Nowy rower elektryczny Orbea Wild - Beyond Power

Orbea Wild 2023

Za nami premiera roweru elektrycznego Wild na rok 2023 od hiszpańskiej marki Orbea. Sprawdźcie sami.

 

Moglibyśmy powiedzieć, że Wild ma najmocniejszy silnik lub pojemność akumulatora na rynku. Ale nie zamierzamy. Wild jest ponad to, gdzie jazda jest najważniejsza, gdzie szlaki są niekończące się i pełne wrażeń. Zostaw ciężkie rowery elektryczne i uwolnij swoją dzikość.

PRZEZNACZENIE SZLAKI, ENDURO, GÓRY

OPCJE SILNIKA INTELIGENTNY SYSTEM BOSCH CX / CX-R

OPCJE BATERII 750 WH / 625 WH

SKOK (PRZÓD / TYŁ) 170MM - 160MM / 160MM

WAGA 20,9 KG

ROZMIAR KÓŁ 29”


MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ. MAKSYMALNA ZABAWA


Wild ujarzmia najdziksze szlaki, ale zawsze sprawia wrażenie żywego, energicznego, a nie odosobnionej, odrętwiałej jazdy wielu e-rowerów. Wild to przede wszystkim fantastyczny rower enduro, a sztywność ramy, mniejsza waga, przemyślane zawieszenie i e-ewolucyjna geometria odzwierciedlają to, dając Ci pełną kontrolę nad jazdą.

 

BEZ OGRANICZEŃ, GO WILD

W pełni napędzany i gotowy do odkrywania, Wild zapewnia maksymalną zabawę na najbardziej szalonych podjazdach i najdzikszych zjazdach. Połączenie najnowszych silników Bosch i akumulatora 750 Wh zapewnia niesamowity zasięg i moc, a na zjazdach Wild prowadzi się mniej jak ciężki e-rower, a bardziej jak Twój ulubiony sprzęt enduro.

 

orbea-wild-3.jpg

 

 

WYDAJNOŚĆ DZIĘKI PROSTOCIE

Wydajność dzięki prostocie oznacza usunięcie wszystkiego, co niepotrzebne i dodanie tylko tego, co bezpośrednio poprawia jazdę. Dzięki technologiom, które kładą nacisk na prostotę, takim jak SBS i Clean Cockpit, rama Wild jest uderzająco smukła i prosta, z czystymi liniami, co oznacza, że można prawie przeoczyć, że jest to ebike.

 

LEKKI. LŻEJSZY. NAJLŻEJSZY.

Najlepsze materiały, najsprytniejsze projekty i kluczowe technologie, takie jak nasz projekt SBS, oznaczają, że Wild jest jednym z najlżejszych e-rowerów. Wszystkie rzeczy, które są lżejsze, oznaczają wyższą wydajność, większy zasięg i lepszą obsługę.

 

KONSTRUKCJA RAMY

LEKKA, WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Przemyślana konstrukcja ramy, najlepsze materiały i technologie takie jak SBS pozwoliły nam zredukować wagę przy jednoczesnej optymalizacji sztywności.


E-OPTYMALNA SZTYWNOŚĆ

Częścią klucza do swobodnego i łatwego prowadzenia Wilda jest sztywność ramy, szczególnie w przednim trójkącie. To ma sens, że e-rowery wymagają starannie dostrojonej sztywności, aby poradzić sobie z dodatkowymi siłami generowanymi przez ciężar akumulatora i silnika, jednak większość ram idzie na kompromis, aby umożliwić wyjęcie akumulatora.

Akumulator SBS Wilda oznacza, że dolna rura nie jest naruszona ani pod względem struktury, ani projektu, biegnąc bezpośrednio od suportu do główki ramy. W połączeniu z naszym najtwardszym włóknem karbonowym OMR pozwala naszym projektantom osiągnąć idealną sztywność bez dodawania wagi, co zapewnia najlepsze prowadzenie.

 

orbea-wild-rama.jpg

 


SBS (SECURE BATTERY SYSTEM):

KONCENTRUJ SIĘ NA WYDAJNOŚCI

Wyjmowanie akumulatora do ładowania może być czasami wygodne, jednak wymaga wielu kompromisów konstrukcyjnych. Dodatkowy osprzęt montażowy zwiększa wagę i złożoność, a otwieranie dostępu do akumulatora wymaga albo dużych otworów w ramie, albo uszkodzonych konstrukcji dolnej rury, które dodają materiału, wyginają się lub podnoszą CoG.

REDUKCJA MASY o 32%

WZROST SZTYWNOŚCI o 51%

MNIEJ CZĘŚCI o 50%


WILD JEST DLA OSÓB, KTÓRE NIE SĄ PRZYGOTOWANE DO ZAAKCEPTOWANIA NICZEGO, CO NIE JEST NAJLEPSZYM MOŻLIWYM W PROWADZENIU ROWEREM ELEKTRYCZNYM.


W dążeniu do uzyskania najlepszego prowadzenia były to kompromisy, których nie mogliśmy zaakceptować, co doprowadziło do opracowania naszego bezpiecznego systemu baterii, SBS, co oznacza, że bateria jest sztywno zamocowana na miejscu, a konstrukcja ramy jest bardzo podobna do twojego ulubionego roweru mechanicznego. Baterię Wilda można wyjąć w celu konserwacji, jednak należy ją ładować umieszczoną w ramie.


GEOMETRIA


STEEP&DEEP: PONIEWAŻ DŁUGIE DROPPERY TO JEDYNA OPCJA


Wprowadziliśmy Steep&Deep do naszego Rallona i było jasne, że kolarze i testerzy pokochali dodatkową kontrolę, jaką zapewnia. Wdrożenie go w Wildzie stanowiło poważne wyzwanie ze względu na silnik i przełączniki, jednak jeśli mieliśmy stworzyć najlepiej prowadzący się e-rower, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić. I zrobiliśmy to!


DZIĘKI KRÓTKIEJ, PROSTEJ RURZE PODSIODŁOWEJ, WILD DAJE CI MIEJSCE NA WYBÓR SZTYCY DROPPER O DŁUGIM SKOKU WE WSZYSTKICH ROZMIARACH.


TRAKCJA 29ER ZE ZOPTYMALIZOWANYM CHAINSTAY

Integracja silników e-rowerów często powoduje niepożądane zwiększenie długości tylnych widełek, co skutkuje mniej naturalnym prowadzeniem. Często producenci stosują koła 27,5", aby zminimalizować ten efekt, nawet jeśli pogarsza to przyczepność tylnego koła, co ma kluczowe znaczenie dla mocnych rowerów elektrycznych.


ZOPTYMALIZOWANY TYLNY CHAINSTAY 448MM WILD ZAPEWNIAJĄ NAJBARDZIEJ NATURALNE PROWADZENIE, A 29-CALOWE TYLNE KOŁO ZAPEWNIA TRAKCJĘ NIEZBĘDNĄ DO PRZENIESIENIA CAŁEJ MOCY NA JAZDĘ.

 

E-ZOPTYMALIZOWANA GEOMETRIA


Wild to przede wszystkim fantastycznie sprawny rower enduro i jako taki w dużej mierze ma tę samą geometrię, którą można znaleźć w Rallonie.

 

orbea-wild-4.jpg

 

ZEWOLUOWANA GEOMETRIA

Dłuższy i smuklejszy niż kiedykolwiek, z niskim przekrokiem i krótszą, prostszą rurą podsiodłową do pracy z dłuższymi sztycami regulowanymi.


KRÓTKA RURA PODSIODŁOWA

Krótkie rury podsiodłowe i długie regulowane sztyce umożliwiają wybór rozmiaru ramy. Wybierz swój preferowany wysięg zamiast rozmiaru na podstawie przekroku.


DŁUŻSZE, NIŻSZE I LUŹNIEJSZE

Świetna stabilność, z naturalnym pokonywaniem zakrętów i pewnością przy dużej prędkości.


STROMY KĄT SIEDZENIA

Właściwa pozycja pedałowania.


E-BIKE TUNED BB DROP

Wysokość suportu i długość korby zapewniają wydajność na technicznych podjazdach.


WIĘCEJ OPCJI DOBORU ROZMIARU

WILD jest dostępny w czterech rozmiarach, S, M, L i XL, jednak dzięki jednej z najkrótszych dostępnych rur podsiodłowych możesz wybierać pomiędzy rozmiarami, aby uzyskać preferowany wysięg. WILD został zaprojektowany do pracy ze sztycą regulowaną o długim skoku, więc wybierz większy rozmiar, aby zmaksymalizować stabilność, lub wybierz mniejszy, aby uzyskać bardziej żwawy WILD.

 

orbea-wild-5.jpg

ZAWIESZENIE


E-ZOPTYMALIZOWANA KINEMATYKA


Zawieszenie e-roweru jest złożone, potrzebujemy maksymalnej przyczepności, aby poradzić sobie z dodatkową mocą, ale musimy też radzić sobie z nieuniknionymi dużymi uderzeniami, które wiążą się z większą prędkością i masą. Magia dzieje się jednak w połowie skoku, gdzie rowery spędzają 90% swojego czasu, tutaj starannie dostrojone zawieszenie może ożywić rower, przywracając radość z jazdy. Działanie zawieszenia w dużej mierze decyduje o tym, dlaczego WILD jest tak naturalny i zwinny, dając Ci kontrolę i angażując Cię w jazdę.

PROGRESYWNY (40%)

Progresywne zawieszenie WILD łączy w sobie niesamowitą przyczepność i aktywne odczucie wysokiego początkowego współczynnika dźwigni z bezgranicznymi możliwościami, gdy zawieszenie przyspiesza pod koniec skoku.


WSPARCIE W ŚRODKU SKOKU

W środku skoku znajdziesz dużo dodatkowego wsparcia, zapobiegając znieczuleniu Twojej jazdy przez zawieszenie.

 

HAMOWANIE

Umiejscowienie tylnego sworznia odłącza siły hamowania od zespołu wahacza, zmniejszając sprzężenie zwrotne hamowania.


PEDAŁOWANIE

Utrzymaliśmy anty-przysiad o około 100% co poprawia wyczucie pedałowania.


WZMOCNIENIE KONCENTRYCZNE II

Zaktualizowaliśmy nasz udany koncentryczny zespół obrotowy na tylnej osi, który skutecznie oddziela siły hamowania od działania zawieszenia. Nowy CB2 ma mniej części, zmniejszając wagę, zwiększając czułość i zwiększając sztywność.

 

JEDNOSTKA NAPĘDOWA


INTELIGENTNY SYSTEM BOSCH

Najnowsze systemy silników BOSCH oferują najwyższą moc, zasięg i szybkość reakcji, a także oferują więcej możliwości połączeń niż kiedykolwiek.


BOSCH CX-R

WILD M-LTD jest wyposażony w najlżejszą i najmocniejszą jednostkę napędową firmy BOSCH, opracowaną dla EWS-E. Dzięki temu silnikowi możesz mieć takie same wrażenia z jazdy co zawodnicy zespołu Orbea Enduro.

 

orbea-wild-bosch.jpg

 

AKUMULATOR 750 WH

Dla tych z Was, którzy chcą wolności ogromnej wewnętrznej baterii Wild o pojemności 750 Wh, jest ona dostępna we wszystkich rozmiarach. Dodanie dużego akumulatora do małej ramy nie jest łatwe i często wymaga kompromisu w zakresie konstrukcji dolnej rury lub obszaru suportu, jednak nasz system akumulatorów SBS pozwala nam zaoferować zarówno większy akumulator, jak i ramę zoptymalizowaną konstrukcyjnie.

 

LŻEJSZA OPCJA 625WH

Podczas gdy wiele osób będzie chciało wolności oferowanej przez większą baterię 750 Wh, niektórzy wolą lżejszą wagę i niższy koszt mniejszej baterii 625 Wh. 20% mniej baterii i 900 g mniej wagi, dzięki naszemu programowi MyO, wybór należy do Ciebie.

 

BEZPRZEWODOWY PILOT

Mini pilot łączy się ze sterowaniem silnika za pomocą Bluetooth, usuwając kable i złożoność. Łatwo dostępna bateria wystarcza na około rok, a jeśli się zepsuje, możesz łatwo sterować silnikiem z panelu sterowania zamontowanego na górnej rurze.

 

INTEGRACJA

CZYSTY KOKPIT: ŻADNEGO ROZPROSZENIA, DZIĘKI TEMU MOŻESZ SKUPIĆ SIĘ NA SZLAKU

Patrząc na czysty kokpit Wilda, nie pomyślałbyś, że jedziesz na e-rowerze. Bezprzewodowy pilot łączy się z wyświetlaczem zintegrowanym z górną rurą, a wszystkie inne kable są poprowadzone przez stery, całkowicie uszczelnione i chronione dzięki naszemu SIC system.


Mniej kabli, mniej hałasu, mniej rozpraszaczy, dzięki czemu możesz skupić się na jak najlepszej zabawie. Jak powiedzieliśmy, wybaczono by ci, gdybyś zapomniał, że to jest e-rower - dopóki nie dotrzesz do następnego podjazdu.

 

orbea-wild-2.jpg


USZCZELNIONE, WEWNĘTRZNE PRZEWODY WYGLĄDAJĄ WSPANIALE I CHRONIĄ PRZED ZABRUDZENIEM


Nasz system SIC prowadzi kable najlepszą drogą przez stery, przez wewnętrzne prowadnice niewidocznie od przedniego do tylnego trójkąta za pośrednictwem naszego Cable Pass.


Silikonowe zaślepki uszczelniają wszystkie porty wejściowe i wyjściowe, zapobiegając wnikaniu brudu i wilgoci, podczas gdy wysokiej jakości górne łożyska ze stali nierdzewnej zapewniają najwyższą niezawodność.


POPROWADZENIE KABLI PRZEZ STERY, A NIE WOKÓŁ GŁÓWKI RAMY, ZMNIEJSZA DŁUGOŚĆ KABLI, RUCH I OGRANICZA MOCNE ZAGIĘCIA PODCZAS STEROWANIA.


Cały projekt sprawia, że wymiana mostków, podkładek dystansowych, linek i hamulców jest tak łatwa jak nigdy dotąd, a także eliminuje tarcie i grzechotanie, które mogą wystąpić w przypadku tradycyjnych systemów.

SIC jest zoptymalizowany zarówno pod kątem tradycyjnych, jak i elektronicznych systemów zmiany przełożeń.


CABLE PASS

Kable poruszają się między przednim a tylnym trójkątem w sposób niewidoczny przez nasz w pełni uszczelniony przepust kablowy. Prowadnice kabli wystają poza silnik, eliminując wszelkie tarcie lub grzechotanie podczas ściskania zawieszenia, a także znacznie ułatwiają wymianę kabli.

PIERWSZA PRAWIDŁOWO ERGONOMICZNA OSŁONA PORTU ŁADOWANIA

Pożegnaj się ze słabo uszczelnionymi, niewygodnie umieszczonymi, nieergonomicznymi portami ładowania. Nasz port ładowania jest łatwo dostępny, a obrotowa pokrywa obraca się i zatrzaskuje na miejscu łatwo i bezpiecznie.

 

orbea-wild-port-ladowania.jpg

 

NIEZAWODNOŚĆ


ZAUFAJ SWOJEJ JEŹDZIE

Nasze zaufanie do naszych produktów wynika z naszej wiedzy projektowej i produkcyjnej popartej obszernym programem testowym. Nasze laboratorium testowe to sala tortur dla ram, w której są one mocowane do naszych zastrzeżonych, niezawodnych platform i popychane do granic wytrzymałości, mierząc całkowitą wytrzymałość, sztywność i odporność na zmęczenie.

 

OCHRONA SPIN-BLOCK

Awarie zdarzają się, gdy mocno naciskasz. Nasz lekki i prosty Spin Block zapobiega nadmiernemu obracaniu się kierownicy i uszkodzeniu Twojej pięknej ramy.

 

USZCZELNIONE ŁOŻYSKA

Ciężka praca nad uszczelnieniem łożysk głównych osi, które są najbardziej narażone, zwiększa ich żywotność i pomaga utrzymać optymalne działanie zawieszenia, gdy warunki są brudne.

 

OSŁONA SILNIKA

Specjalnie formowana osłona silnika chroni silnik i ramę.

 

MATERIAŁY


ALUMINIUM I CARBON

Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, możesz mieć pewność, że Twój Wild to połączenie najbardziej zaawansowanych materiałów, najlepszych projektów i najwyższych standardów produkcji.


OMR CARBON

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANA RAMA ALUMINIOWA

 

KOMPONENTY

KOMPONENTY O WYSOKIEJ JAKOŚCI DO ROWERÓW O WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI

KOKPIT OC


Wild zawiera naszą kierownicę i mostek OC, upraszczając i integrując prowadzenie linek oraz ograniczając grzechotanie i tarcie, a także oferując równowagę między sztywnością, absorpcją i wytrzymałością, której wymagają agresywni jeźdźcy. Wybór OC pozwala nam zaprojektować kokpit tak, aby idealnie współpracował z ramą Wild.

 

OPCJE FOX FACTORY

Naturalna stabilność i bezpieczeństwo Wild doskonale współgra z lekkością, możliwością regulacji i zwinnością najnowszych amortyzatorów Fox Factory.

 

WIDELCE FOX 38

We wszystkich modelach Wild jest wyposażony w potężnego Foxa 38. Fox 38 jest idealny do dziczy; sztywny i kontrolowany w najtrudniejszym terenie. Określenie 38 z przodu oznacza, że tylne koło nie wpędzi cię w kłopoty, z których przednie nie może cię wyciągnąć.


KOŁA OQUO

Kolekcja OQUO control oznacza brak wymówek. Koła muszą zapewniać wyczucie i kontrolę, aby działały w 100% przez cały dzień, jednak nie mogą iść na kompromis w zakresie wagi ani niezawodności. Uszkodzone koło może oznaczać koniec wyścigu dla zawodowców lub długi spacer do domu dla reszty z nas.

Na torach wyścigowych enduro rowery i koła są wystawione na próbę. Nasz tuning Enduro Carbon, specjalne wzory obręczy i mocne szprychy typu j-bend maksymalizują wytrzymałość, a konstrukcja stopki maksymalizuje ochronę przed uderzeniami, szczególnie w przypadku tylnego koła.

 

NASZ ZESPÓŁ ROZWOJU PRODUKTÓW ODKRYJE WSZYSTKIE TAJEMNICE NOWEGO WILD

Wyjaśniamy z pierwszej ręki wszystko, co musisz wiedzieć o naszym nowym eMTB. Obejrzyj ten ekskluzywny film i pozwól menedżerowi produktu wyjaśnić wszystkie jego sekrety.

 

 

Film promocyjny

 

Więcej informacji na stronie https://www.pol-sport.eu/post/orbea-oiz-2023-zbudowany-by-lata%C4%87

 

Źródło: Pol-Sport

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów