Rower Orbea Terra Gravel od podstaw

Orbea Terra

Niekończące się odkrywanie, nocne przygody, nierówne drogi i szutrowe szlaki – jest wiele znaczeń słowa gravel . Nie ma wątpliwości, że rower gravelowy musi je wszystkie pokonywać z kontrolą, szybkością i wygodą, ale przede wszystkim stworzyć pragnienie dobrej zabawy.

 

Zaprojektowana od podstaw z myślą o szutrze, rower Orbea Terra nie jest przerobionym rowerem szosowym ani odchudzonym rowerem górskim. Dodaj komfortu swoim przygodom na drodze, w końcu odkryj, dokąd prowadzi ten polny szlak, lub pozwól, aby Twoje wycieczki trwały aż do zmierzchu.


Istnieje szeroki świat, a Orbea Terra jest gotowa do odkrywania go razem z Tobą.


Inteligentna integracja i funkcje dostosowują się do Twoich potrzeb, a niezwykle łatwa w prowadzeniu geometria gravela jest wygodna i precyzyjna bez względu na to, gdzie się wybierasz. Definicja jazdy na szutrze może się zmieniać w zależności od miasta lub kraju, ale Terra jest elastyczna i gotowa do jazdy.

 

BARDZIEJ WYDAJNY ROWER


Terra została zaprojektowana do najszerszego zakresu zastosowań i może być skonfigurowana tak, aby radziła sobie tak, jak chcesz w terenie, na którym jeździsz najczęściej.

Wiele opcji kół i opon pozwala Terra dotrzeć tam, gdzie zwykłe rowery szosowe nie mogą, łatwo pokonywać trudny teren i znacznie poszerzać szlaki, które możesz pokonać. Terra może mieć zamontowane opony 700x45c dla zyskania szybkości i wydajności lub z bieżnikami 650x2.1 dla ekstremalnej wytrzymałości i komfortu, jeśli potrzebujesz większej przyczepności.

 

Cechy:


KOMPATYBILNOŚĆ Z NAPĘDEM


Zaprojektowanie naszej ramy od podstaw dało nam możliwość rozwiązania problemu, który istnieje w wielu ramach gravelowych. Mianowicie oferowanie szeregu opcji układu napędowego bez zmniejszania prześwitu przy oponach.

 

DOWOLNA ZĘBATKA 1X

Dostępne do 44t

 

DOWOLNA ZĘBATKA 2X

Mniejsza zębatka do 34T

 

KOMFORT


Terra została zaprojektowana tak, aby czuć się komfortowo na żwirze i każdym innym terenie na jakim możesz się znaleźć. Kąty i wymiary są starannie przemyślane w różnych rozmiarach, aby zmaksymalizować komfort jazdy.

 

RURA PODSIODŁOWA

Zastosowanie krótszej rury podsiodłowej, z nieco bardziej rozluźnionym kątem, pozwala sztycy 27,2 mm na większe wygięcie.


Dodatkowo Terra usunęła materiał z rury podsiodłowej w pobliżu suportu, aby dokładnie dostroić sztywność. Obie te cechy konstrukcyjne optymalizują pochłanianie drgań.

 

NOWA GEOMETRIA GRAVELOWA

Żwir może znaczyć wiele różnych rzeczy, ale jazda na superszybkich odcinkach lub trudnych szlakach musi być łatwa. Zoptymalizowana długość dolnej rury tylnego trójkąta jest wystarczająco długa, aby płynnie przejechać i wystarczająco krótka, aby być zwinnym. Dłuższa górna rura w połączeniu z krótszym mostkiem dla precyzji jazdy po drodze. Zoptymalizowany kąt główki i 'tuned trail' dla każdego rozmiaru ramy zapewnia wielką stabilność i precyzję. Obniżony suport do pewnego zjazdu na nierównych powierzchniach. Dłuższy rozstaw osi dla stabilności i komfortu.


WIDELEC TERRA

Widelec Terra wykorzystuje solidną koronę, zaokrąglony profil i dłuższe golenie widelca oraz naszą najlepszą konstrukcję z carbonu OMR, aby zapewnić najlepszą kombinację komfortu, prześwitu na oponę i sztywności skrętnej.

  • Dłuższe golenie zapewniają pochłanianie drgań.
  • Korona zapewniająca sztywność i precyzję.
  • Pasuje do opon 50c z prześwietleniem 5 mm.


PEŁNE PROWADZENIE PRZEWODÓW WEWNĄTRZ RAMY ICR


WIELOFUNKCYJNY SYSTEM MONTAŻOWY


Terra wyposażona jest w punkty mocowania błotników oraz trzy bidony.


LOCKR

Nasza karbonowa rama oferuje schowek wewnątrz dolnej rury, ukryty za koszykiem na bidon, gdzie jest miejsce na dętkę, pompkę lub nabój CO2, a także narzędzia. Wszystko jest łatwe do wyjęcia i bezpiecznie przechowywane z miejscem na przekąskę lub kluczyki do samochodu.


ERGONOMIA

Terra oferuje więcej kontroli na szutrze i zwiększa wytrzymałość. Zwiększony wysięg daje kolarzowi optymalną pozycję, zapewniającą kontrolę i komfort podczas dłuższych lub bardziej wymagających przejażdżek.


KIEROWNICA GRAVELOWA OC

To proste i eleganckie ergonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu szyja i ramiona mogą się nieco bardziej zrelaksować, skupiając się na lepszej jeździe. Zwiększ wytrzymałość dzięki pozycji, która zwiększa komfort. Poszerzone drążki zapewniają większą kontrolę podczas zjazdów i trudnych podjazdów.


MATERIAŁY

Carbon Orbea Monocoque. Producent używa najbardziej zaawansowanej technologicznie konstrukcji z carbonu, aby stworzyć możliwie najbardziej wyrafinowaną ramę – złożony i żmudny proces z rezultatami, które docenisz na siodełku. 

 

Źródło: Polsport

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów