Jak przedłużyć żywotność baterii w e-bike'u

Orbea - bateria

Rynek e-rowerów rośnie, dlatego chcielibyśmy podzielić się kilkoma wskazówkami, jak przedłużyć żywotność baterii i komponentów elektrycznych tych rowerów. Zapraszamy do poradnika od firmy Polsport.

 

Po otrzymaniu roweru elektrycznego lub Range extender*, przed przechowywaniem lub montażem na wyświetlaczu sprawdź akumulator, aby upewnić się, że jest naładowany w co najmniej 60%. Ma to kluczowe znaczenie dla długoterminowej kondycji baterii.

Jeśli przechowujesz e-bike lub Range Extender przez dłuższy czas, pamiętaj, aby sprawdzać poziom naładowania baterii co 2-3 miesiące i zawsze utrzymuj go między 60% a 80%.

Temperatura przechowywania powinna wynosić od 0 do 35°C, a wilgotność od 0 do 85%. Oznacza to, że miejsca takie jak zimne betonowe podłogi lub nieogrzewane (lub niechłodzone) magazyny mogą obciążać kondycję akumulatora.

Dla rowerów wyposażonych w system X35 zaleca się:

  • Po osiągnięciu 100% naładowania należy odłączyć ładowarkę, aby uniknąć uszkodzenia akumulatora.
  • Aktualizacje oprogramowania rozwiązują określone problemy.
  • Przed przeprowadzeniem aktualizacji bez rozróżnienia skontaktuj się z serwisem posprzedażowym, aby upewnić się, która aktualizacja powinna zostać przeprowadzona w zależności od wykrytego problemu.
  • W przypadku, gdy aktualizacja jest konieczna do rozwiązania problemu, upewnij się, że używasz właściwych plików. Pliki do aktualizacji rowerów różnią się od plików do aktualizacji Range Extender. Użycie niewłaściwych plików spowoduje, że bateria będzie uszkodzona nieodwracalnie,


Pamiętaj, że wszystkie informacje i więcej znajdziesz w instrukcji obsługi dla każdego modelu.

 

* Range Extender to dodatkowy akumulator / backup  na rowerze elektrycznym. 

 

Źródło: Polsport

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów