3 najpopularniejsze uchwyty rowerowe w 2017

W 2017 r. miłośnicy rowerów, którzy decydowali się na zakup dachowego uchwytu rowerowego, wybierali najczęściej modele z mocowaniem za ramę roweru – wynika z danych sprzedażowych sieci dystrybucyjnej polskiej firmy Taurus, jednego z liderów rynku. Największą popularnością cieszyły się modele Whispbar WB201, Thule FreeRide 532 oraz Taurus BikeUp Pro.Z danych sprzedażowych sieci dystrybucyjnej firmy Taurus wynika, że w mijającym roku największym powodzeniem cieszyły się uchwyty Whispbar WB201, Thule FreeRide 532 oraz Taurus BikeUp Pro. Pierwszy z nich to bagażnik klasy premium, którego cena wynosi obecnie 499 zł. Pozostałe dwa modele są tańsze (239 zł). Wszystkie trzy uchwyty to bagażniki z mocowaniem za ramę.


Jak wskazuje Taurus, czyli czołowy polski producent i dystrybutor bagażników, boxów dachowych i łańcuchów przeciwśnieżnych, od dłuższego czasu w segmencie uchwytów rowerowych, które montuje się na dachu samochodu, wyraźnie większą popularnością cieszą się modele z mocowaniem za ramę roweru.

To głównie efekt wygody. Mając taki uchwyt, nie trzeba np. zdejmować koła i nie ma konieczności wyboru adapterów do różnych osi. Oczywiście nie znaczy to, że jest to rozwiązanie lepsze od bagażników z mocowaniem za widelec roweru. Zamocowanie za widelec zapewnia bowiem większą stabilność przewożonego sprzętu. Uchwyty tego typu najczęściej wybierają posiadacze droższych rowerów z ramami wykonanymi z włókien węglowych

– komentuje ekspert firmy Taurus, Bartłomiej Markiewicz.

 

 taurus-bikeUP-skleprowerypl.png

 


Kolejny sezon ma przynieść zmiany w segmencie dachowych uchwytów do przewozu rowerów. Jak zapowiada Bartłomiej Markiewicz, w 2018 r. na rynku pojawią się nowe uchwyty z mocowaniem za przednie koło, które w założeniu będą łączyć w sobie stabilność uchwytów z mocowaniem za widelec oraz wygodę uchwytów z mocowaniem za ramę roweru.

 

 

Źródło: mat.prasowe Tab2 oraz Taurus

Tags: sprzęt

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów