English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kuźnia w siodełku - Wyprawa #4 - Dziergowice

Wspólnie z Łukaszem, autorem strony "Kuźnia w Siodełku" zapraszamy Was do przejazdu trasami okolic Cysterskiego Parku Krajobrazowego. Łukasz dzisiaj zaprasza do Dziergowic.

 

Łukasz ma 27 lat i lubi podróże rowerem. Postanowił zacząć spisywać trasy, które są ładnie umiejscowione w Cysterskim Parku Krajobrazowym i jego okolicach i tak powstała strona "Kuźnia w Siodełku". Oto czwarta z nich.

„Dziergowice”

 

Dziergowice to wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, w gminie Bierawa. Nazwa miejscowości wywodzi się od pierwotnej polskiej nazwy dzierżawa. W miejscowości znajduje się klub sportowy Odrzanka Dziergowice. Oprócz sekcji piłki nożnej jest tutaj także sekcja psich zaprzęgów Czemi.

Ostatnimi laty wieś stała się sławna, gdyż jej mieszkańcy kolejny rok z rzędu przygotowują żywą szopkę bożonarodzeniową. W zeszłym roku szopka została otwarta 23 grudnia i można ją było zwiedzać aż do 11 stycznia. A jakie zwierzęta można zobaczyć w szopce?  Między innymi wielbłądy, a także renifery. Oficjalny fanpage żywej szopki w Dziergowicach informuje, że i podczas tegorocznych świąt 2016/2017 będzie ona gotowa dla zwiedzających.

 


Długość: około 18 km
Nawierzchnia: Asfalt, Szuter
Start: Stadion przy ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej (Współrzędne: 50°12’32.2″N 18°18’31.9″E)

Jedziemy drogą BARACHOWSKA skręcamy w OD LOTNISKA i prosto aż do skrzyżowania z drogą Dziergowską. Tutaj skręcamy w lewo. Droga prowadzi do pierwszych zabudowań w Solarni. Ciągle prosto. Wyjeżdżamy na głównej drodze Kuźnia – Kędzierzyn. Śmigamy kawałek tą drogą i skręcamy w prawo w stronę Dworca Kolejowego. Przejeżdżamy przejazd. Kawałek z górki i skręcamy w prawo w ulicę BRZOZOWĄ. Po prawej stronie mijamy boisko sportowe. Kierujemy się w stronę Kościoła. Tutaj znowu wyjeżdżamy na drodze Kuźnia – Kędzierzyn. Skręcamy w lewo. Koło Bocianów skręcamy w prawo i jedziemy cały czas drogą główną. Nie skręcamy pomiędzy domki tylko jedziemy prosto. Dojeżdżamy do ODRY. Tutaj jedziemy w lewo po wale. Zjeżdżamy z wałów na drogę asfaltową prowadzącą z Dziergowic do Budzisk. Asfalt wije się wśród lasu. Przy pierwszych domach skręcamy w lewo, później w prawo. Na skrzyżowaniu przy przystanku autobusowym skręcamy w lewo. Koło Kapliczki prosto w stronę RAFAMETU. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i zaraz za nim w lewo. Po chwili widzimy już po prawej stronie Stacje Paliw i stadion - miejsce startu naszej wyprawy.

Mapa trasy:

 

Umieszczamy również link do mapy trasy, jeśli mapa powyżej się nie załaduje: "Wyprawa 4# Dziergowice"

Polecamy również przejechać się w okolice Kuźni Raciborskiej - do Parku Krajobrazowego: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.

 

Już niedługo kolejne trasy. Znajdziecie je na naszej stronie w menu Turystyka -> Wyprawy z Kuźnią w siodełku.

 

Źródło:  Łukasz Mazur; pl.wikipedia.org

 

Tags: Wyprawa, Kuźnia w Siodełku

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów