W czym może pomóc trener kolarstwa?

Kolarstwo szosowe

Czy trener kolarstwa to dobry wybór na Twoim etapie rozwoju w kolarstwie? W czym tak naprawdę może on pomóc? Sprawdź 6 głównych obszarów, w których pomaga trener.

 

 1. Daje motywację do częstszego trenowania

  Głupio jest zawieść trenera, kiedy poświęcił swój czas na analizę tego co zrobiliśmy i ułożenie dla nas planu treningowego. W efekcie częściej wsiadamy na rower, a forma rośnie.

 2. Pozwala skupić się na tym, co istotne

  Internet pełen jest porad dotyczących tego jak trenować. Porady od kolegów z każdej strony nie pomagają, bo wydaje się że każdy wyznaje inną filozofię. Trener pomaga zobaczyć Twoją formę w całości i skupić się tym, co ważne w danym momencie, pomijając resztę.

 3. Dostrzega Twoje słaby i mocne strony

  Często kiedy trenujemy sami, skupiamy się na rozwijaniu cech, które już mamy mocne, a zaniedbujemy te obiektywnie słabe. Przykładowo, ktoś lubi wykonywać długie powtórzenia 10-20 minutowe na Sweet Spot czy FTP, ale męczy się przy krótkich interwałach 30-60 sekundowych i pomija je lub wykonuje bardzo rzadko. Tymczasem katowanie długich powtórzeń ma opanowane już na 90% i zysk jest niewielki. Robienie krótkich interwałów natomiast jest u niego rozwinięte na 60%. Gdzie lepiej zainwestować swój cenny czas? Trener pomaga to pokazać.

 4. Podwyższa Ci poprzeczkę

  Trener ma za zadanie dawać Ci coraz trudniejsze zadania i treningi. Gdy trenujemy samodzielnie, często rodzaj treningu, trasa czy wykonywane ćwiczenia są takie same przez lata, przez co się nie rozwijamy. Trener natomiast cały czas ma w głowie to, aby dawać Ci kolejny challenge do wykonania.

 5. Pomaga w wyścigach, ale i w radości z poprawy formy

  Nie ma jednej słusznej drogi do uprawiania kolarstwa. Jedni cieszą się rywalizacją z innymi na wyścigach, inni lubią wyczyścić głowę na rowerze po pracy. W obu przypadkach jednak sporą frajdę daje wzrost formy, który daje satysfakcję i pozwala pokonywać coraz fajniejsze trasy, z mniejszym zmęczeniem i wyższą prędkością. Lepsza forma daje też możliwość wykonywania treningów częściej, bo szybciej się regenerujemy.

 6. Jest głosem rozsądku

  Trener patrzy z boku i nie jest aż tak związany emocjonalnie z pomysłami, które się rodzą w Twojej głowie. Może CI odradzić wizje, które w danym momencie są zbyt wymagające. Na przykład wzięcie udziału w 7-etapowym wyścigu dla amatorów gdzie do przejechania jest 1000 km i 25000 m w pionie, kiedy rocznie pokonuje 5000 km. Z drugiej strony może zachęcić i zmotywować do sięgania po więcej, jeśli uzna że jesteś na to gotowy.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z grupą Way2Champ zapraszamy do kontaktu poprzez mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

Źródło: Arkadiusz Kogut Way2Champ 

  Sklep.rowery.pl

Tags: Grupa Way2Champ

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów