W łódzkim ruszy wojewódzka sieć roweru publicznego

Dziesięć miast, leżących na trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obejmie pierwsza tego typu w kraju sieć wypożyczalni wojewódzkiego roweru publicznego. W jego ramach do jesieni br. ma powstać 125 stacji, w których podróżni i mieszkańcy będą mogli korzystać z ponad tysiąca jednośladów.

Czytaj dalej

Powstaje Trasa Rowerowa Morza Bałtyckiego!

Mamy się z czego cieszyć. 4 stycznia 2018 r wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał projekt porozumienia z regionem stołecznym Brukseli (Bruxelles-Capitale). Dzięki jego realizacji szybciej powstanie nowy produkt turystyczny - Trasa Rowerowa Morza Bałtyckiego. Będzie ona miała 7,9 tys. km długości. Jej część jest już gotowa.

Czytaj dalej

Jesień na rowerze – najpiękniejsze trasy w Polsce

Jesień nie musi kojarzyć się z pluchą i deszczem. Spędzona na rowerze potrafi przeistoczyć się w tę legendarną – Złotą. Ważne, by wybrać odpowiednią trasę i nie jechać „byle gdzie”. Przedstawiamy 4 różne warianty najpiękniejszych tras w Polsce.

Czytaj dalej

Przegląd najciekawszych tras rowerowych w Polsce północnej

„Ścieżka rowerowa nad Wisłą 2012” autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0  pl na podstawie Wikimedia Commons

Sezon rowerowy rozkręcił się na dobre. Za oknem słońce. Temperatura wprost wymarzona na krótsze lub dłuższe wyprawy. Postanowiliśmy przygotować dla Was przegląd najciekawszych tras położonych w północnej części Polski. Mamy nadzieję, że z naszych propozycji wybierzecie coś dla siebie i już niebawem wyruszycie w drogę!

Czytaj dalej

8 rowerowych tras dla każdego, czyli rowerem przez Polskę

Połączenie aktywności fizycznej, zwiedzania, poznawania walorów Polski i odkrywania piękna kraju – to wszystko znajdziemy na szlakach rowerowych. W każdym regionie znajdują się warte uwagi odcinki, które można pokonać rowerem – niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą, amatorem, czy podróżuje się samotnie, z przyjaciółmi lub rodziną. Prezentujemy 8 tras rowerowych o różnym stopniu trudności z całej Polski. Warto wybrać się na wyprawę po kraju w tym sezonie.

Czytaj dalej

Małopolska wybuduje setki km tras

Ponad 600 km tras rowerowych dla turystów zbuduje Małopolska. To pierwszy taki projekt w Polsce, potrwa do 2020 roku. To ma być spójna sieć tras przebiegających przez całe województwo. Połączą one główne miasta regionu (Kraków, Tarnów, Oświęcim, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Zakopane).

Czytaj dalej

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów