English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Mistrzowski rower dla każdego - Kross linii Level B na 2017

Rodzima marka Kross nie zwalnia i na sezon 2017 przygotowała zupełnie odmienioną linię Level B. Wysokiej klasy 29-ery do ścigania oraz jazdy w trudnym terenie mają już swoich fanów wśród rowerzystów. Teraz na całkiem nowych i lżejszych ramach modele z pewnością zachwycą spragnionych nowości riderów. Gwiazdą kolekcji jest rower Level B+, na którym ścigają się zawodnicy Kross Racing Team. Model miał swój sprawdzian generalny podczas wyścigu w Rio.

 

Prace nad Level B+ rozpoczęły się 2 lata temu, a od samego początku w tworzenie jego nowej konstrukcji włączeni byli zawodnicy Kross Racing Team. Po dołączeniu do zespołu KRT najlepszej polskiej kolarki górskiej, prace nabrały przyspieszenia. Projektanci Kross mieli dwa cele: stworzenie ultralekkiego roweru oraz zmianę jego geometrii w taki sposób by lepiej odpowiadał na potrzeby zawodników na coraz trudniejszych trasach XC.

 

Kross_Level_B.png.jpg

 

Początkowo zawodnicy testowali wszystkie zmiany (kąty, odległości między węzłami ramy) na aluminiowych prototypach. Zgodnie z ich sugestiami złagodzono kąt główki, aby rower lepiej prowadził się na zjazdach, następnie skrócono ją, dzięki czemu kolarz może przyjąć niższą pozycję. Wyostrzony kąt podsiodłowy ma pomóc zawodnikom na uzyskiwanie wyższej kadencji.

Gdy udało się ustalić ostateczny kształt ramy, rozpoczęto prace konstrukcyjne. Rama modelu Level B+ w rozmiarze M waży zaledwie 970 g! Powstała w wyniku ręcznego ułożenia ponad 100 formatek wyciętych z dwóch rodzajów włókna węglowego Torrey. W bardziej newralgicznych miejscach jej konstrukcja została dodatkowo wzmocniona pasmami T 800, wyjątkowo odpornymi na rozciąganie. Ponadto dzięki pracom konstruktorów udało się zwiększyć sztywność o 15% w główce steru, o 3% przy suporcie oraz 6% w tylnym trójkącie.

 

zdj-produkcyjneKross.jpg

 

Rowery seryjne Level B+, B12 i B11 z kolekcji 2017 dostępne u dealerów Kross będą zbudowane dokładnie na takiej samej ramie. Dzięki temu każdy rowerzysta będzie mógł zaopatrzyć się w rower, wzorowany na tym przygotowanym dla i z udziałem naszej Mistrzyni MTB. Kolejne modele: Level B10 oraz B9 posiadają ramy zbudowane z włókien carbonowych o trzech stopniach odporności na rozciąganie i wadze 1190g. Takie samo rozwiązanie zastosowano również w modelach na 27,5’’ kołach – R10 i R9 z kolekcji 2017. Modele ze średniej półki cenowej (B7,B8,R7,R8) zbudowane są na lekkich aluminiowych ramach i napędzie 1x11 – SRAM lub Shimano w zależności od modelu.

 

Kross_Level_B5.png.jpg

Kross Level B5

Kross_Level_B7.png.jpg

Kross Level B7

 

Kross_Level_B8.png.jpg

Kross Level B8

Kross_Level_B9.png.jpg

Kross Level B9

 

Kross_Level_B11.png.jpg

Kross Level B11

 

Kross_Level_B12.png.jpg

Kross Level B12


Zmiany konstrukcyjne wprowadzone w nowych Level’ach dobitnie pokazują, że marka Kross nie osiada na laurach. Świetnie sprzedające się modele są stale udoskonalane, a firma czerpie nie tylko z wiedzy i doświadczenia konstruktorów, ale również profesjonalnych zawodników MTB.

 

 

 

 

Sprawdź też: Rowery Kross Level z kolekcji 2017

Źródło:  mat. prasowe

Tags: Kross, sprzęt

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów