary kół wyrażone w calach – 20, 24 oraz 26 cali. Pierwsze z nich będą odpowiednie dla niższych dzieci, które nie przekroczyły 115 centymetrów wzrostu. Są one rzadko wybierane do rowerów komunijnych, dlatego że dzieci w tym wieku są już zazwyczaj wyższe. Znacznie popularniejszym wyborem są koła 24-calowe, gdyż przeznaczone są dla osób o wzroście około 120-150 centymetrów. Pozwala to wybrać rozmiar roweru, na którym dziecko przejeździ wiele lat. Ostatni z podanych wymiarów jest odpowiedni dla dzieci powyżej 150 centymetrów wzrostu – z 26-calowych kół korzystają również dorośli.


Szukając odpowiedniego roweru na Pierwszą Komunię Świętą, warto skupić się na kilku istotnych parametrach. Jest to przede wszystkim wzrost dziecka (na jego podstawie dobiera się wielkość kół i ramy), preferencje dziecka związane z terenem (jazda po nierównym podłożu lub po chodnikach), a także próg cenowy oraz wygląd roweru. Wybór właściwego rozmiaru i typu roweru sprawi, że produkt będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat.

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów