English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Nowości szosowe firmy Kross na 2017

Każdy rower Krossa jest od początku tworzony, testowany i produkowany w Polsce. Producent ma swoją siedzibę w Przasnyszu – to tam konstruktorzy opracowują najnowsze technologie, które potem trafiają do riderów w całej Polsce i Europie.Nowa kolekcja Kross na 2017 w porównaniu do zeszłorocznej prezentuje jeszcze wyższy poziom. Szczególnie dużo powodów do radości mają fani jazdy szosowej: linia Vento jest pełna nowych rozwiązań, dzięki którym riderzy poczują na trasie prawdziwą prędkość. Polski producent w tym roku postawił na ramy karbonowe i komponenty najlepszych wytwórców, a do tego utrzymał rowery w nowoczesnym, niezwykle estetycznym designie.


Szosowa propozycja Kross'a to jedenaście propozycji dla fanów szybkości. Zadbano o potrzeby każdego ridera: od amatora preferującego bardziej ostrożną jazdę, aż po profesjonalistów wybierających sportowe modele i najlepsze komponenty. Pięć najwyższych modeli z linii Vento zbudowano na karbonowych ramach, a modele na ramach aluminiowych dostosowane do potrzeb jazdy nie tylko rekreacyjnej – w sam raz na długie dystanse dla początkujących szosowców.


Najwyższy model z serii, Vento 9.0, zbudowano na nowej ramie z karbonu T784, która znacznie zwiększa sportowe osiągi tego modelu.

vento_9_0.jpg

 

Zupełnie nowa geometria nie ujmuje jednak niczego w sztywności ramy. Vento 9.0 nie dość, że świetnie wygląda, to również znakomicie przyśpiesza dzięki sztywnym osiom w kołach Zipp 202 w technologii Firecrest. Do tego napęd SRAM Red, aerodynamiczna kierownica i hamulce w systemie flat mount gwarantują, że to prawdziwa maszyna do ścigania.


Uwagę zwraca też Vento 8.0, którego całościowa waga nie przekracza 6,8 kg – jest to dolna legalna granica wyznaczona przez UCI.

Kross-Vento_8_0_black_graphite_red_matte.jpg

 

Napęd Shimano Dura-Ace i rama z karbonu T784 gwarantuje niesamowite przyśpieszenie.


Dla riderów zaczynających swoją przygodę z wyścigami szosowymi lub jeżdżących rekreacyjnie idealny będzie Vento 4.0 – napędzany przez Shimano Tiagra rower na ramie Aluminium Superlite, z karbonowym widelcem ze stożkową rurą, co gwarantuje niezwykłą sztywność i dokładność w prowadzeniu.

Kross-Vento_4_0_graphite_lime_white_matte.jpg

 

Energetyzujący design i przewody ukryte w ramie dbają też o wygląd roweru.Więcej informacji na temat rowerów marki KROSS znaleźć można na stronie: www.kross.pl

 

Źródło:  mat. prasowe 

Tags: Kross, sprzęt

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów