Biebrzański Park Narodowy - recenzja mapy wydawnictwa ExpressMap

Biebrzański Park Narodowy; Fot: Psychopaci Rowerowi

Otrzymaliśmy do recenzji mapę wydawnictwa ExpressMap. Ze współpracy z Tomkiem z profilu FB Psychopaci Rowerowi, przedstawiamy Wam "Biebrzański Park Narodowy".

Od dłuższego czasu planowałem wybrać się z rowerem do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jako, że nie lubię zostawiać przebiegu wycieczek przypadkowi oprócz zapoznania się z informacjami od wujka Google i pomimo tego, że używam Garmina postanowiłem nabyć mapę. Z wujkiem Google to jest taki problem, że trudno wozić ze sobą komputer a użerać się z wiecznie zawieszającym się telefonem też jest średnio nie wspominając już o tym, że dostaję nagłej amnezji jak potrzebuję sobie coś przypomnieć. Swoją droga uważam, że telefon służy do dzwonienia, aparat fotograficzny do robienia zdjęć, a nawigacja do nawigowania.

Pierwszą mapę zakupiłem na allegro do czego skłoniła mnie atrakcyjna cena. Jakież było rozczarowanie, kiedy to zapoznałem się z jej zawartością merytoryczną. Nie specjalnie nadawała się też tam gdzie król chodził piechotą bo była śliska. Z pomocą nadszedł portal www.rowery.pl  i wydawnictwo ExpressMap Polska Sp. z o.o. przysyłając mi jak się znowu okazało bardzo dobrą mapę. Tyle tytułem wstępu.

Mapa Biebrzańskiego Parku Narodowego została wydana przez firmę ExpressMap Polska Sp. z o.o. w skali 1:85 000. Tak jak mapa Rowerowej Warszawy jest wykonana solidnie. Również w tym przypadku mapa jest dwustronna, laminowana, a przejścia między łączeniami są dokładne. Ponieważ mapa jest laminowana przez co jest sztywna wyciąganie jej z plecaka bez jego ściągania oraz rozkładanie i składanie odbywa się sprawnie i nie stwarza problemów. W końcu zrozumiałem sens konstrukcji tych map.

Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną to dostałem to czego oczekiwałem od solidnej mapy. Biebrzański Park Narodowy posiada wiele atrakcyjnych miejsc takich jak np. bagna wraz z oznaczeniem wież widokowych, wiatraki, pola i daty bitew, bunkry itp., które zostały odpowiednio zaznaczone. Oczywiście mapa zawiera wszystkie podstawowe informacje, które powinny się w niej znajdować, w tym szlaki rowerowe, które najbardziej Nas interesują.

Jedyne co bym zmienił w tej mapie, to inaczej zagospodarowałbym Informator krajoznawczy, który na marginesie jest w trzech językach. Pozostawiłbym informację o Biebrzańskim Parku Narodowym, a usunął opis czterech pór roku celem rozbudowania propozycji wycieczek o więcej zdjęć z miejsc, które warto odwiedzić wraz z ich odpowiednim oznaczeniem na mapie.

Podsumowując polecam tę pozycję wszystkim tym, którzy planują się wybrać się do Biebrzańskiego Parku Narodowego i okolic. Oszczędzi Wam to nerwowego stukania w wyświetlacze Waszych smartfonów zwłaszcza, że raczej kiepsko w tej okolicy z zasięgiem.

Ogólna ocena (w pięciostopniowej skali): 5

 

Biebrzański Park Narodowy; Fot: ExpressMap 

 

Opis mapy Biebrzański Park Narodowy na stronie wydawnictwa ExpressMap

Kolejny raz przedłużamy konkurs w którym do wygrania są Rowerowe Mapy: Trójmiasta, Krakowa oraz Wrocławia (nie ma już map Warszawy). Szczegóły w kategorii Konkursy.

 

Wielkie podziękowania dla Tomka z profilu Psychopaci Rowerowi oraz dla wydawnictwa ExpressMap za dostarczenie mapy.

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów