Jesień na rowerze – najpiękniejsze trasy w Polsce

Jesień nie musi kojarzyć się z pluchą i deszczem. Spędzona na rowerze potrafi przeistoczyć się w tę legendarną – Złotą. Ważne, by wybrać odpowiednią trasę i nie jechać „byle gdzie”. Przedstawiamy 4 różne warianty najpiękniejszych tras w Polsce.

 

Bezpiecznie w trasę

Niezależnie, czy wybierzemy urokliwą puszczę, czy malownicze góry, przed jesienną wyprawą powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo. Zmienna, jesienna aura i szybko zapadający zmrok potrafią dać się we znaki. Dlatego przed ruszeniem w trasę warto pamiętać o płaszczu przeciwdeszczowym i solidnej lampce, która nie tylko oświetli drogę, ale i zasygnalizuje naszą obecność innym uczestnikom ruchu. Jaki sprzęt wybrać?

Powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału lampka jest wykonana oraz jaki ma stopień wodoodporności. Jeśli na opakowaniu widnieje symbol IPX4 mamy pewność, że lampka będzie działała także w deszczu

– mówi Mirosław Pastor, kierownik Działu Jakości i Serwisu w firmie Mactronic.

 

Trasy_rowerowe_5_Noise_XTR.jpg

 

 

Istotnym czynnikiem jest również moc latarki i czas jej pracy – niektóre modele lampek rowerowych mogą działać na baterii przez ponad 40 godzin. Sprzęt skompletowany? Czas wybrać trasę!

 

Na rowerze przez Okraji


Karkonoskie szlaki należą do najbardziej malowniczych, ale i najbardziej wymagających w Polsce – na wielu z nich nie obejdzie się bez roweru MTB. Jednak nie brakuje tu tras, które pokona „statystyczny” rowerzysta. Niezależnie od tego, na którą trasę się zdecydujemy, podróż warto rozpocząć w Karpaczu. Stamtąd mamy kilkanaście wariantów jazdy. Od pobliskich Kowar, do których dojedziemy przez Ścięgny, przez wyprawę do przełęczy Okraj, aż po dłuższą wycieczkę w stronę Jeleniej Góry. Każda z tras prowadzi przez piękne zalesione tereny – cisza, cudowne widoki
i solidna dawka świeżego powietrza gwarantowane. Na szczególną uwagę zasługuje trasa w kierunku Śnieżki – należy przy tym brać pod uwagę wymagające stromizny.

 

Trasy_rowerowe_1_Karkonosze.jpg

 


Do żubrów na dwóch kółkach


Polskie zielone płuca, czyli Puszcza Białowieska, to perła w przyrodniczej koronie naszego kraju. 12 tysięcy gatunków roślin i zwierząt to wystarczająca zachęta, aby przejechać jedne z najpiękniejszych 22 kilometrów, jakie dane będzie nam pokonać. Ważnym przystankiem na tej niecodziennej trasie będzie Kosy Most, gdzie można skorzystać z platformy widokowej, która wychodzi prosto na domostwo żubrów. Wycieczka idealna dla tych, którzy chcą się oderwać od codziennego zgiełku.

 

Trasy_rowerowe_2_Puszcza_Bialowieska.jpg

 

Pedałując przez pustynię


Ponad 20 kilometrów, które pokonamy jadąc Pustynią Błędowską, dostarczy nam mnóstwa wrażeń - i to nie tylko wzrokowych. Udając się w tę trasę musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - fatamorgana może nam się ukazać nie tylko na Saharze, ale także na pograniczy Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej. Na trasie spotkamy nie tylko masę piasku, ale też kilka ciekawych zabytków. Planując metę, warto wybrać Czubatkę, czyli punkt widokowy w Kluczach, skąd widać całą pustynię.

 

 Trasy_rowerowe_3_Pustynia_Bledowska.jpg

 

 

Najdłuższa trasa w Polsce


Green Velo, czyli szlak o długości ponad 2000 km, prowadzi przez pięć województw na wschodzie Polski - warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Trasa prowadzi przez drogi asfaltowe o niższym natężeniu ruchu. Na całej długości na śmiałków czeka 545 punktów przyjaznych rowerzystom, w których można zjeść i przenocować.

 

Mactronic istnieje od 1989 roku. W ciągu blisko trzech dekad firma zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji oświetlenia przenośnego. Produkuje sprzęt oświetleniowy dla służb mundurowych, przemysłu oraz sportowców i turystów – głównie biegaczy, rowerzystów, miłośników gór, a także pasjonatów strzelectwa. Wrocławski producent nieustannie rozbudowuje ofertę i podbija nowe rynki. Obecnie produkty firmy są dostępne w Europie, Azji i Afryce. www.mactronic.pl

 

reklama SKLEP ROWERY rowery akcesoria

 

Źródło:  materiały prasowe Mactronic

Tags: Wyprawa, trasy rowerowe

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów