English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Księżyc w pełni – Kross Moon z kolekcji 2017

Kross Moon

Nowa kolekcja Kross na sezon 2017 to przede wszystkim idealnie dopracowane techniczne modele w odważnej, energetycznej stylistyce. Polski producent stawia na nowoczesny design w połączeniu z komponentami uznanych marek takich jak Sram czy Shimano. Przykładem może być kultowy już model Kross z linii Moon. Rower, który świetnie sprawdza się podczas ekstremalnej jazdy enduro, przyciąga teraz spojrzenia na trasie swoim agresywnym malowaniem.

 

Powstanie Moon’a rozpoczęło się kilka lat temu od zwykłego szkicu konstruktora na kawałku papieru. W toku wieloletnich prac całego zespołu Research&Development Kross udało się stworzyć niezwykłą maszynę dla fanów adrenaliny. Oparty o autorskie zawieszenie RVS (Revo Virtual Suspension) model, co roku jest najbardziej wyczekiwanym rowerem Kross w kolekcji. Nie inaczej będzie w 2017 roku!


Geometria rowerów z linii Moon nie uległa zmianie, jednak Kross w ostatnich miesiącach dopracował wiele istotnych szczegółów konstrukcyjnych – m.in. wszystkie śruby są przelotowe, a część z nich wykonana jest z tytanu. Polski producent zmienił także istotnie specyfikację techniczną poszczególnych modeli, dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł korzystać z napędu 1x11.

I tak najwyższy model Moon 3.0 w żółto-zielonym kolorze oparty jest o zawieszenie Fox’a i napęd Sram X01. Niezakłóconą radość z jazdy gwarantują wysokiej klasy koła DT Swiss Spline i opony Schwalbe.

Kross_Moon_3.0_kolekcja_2017.jpg.jpg

 

Moon 2.0 z widelcem Rock Shox Pike RC i tylnym amortyzatorem Monarch oraz napędem Shimano XT niewiele ustępuje topowemu modelowi 3.0. Trzymając się intensywnej palety barw zaproponowanej przez Kross, rower ten zyskał wyjątkowe, pomarańczowe malowanie.

 

Kross_Moon_2.0_kolekcja_2017.jpg.jpg

 

Dla porównania jego młodszy brat Moon 1.0 również z amortyzatorem Monarch, na trasach rozpędzać się będzie dzięki niezawodnemu napędowi Sram NX. O tłumienie drgań podczas jazdy zadba widelec X-Fusion. Limonkowa maszyna Kross stanie się na pewną ozdoba niejednej rowerowej kolekcji.

Kross_Moon_1.0_kolekcja_2017.jpg.jpg

 

To nie koniec korzystnych zmian dla wszystkich spragnionych ekstremalnych wrażeń na trasie. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Kross w 2017 roku rowerzyści mogą liczyć również na atrakcyjniejsze poziomy cenowe poszczególnych modeli. Dzięki temu flagowa maszyna rodzimego producenta na pewno zagości w wielu domach.

 

Kross_Moon_2.0_w_plenerze.jpg.jpg

 

Tutaj znajdziecie dokładną specyfikację techniczną rowerów Kross Moon

Rowery Kross w sklep.rowery.pl


KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku. W strukturach firmy funkcjonuje zespół specjalistów z departamentu Research&Development, którzy zajmują się projektowaniem unikatowych na skalę światową rowerów. Owocem ich prac jest m.in. autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu – RVS, stosowane w modelach z linii enduro i trail. Rowery KROSS dostępne są także w sprzedaży zagranicą, gdzie cieszą się popularnością wśród klientów m.in. z Hiszpanii, Węgier, Rosji, Belgii, Holandii, Łotwy, Słowacji, Włoch, Litwy i Ukrainy.

 

 

Źródło: mat. pras.

Tags: Kross, sprzęt

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów