Gama opon MICHELIN XC do rowerów górskich

Wszystkie modele z gamy XC do rowerów górskich zostały opracowane i przetestowane w wymagających warunkach przez Team KMC-Orbea. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych wariantów poszczególnych opon różniących się charakterystyką i przeznaczeniem.

 

Gama opon Michelin XC obejmuje trzy modele – MICHELIN Jet XC2, MICHELIN Force XC2 oraz MICHELIN Wild XC – które występują w dwóch wariantach różniących się charakterystyką i przeznaczeniem: do użytkowania głównie podczas wyścigów (Racing Line) oraz do jazdy amatorskiej i z mocnym naciskiem na dobry stosunek jakości i oferowanych osiągów do ceny (Performance Line). Wszystkie opony w wersji racing były przetestowane przez zawodników Team KMC-Orbea.

Użytkownicy mają do wyboru następujące rozmiary i warianty opon rowerowych:

MICHELIN Jet XC2

  • 29x2.25 - Racing Line


MICHELIN Force XC2

  • 29x2.10 - Racing Line & Performance Line
  • 29x2.25 - Racing Line & Performance Line


MICHELIN Wild XC

  • 29x2.25 - Racing Line & Performance Line
  • 29x2.35 - Racing Line & Performance Line


Opony w wersji Racing Line zostały stworzone we współpracy z profesjonalnymi zawodnikami, tak aby oferowały najwyższe osiągi. We wszystkich modelach z tej linii zastosowano jedną mieszankę bieżnika i jedną konstrukcję karkasu dla optymalnego połączenia przyczepności, odporności na uszkodzenia, trwałości, niskich oporów toczenia oraz niskiej wagi. Opony w tym wariancie stworzono z myślą o osobach szukających najwyższych osiągów, zarówno podczas wyścigów, jak i w czasie jazdy rekreacyjnej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch technologii Michelin:

GUM-X - mieszanka gumowa premium, która zwiększa żywotność opony i zapewnia dobry poziom przyczepności na mokrej nawierzchni podczas jazdy XC; oferuje optymalną równowagę między przyczepnością a oporami toczenia;
CROSS SHIELD2 - technologia podwójnego karkasu dla optymalnego balansu między wytrzymałością i wagą opony, zmniejszonego oporu toczenia oraz lepszego prowadzenia przy niższym ciśnieniu dla preferujących szybka jazdę zawodników XC; włókno o dużej gęstości na całej szerokości opony zapewnia zwiększoną ochronę przed uszkodzeniami, zaś warstwa mocnego oplotu (4x150 TPI) obok obręczy zmniejsza ryzyko przebicia.
Dla rowerzystów o mniejszych wymaganiach, którzy jeżdżą XC głównie amatorsko, powstały opony z linii Performance Line. Tutaj również we wszystkich modelach wykorzystano jednolitą mieszankę gumy i jedną konstrukcję karkasu, a opony oferują bardzo dobry stosunek jakości i oferowanych osiągów do ceny.

MICHELIN Jet XC2 – zapewniający szybką jazdę model z bieżnikiem charakteryzującym się niskim profilem klocków dla lepszej trakcji, skutecznego hamowaniana prostej oraz przyczepności w zakrętach na twardych, ubitych nawierzchniach, która daje rowerzyście pewność podczas jazdy. Ulubiona opona Victora Koretzky'ego z Teamu KMC-Orbea. Model dostępny jedynie w wersji Racing Line.

 

MICHELIN Jet XC2 Racing Line

MICHELIN Force XC2 – bieżnik w tym modelu został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu przyczepności na różnych nawierzchniach i typach terenu. Wydłużone klocki w centralnej części gwarantują efektywność toczenia, a progresywne klocki boczne dają stabilność na zakrętach. Model preferowany przez członków Teamu KMC-Orbea w sezonie wyścigowym 2021. Opona dostępna w wersjach Racing Line i Performance Line.

 

MICHELIN Force XC2 Performance Line

 

MICHELIN Wild XC – wzór bieżnika zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną przyczepność i trakcję na miękkich i mieszanych nawierzchniach. Szeroko rozstawione klocki centralne optymalizują czyszczenie się bieżnika podczas jazdy po lepkim i błotnistym terenie, a progresywnie rozmieszczone klocki boczne dają pewność podczas pokonywania zakrętów. Model występuje w dwóch wersjach: Racing Line i Performance Line.

 

MICHELIN Wild XC Performance Line

 

Źródło:Weber ShandWick

Sklep.rowery.pl

 

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów