Rowery z Końca Świata - poznaj markę STORM!

Zdrowy tryb życia i chęć oszczędności czasu to jedne z wiodących priorytetów, które sprawiają, że coraz więcej osób rozważa zastąpienie samochodu czy komunikacji miejskiej rowerem. Z odpowiedzią na zmieniające się trendy przychodzi, ze swoją bogatą ofertą, marka rowerowa SM STORM BIKES. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej staje się ona nie tylko producentem rowerów, lecz także ambasadorem zdrowego, świadomego i nowoczesnego podejścia do mobilności miejskiej.


Z Much sztormem na szczyt

 

Marka STORM pochodzi z miejscowości Muchy znajdującej się na terenie południowej Wielkopolski, nieopodal wsi Koniec Świata, która zyskała popularności przy okazji promocji filmu “Nie patrz w górę” (jeden z hitów Netflixa pod koniec 2021 r.). STORM na rynek wkroczył w 2015 roku, gdzie początkowo plasował się w ogonie producentów rowerów. Dzięki ciężkiej pracy i nieustannemu rozwojowi w ostatnich latach marka obecnie zajmuje trzecie miejsce pod względem produkcji i sprzedaży rowerów na polskim rynku. Założycielem marki jest Adam Ziętek, który od pierwszych chwil aktywnie kieruje rozwojem firmy tak, aby STORM stał się jedną z najlepszych firm rowerowych.

Nieustanna ciężka praca była i nadal jest naszym przewodnikiem w podróży, która dziś umieszcza nas w centralnym punkcie polskiego rynku rowerowego. Słuchamy opinii Klientów, doskonalimy się i dostosowujemy ofertę, ponieważ wiemy, że to właśnie doświadczenia posiadaczy STORM-a kształtują naszą markę. STORM to nie tylko firma, to wspólnota miłośników jednośladów, gotowa inspirować do aktywnego, rodzinnego stylu życia i zapoczątkować fascynującą przygodę z naszymi rowerami

podkreśla Adam Ziętek, założyciel i właściciel marki STORM.


Fakt, że zakład produkcyjny znajduje się w Polsce, jest dodatkowym atutem marki, gdyż świadczy to o dostępniejszym i krótszym czasie obsługi gwarancyjnej. Obecnie rowery STORM dostępne są w ponad 400 punktach dystrybucji na terenie Polski, a szczególnie w małych i średnich miejscowościach. W planach marki znajduje się nieustanny rozwój tego segmentów i wkroczenie do dużych miast, a także otwarcie się na rynki zagraniczne.

 

rowery Storm

 

Rowerowe wyróżniki marki

 

To, co wyróżnia markę to zdecydowanie ciekawy design, który przyciąga uwagę. Każdy jednoślad reprezentuje harmonię funkcjonalności i estetyki, tworząc jazdę nie tylko środkiem transportu, ale także wyrazem indywidualnego stylu. Bogactwo kolorów, w jakim dostępne są rowery, świadczy o trosce o różnorodność i zrozumieniu, że każdy klient jest wyjątkowy. Asortyment marki, pełen wielu modeli, spełnia oczekiwania zarówno doświadczonych kolarzy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą. W ofercie znajdują się rowery MTB, trekkingowe, crossowe, miejskie oraz dziecięce. Ubiegły rok stał pod znakiem nowości stąd rowerowe portfolio STORM-a wzbogaciło się o rowery elektryczne (w wersji MTB i trekkingowej), a także zyskujące coraz większą popularność gravele, znane szerzej jako rowery szutrowe.

Wierzę, że rowery elektryczne stanowią kluczową przyszłość mobilności, a jako właściciel marki jestem zdecydowany uczestniczyć w tej rewolucji. Obserwując dynamiczny rozwój technologii i zmieniające się oczekiwania społeczeństwa, widzę, że elektryczne jednoślady nie tylko stają się modą, ale wręcz nieodzownym elementem nowoczesnego, zrównoważonego stylu życia. Wprowadzając do naszej oferty rowery elektryczne, kierujemy się przekonaniem, że są one kluczowym elementem przemiany w dziedzinie transportu, umożliwiając łatwe pokonywanie długich tras i stając się praktycznym rozwiązaniem dla współczesnego świata

- tłumaczy Adam Ziętek.rowery storm dublin duro cordoba

Rower Storm Dublin wyposażony w opony Duro Cordoba

 

STORM i Lewandowscy: siła współpracy


W maju ubiegłego roku - 2023 -  marka STORM rozpoczęła pierwszą kampanię wizerunkową pt. “Wyrusz w swoją drogę”, której bohaterami stali się jej ambasadorzy – Robert i Anna Lewandowscy. Współpraca ze światowej klasy piłkarzem i jego żoną, sportsmenką, trenerką, mistrzynią karate zawsze było marzeniem właścicieli, z uwagi nie tylko na cel biznesowy, ale wspólne wartości prezentowane przez obie strony. Ich historia sukcesu, zbudowana na ciężkiej pracy i wzajemnym wsparciu, jest dla marki niezwykle inspirująca. Łącząc siły z tak wyjątkowymi osobami, STORM nie tylko rozszerza swoją obecność na rynku, ale czerpie również inspirację z nieustannego dążenia Lewandowskich do perfekcji. Ta synergia buduje emocjonalne połączenie między marką a Ambasadorami, tworząc autentyczną wspólnotę. Współpraca ta jest nie tylko krokiem w przyszłość, lecz także celebracją pasji, zaangażowania i wspólnego dążenia do osiągnięcia celów.

 

W maju 2023 roku marka STORM wystartowała z pierwszą kampanią wizerunkową pt. “Wyrusz w swoją drogę”, której bohaterami zostali jej ambasadorzy, czyli Robert i Anna Lewandowscy.

 

 

 

O STORM


To jedna z wiodących polskich marek, zajmująca się produkcją i montażem rowerów. Marka pojawiła się na rynku w 2015 roku i do dnia dzisiejszego stała się nr 3 pod względem produkcji i sprzedaży na polskim rynku.  W 2023 roku do oferty marki STORM trafiły rowery elektryczne oraz gravele. Wszystkie jednoślady marki STORM produkowane są na nowoczesnej linii produkcyjnej, wyposażonej w bardzo dobrej jakości maszyny, służące do montażu rowerów. Do produkcji rowerów używane są komponenty wysokiej jakości. Każdy z wyprodukowanych jednośladów jest dokładnie sprawdzany zaraz po zakończeniu procesu produkcji pod kątem technicznym i jakościowym. Obecnie, zakład produkcyjny posiada moce produkcyjne na poziomie 250 000 szt. rocznie. W ostatnich latach produkcja wynosiła blisko 100 000 szt. rocznie. Marka STORM została w ubiegłym roku doceniona m.in. przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną za inwestycje, jakie firma zrealizowała w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej.

 

Źródło: TOUCH.PR

Sklep.rowery.pl

Orbea Terra na rok 2024 z nowymi wersjami komponentów i kolorami

Orbea Terra na rok 2024

Gravelowy model Orbea Terra debiutuje w nowej grafice i kolorach, a także wprowadza gamę produktów Oquo Road Control i Road Performance oraz zupełnie nowy model, który dołączy do rodziny.


 

Niekończące się odkrywanie, nocne przygody, wyboiste drogi i szutrowe szlaki – istnieje wiele pomysłów na to, czym jest gravel. Nie ulega wątpliwości, że rower gravelowy musi sprostać tym wszystkim wymaganiom, zapewniając kontrolę, prędkość i komfort, ale przede wszystkim pragnąć dobrej zabawy. Zaprojektowany od podstaw z myślą o jeździe gravelowej, Orbea Terra nie jest przerobionym rowerem szosowym ani odchudzonym rowerem górskim.

Dodaj komfortu swoim przygodom na drodze, w końcu odkryj, dokąd prowadzi ten polny szlak, lub pozwól, aby Twoje podróże były jak najdłuższe. Istnieje szeroki świat, a Terra jest gotowa go odkrywać razem z tobą.

 

CO NOWEGO W ORBEA TERRA 2024?

 

NOWA GRAFIKA I KOLORY: Terra otrzymała nową grafikę i kolory zarówno dla wersji karbonowej, jak i aluminiowej. W modelach karbonowych nowe kolory to Cosmic Carbon View - Carbon i Olive Green (Gloss) Carbon, natomiast w przypadku aluminium nowe kolory to Artichoke (Matt) - Lilac (Matt), Blue Stone (Gloss) - Copper (Matt) ) i Infinity Green – Ivory White (połysk). Naturalnie dla Orbei wszystkie modele karbonowe można personalizować za pośrednictwem MyO pod względem kolorów, ergonomii i komponentów.


NOWA GAMA KOŁÓW: Kolejną nowością Orbea Terra na rok 2024 jest dodanie gamy kół Oquo w praktycznie całej gamie. W zależności od modelu Terra zamontuje koła RC25 Team lub RC25 Pro z oferty Road Control. Oprócz tego będzie można wybrać także modele z gamy Road Performance takie jak RP35 czy RP45.


DOSTĘPNY CAMPAGNOLO EKAR: Rodzina Terra powiększa się o nowy model M22TEAM 1X z zamontowanym Campagnolo Ekar.

 

 Action_-_Large.jpg

 

CO SPRAWIA, ŻE TERRA JEST WYJĄTKOWA?

 

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

Gravel to wszechświat różnych użytkowników i terenów. Z tego powodu Terra to kompletna oferta zawierająca modele karbonowe i aluminiowe, oferując najbardziej kompleksowe rozwiązania, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

 

Action_-_Large10.jpg

 

PRZEŚWIT NA OPONY

Wiele opcji kół i opon pozwala Terra dotrzeć tam, gdzie zwykłe rowery szosowe nie są w stanie dotrzeć, z łatwością pokonując żwirowe drogi i znacznie poszerzając teren, który możesz przejechać. Terra może być zamontowana z oponami 700c x 45 zapewniającymi prędkość i wydajność na drogach gruntowych lub z bieżnikiem 650b x 50 zapewniającym wyjątkową trwałość i komfort przy dużej objętości, jeśli potrzebujesz nieco większej przyczepności.

 

Details_-_Large6.jpg

 

KOMPATYBILNOŚĆ Z WIELOMA NAPĘDAMI

Zaprojektowanie naszej ramy od podstaw dało nam możliwość rozwiązania problemu, który występuje w wielu ramach gravelowych. Mianowicie zapewnienie szerokiej gamy opcji układu napędowego bez utraty prześwitu na opony.

 

Action_-_Large9.jpg

 

LOCKR

Nasza rama karbonowa oferuje schowek wewnątrz rury dolnej, ukryty za koszykiem na bidon, gdzie jest miejsce na dętkę, pompkę lub nabój CO2, a także narzędzia. Wszystko jest łatwo dostępne i bezpiecznie przechowywane z miejscem na przekąskę lub kluczyki do samochodu.

 

TERRA W WERSJI ALUMINIOWEJ – TOWARZYSZ NIEKOŃCZĄCEGO ODKRYWANIA

Wersja aluminiowa jest idealnym towarzyszem niekończących się eksploracji i przygód, oferując największą wszechstronność w naszej ofercie Terra. Zaawansowane hydroformowane aluminium i zoptymalizowany rozmiar rur maksymalizują komfort podczas długich przejażdżek, a zintegrowane punkty mocowania tylnego bagażnika pozwalają na montaż tylnych sakw. Kiedy tylko poczujesz potrzebę ucieczki, Terra H będzie gotowa.

 

Action_-_Large8.jpg

 

 Details_-_Large2.jpg

 

TERRA W WERSJI KARNOWEJ - SZYBKIE I LEKKIE PRZYGODY

Nasza Terra Karbonowa to najbardziej sportowa opcja w ofercie, szybka i lekka na boczne drogi lub przygody na szutrowych ścieżkach. Rama z włókna węglowego zapewnia idealne połączenie wagi, komfortu i wytrzymałości, a nasz system LOCKR dba o przechowywanie niezbędnych rzeczy. Dzięki naszemu programowi MyO Twoja Terra może być tak wyjątkowa, jak Twoje przygody.

 

MYO: ZAPROJEKTUJ SWÓJ ROWER

Nieobce jest nam dążenie do wyrażania siebie i chęć tworzenia. Od lat program MyO umożliwia rowerzystom personalizację Orbei w stopniu unikalnym w branży. Spersonalizuj kolor swojej Terry za darmo. Powiedz „NIE” standardowemu Bike In A Box oferowanemu przez naszą konkurencję. Oferujemy opcje komponentów MyO dla wielu modeli Orbea. Wymiana kół, korby lub innych komponentów jest możliwa w procesie składania zamówienia, dzięki czemu Twoja Terra dotrze do sprzedawcy w dokładnie takiej konfiguracji, jakiej pragniesz

 

 W przypadku zainteresowania zakupem rowerów Orbea z rocznika 2024 zapraszamy do kontaktu na sklep @ rowery . pl lub tel. 695474261

 

Źródło: Pol-Sport

Sklep.rowery.pl

Orbea przedstawia nowego Occama: rower trailowy, maszyna do przeżywania przygodowa w dwóch różnych wersjach

Orbea Occam SL i LT

Twój rower powinien odpowiadać Twojej wizji jazdy, dostosowując się do każdej przygody, którą przyniesie Ci szlak. Może to oznaczać ostrą efektywność i instynktowne prowadzenie dla jednej osoby, a dla innej unoszenie się podczas skoków, pokonywanie zakrętów na wysokich górskich szlakach i przeskakiwanie przez korzenie.


Orbea właśnie zaprezentowała odświeżony model Occam’a w dwóch różnych wersjach:

Occam SL z geometrią Fast Trail i wydajnym zawieszeniem, które zapewnia kontrolę, płynność i zabawę podczas Twoich przygód. To esencja przygody, dzięki swojej szybkiej geometrii trail i efektywnemu zawieszeniu, które zapewniają kontrolę i płynność na Twoich szlakach

 

Occam_SL_-_Large3.jpg

 

 

Occam LT to diabeł szeptający Ci do ucha, że możesz jeszcze mocniej się przycisnąć, nie używać hamulców i jechać bardziej agresywnie. Na szczęście daje Ci on wsparcie, aby wydobyć Cię z opresji! Zachęca do ostrej jazdy i jest gotowy do atakowania najbardziej dzikich tras dzięki agresywnej, regulowanej geometrii i progresywnemu zawieszeniu.

 

 Occam_LT_-_Large3.jpg

 

Co sprawia, że nowy Occam SL jest wyjątkowy?

• Geometria Fast Trail

OccamSL posiada geometrię Fast Trail: konstrukcja dająca Ci kontrolę oraz możliwość dostosowania. Zrównoważona geometria umieszcza Cię w idealnej pozycji, aby zapewnić więcej płynności.

 • Skok: 140 mm / 140 mm.
 • Kąt główki sterowej: 65,5°
 • Kąt rury podsiodłowej: 78°
 • BB Drop: 38 mm
 • Reach: 490 mm
 • Chainstay: 440 mm

 

• Blokuj w trakcie jazdy

Zdalna blokada jest dostępna w rowerach trailowych Occam SL. Szybkie blokowanie i odblokowywanie zawieszenia staje się teraz jeszcze bardziej intuicyjne dzięki Occam SL. Squidlock został zaprojektowany tak, aby działał z opatentowaną technologią Inside Line Occam SL, umożliwiając łatwą kontrolę nad amortyzatorem i dropperem, a także integruje się z klamką hamulcową, co jeszcze bardziej upraszcza kierownicę. Opatentowana technologia I-line od Orbea to najbardziej elegancka, bezpośrednia i zintegrowana blokada amortyzatora dostępna na rynku.

 

• Carbonowy link dampera

Szczegóły, takie jak carbonowy shock extender w Occam SL, maksymalizuje sztywność i minimalizuje wagę. To właśnie takie detale sprawiają, że Occam SL jest tak lekki, a jednocześnie wygodny i dobrze się na nim pedałuje.

 

Stories_Occam_SL_-_Large.jpg


Co sprawia, że nowy Occam LT jest wyjątkowy?


• Progresywna geometria Trail

Orbea wykorzystuje w modelu Occam LT geometrię Progressive Trail, aby zapewnić rowerzystom idealną pozycję do ataku przeszkód na szlaku. Dzięki „AttitudeCorrect” możesz szybko dostroić geometrię i dostosować się do jazdy na jaką tylko masz ochotę.

 • Skok: 160 mm / 150 mm.
 • Kąt główki sterowej: 64° (najniższa) - 64,5° (niska)
 • Kąt rury podsiodłowej: 77° (najniższy) - 77,5° (niski)
 • BB Drop: 36 mm (najniższy) - 28 mm (niski)
 • Reach: 480 mm (najniższy) - 485 mm (niski)
 • Chainstay: 440 mm

 

• Regulacja nastawienia

Korzystanie z systemu QuickFlip w Occam LT pozwala dostosować geometrię w kilka sekund.

Dzięki sprytnej konstrukcji z osią mimośrodową wystarczy poluzować śrubę za pomocą imbusa 6mm (narzędzie łatwo przechowywane w tylnej osi) i pociągnąć lekko w górę za górną rurę. W mniej niż 15 sekund możesz wybrać pomiędzy pozycją niską a wyższą, zmieniając wysokość suportu o 8 mm i kąt główki o 0,5º

 

Occam_LT_-_Large6.jpg

 

Wspólne technologie w obu modelach Occam (SL i LT):


• Steep’n’Deep

Ze względu na prostą rurę podsiodłową jest możliwe całkowite wsunięcie nawet 230 mm droppera w rowerach Occam . Opuść siodełko na zjazdach, dając sobie więcej przestrzeni dla ciała, a w rezultacie większą kontrolę.
Occam jest dostępny w czterech rozmiarach: S, M, L i XL, jednak dzięki jednej z najkrótszych sztyc podsiodłowych możesz wybierać pomiędzy rozmiarami, aby uzyskać preferowany odległość do kokpitu. Wybierz większy rozmiar, aby zmaksymalizować stabilność, lub wybierz mniejszy, aby zapewnić sobie większą zabawę


• Asymetryczność jest wydajna

Sylwetka Occama jest natychmiast rozpoznawalna, jednak ten projekt został wybrany wyłącznie dla efektywnego wykorzystania materiału. Offset umożliwił Orbei usuwanie materiału gdzie indziej, dostrajając sztywność i obniżając wagę.

Aby ulepszyć standardowy układ, Orbea dodaje włókna o wysokim stosunku sztywności do masy i wysokiej wytrzymałości. Formowanie wlewkowe z użyciem EPS oraz wkłady PU w główce i suportu eliminują marszczenie i nieprawidłowości w kluczowych strefach, pozwalając na użycie mniej carbonu przy zachowaniu wytrzymałości. Oprócz wersji carbonowej dostępna jest także rama z hydroformowanego aluminium. Manipulacja kształtem i grubością ścianek aluminiowych rur zwiększa ich wytrzymałość i odporność na niechciane ugięcia. Wiele z tych rur jest podwójnie i potrójnie cieniowanych, aby zaoszczędzić wagę w środkowej części rur, z dala od naprężeń w połączeniach i miejscach spawania. Każdy spaw na głównym trójkącie jest dokładnie wypolerowany, dopasowując się do estetyki ramy monokokowej. Polerowanie spawów zwiększa odporność na zmęczenie w tych miejscach o dużym obciążeniu.

• Integracja

Nowy Occam posiada szereg funkcji integracyjnych, takich jak:
o System SIC: w pełni uszczelnione, wewnętrzne przewodów, które są cichsze i bardziej niezawodne oraz sprawiają, że wymiana elementów i przewodów jest naprawdę łatwa. Nasi mechanicy wyścigowi zgadzają się z tym zdaniem: konserwacja, regulacja kokpitu i wymiana przewodów są łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nasi zawodnicy uwielbiają brak rozpraszaczy i brak hałasu spowodowanego poruszającymi się przewodami.

Przewody są w całości prowadzone od tyłu do systemu LOCKR stamtąd są łatwo dostępne przez główkę ramy (jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wymienić wewnętrzne przewody)


• Second Skin: stylizacja i ochrona

Occam jest gotowy na ciężką jazdę. Wymienna winylowa ochrona nadaje mu nową stylizację, a także sprawi, że lakier będzie wyglądał jak nowy na dłużej. Piękno Second Skin jest takie, że jeśli znudzi Ci się wygląd, lub po prostu chcesz odświeżyć swój rower, możesz to łatwo zrobić - usuń go i zastąp innym projektem.
Całkowite uszczelnienie łożysk chroni je przed zabrudzeniem i zapewnia dłuższą żywotność oraz płynne działanie nawet w niesprzyjających warunkach.
Zintegrowana prowadnica łańcucha zapewnia wystarczającą ochronę, aby mieć pewność, że nie spadnie Ci łańcuch nawet na najtrudniejszych szlakach. Nowe osłony tylnego trójkąta i dolnej rury są cichsze dzięki dodanym szczelinom powietrznym w różnych obszarach, pomagając pochłaniać dźwięk i chronić ramę przed uderzeniami.

 

Occam_LT_-_Large5.jpg

 


• Gotowy na przygodę?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz aluminium, czy carbon, możesz cieszyć się zaletami zaktualizowanej wersji LOCKR z łatwiejszym dostępem. Z łatwością przechowuj narzędzia, przekąskę, a nawet kurtkę przeciwdeszczową pod uchwytem na bidon.

FullyLoadedPivot (FLP) w modelu Occam zawiera narzędzia wielofunkcyjne z kluczami imbusowymi 2, 3, 4 i 5 mm utrzymane bezpiecznie na miejscu za pomocą magnesu, podczas gdy na tylnej osi znajduje się klucz imbus 6 mm.
Wszystkie narzędzia potrzebne do szybkich regulacji zawsze pod ręką!

Occam wykorzystuje niestandardowe, współformowane plastikowe osłony, aby chronić ramę przed uderzeniami oraz wyciszyć łańcuch. Hałas przewodów jest eliminowany dzięki wewnętrznym prowadnicom przewodów i ulepszeniu silikonowych zatyczek w punktach wejścia i wyjścia przewodów z ramy oraz sprytne przelotki łączące przedni i tylny trójkąt.


• Najlepsze komponenty

Occam SL jest wyposażony w zestaw kół MP firmy OQUO, które minimalizują wagę bez poświęcenia ich niezawodności. Occam LT jest wyposażony w wytrzymały zestaw kół MC firmy OQUO, maksymalizując przyczepność i niezawodność.


• Jesteś wyjątkowy i Twój rower też taki powinien być

Skonfiguruj swój rower za pomocą MyO, aby mieć pewność, że dotrze na miejsce gotowy na Twoją przygodę. Możesz wybrać różne wersje ochronne Second Skin z możliwością wyboru grafiki, aby zdobyć unikalnego Occam’a. Aby dostroić pod siebie swoją maszynę, dostępna jest szeroka gama komponentów i opcji zawieszenia poprzez konfigurator MyO.


• Modele i specyfikacje

 • Occam jest dostępny w wersji z włókna węglowego OMR dla osób poszukujących najlżejszej wagi. W Hydro dla rowerzystów, którzy są gotowi zaakceptować kilka dodatkowych gramów.
 • Occam ma 4 różne rozmiary: S, M, L, XL.
 • Orbea oferuje dwa różne schematy kolorów w ramie OMR i trzy w ramie hydro.
 • MyO pozwoli rowerzystom jeszcze bardziej spersonalizować swoje rowery.

 

 

Facebook_Post_-_Large.jpg

 

 W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu na sklep @ rowery . pl lub tel. 695474261

 

Źródło: Pol-Sport

Sklep.rowery.pl

Robert i Anna Lewandowscy Ambasadorami marki STORM!

Robert i Anna Lewandowscy zostali Ambasadorami marki STORM, jednej z najszybciej rozwijających się polskich marek rowerowych. Współpraca ze światowej klasy piłkarzem i jego żoną, sportsmenką, mistrzynią karate i trenerką ma na celu wypromowanie marki STORM, a także wspieranie aktywnego, zdrowego oraz rodzinnego sposobu spędzania czasu.

Czytaj dalej

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów