Marin Rift Zone 2023. Czy to zmiany na które wszyscy czekali?

Marin Rift Zone 2023

Rift Zone to jeden z tych rowerów, które dla Marina stały się kamieniem milowym. W roku 2017 przełamany został schemat, że rower z pełnym zawieszeniem nie musi kosztować w Polsce więcej, niż dwie średnie pensje krajowe. I Marin zrobił to w czasach, kiedy inni producenci w tej półce cenowej oferowali wyłącznie aluminiowe sztywniaki. Przez lata było tak, że rower z pełnym zawieszeniem zarezerwowany był dla klienta zamożnego, który naprawdę wiedział czego chce od roweru górskiego. A wtedy Marin, tworząc swoją nową platformę zawieszenia Mulitrac, wsadzając ją do maszyn o mniejszym skoku, mrugnął okiem do klientów o tym, że kolarstwo górskie nie musi być horrendalnie drogie.


Dalsza cześć oraz rozwinięcie tego tematu znajdziecie tutaj

 

Sklep.rowery.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Marin. W razie zapytań o dostępność danego modelu prosimy o wiadomość na adres sklep @ rowery.pl

 

 

Film promocyjny

 

Źródło: Motor-Land

Sklep.rowery.pl

Premiera Orbea Oiz 2023 - Zbudowany by latać

Orbea Oiz 2023

Za nami premiera roweru Oiz na rok 2023 od hiszpańskiej marki Orbea. Sprawdźcie sami.


"Przejmij kontrolę. Nie akceptuj kompromisów. Orbea Oiz nie jest rowerem trailowym; to wyścigowy XC 120 mm, który wygląda równie dobrze, jak jeździ. Nowoczesna geometria i sprytne zawieszenie, zaprojektowane od początku dla 120 mm, zapewniają dodatkową zabawę podczas każdej jazdy bez uszczerbku dla wagi i wydajności.

Mówiąc najprościej, Oiz to najszybszy rower XC, który opuścił naszą fabrykę od ponad 180 lat. Nie można pokonać czegoś, co jest wyjątkowo proste Usunięcie wszystkiego, co jest zbędne i dodanie tylko funkcji poprawiających jazdę, oznacza, że rama ważąca 1740 g jest jedną z najlżejszych ram do XC. Niewielka waga jest kluczem do szybkiego roweru XC, a nieustanne dążenie do najprostszych rozwiązań oznacza, że Oiz nie potrzebuje kompromisów nigdzie indziej, aby to osiągnąć.

Kontrola, nie kompromis Oiz od samego początku zaprojektowano ze skokiem 120 mm, co pozwala nam zoptymalizować geometrię i kinematykę, eliminując wiele tradycyjnych kompromisów w rowerach XC o dłuższym skoku. Szybszy i dający więcej radości na zjazdach oraz lżejszy i wydajniejszy na podjazdach, Oiz to bezkompromisowa maszyna do XC, ale to nie znaczy, że nie jest fajna. Anatomia szybkości Aby rower miał błyskawiczny refleks i wydajność prawdziwego roweru wyścigowego XC, musi być lekki i sztywny.

Nasza struktura ramy Powerspine zwiększa sztywność w obszarach o dużym naprężeniu i usuwa materiał w innych miejscach, podczas gdy tylny trójkąt bez zawiasów ufo zmniejsza wagę i elastyczność, co oznacza, że Oiz jest lżejszy i sztywniejszy niż kiedykolwiek."

 

 

Film promocyjny

 

Więcej informacji na stronie https://www.pol-sport.eu/post/orbea-oiz-2023-zbudowany-by-lata%C4%87

 

Źródło: Pol-Sport

Sklep.rowery.pl

Gama opon MICHELIN XC do rowerów górskich

Wszystkie modele z gamy XC do rowerów górskich zostały opracowane i przetestowane w wymagających warunkach przez Team KMC-Orbea. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych wariantów poszczególnych opon różniących się charakterystyką i przeznaczeniem.

Czytaj dalej

Numery seryjne VIN dla rowerów ?

Numer VIN samochodu pozwala sprawdzić jego historię, czy faktycznie jest bezwypadkowy i czy przebieg jest autentyczny. Do tej pory brakowało jego odpowiednika dla rowerów, co branża często boleśnie odczuwała. Zmienia to polski startup Trebiada, który jako pierwszy na świecie wprowadza tego typu rozwiązanie do globalnego zastosowania.

Czytaj dalej

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów