NINIWA Team po raz ostatni na trasie?

NINIWA Team

Będzie gorąco i wymagająco. Będzie też długo i w ogromnej ekipie. Tak zapowiada się prawdopodobnie ostatnia wyprawa NININIWA Team.

To już 10. wyprawa organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowa NINIWA! To także jubileuszowa i ostatnia w tym kształcie wyprawa grupy! Celem fizycznym „Misji JuT – Ostatnie Okrążenie" będzie pętla dookoła Morza Czarnego, ogromnie wymagająca fizycznie, zakładająca bowiem na trasie skwar Turcji czy wysokie na 3000 m góry w Gruzji. W sumie 15 krajów, a w tym Polska, Ukraina, Rosja, Gruzja, Armenia, Turcja, Bułgaria, Macedonia, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Słowacja i Czechy.

 

 


Co znaczy tajemniczy skrót w nazwie?

Trwający w Kościele Rok Miłosierdzia oraz dwukolorowe logo wyprawy rozwiewają wątpliwości. Chodzi o „Jezu ufam Tobie". Rowerzyści podczas wyprawy będą prosić o Boże miłosierdzie dla świata. W tej samej intencji w różne strony świata już od miesiąca wyprawiają się także inne ekipy rowerowe w ramach corocznej akcji „Together – jedź z nami" organizowanej przez NINIWĘ. Podobny styl jazdy, jednolita intencja i logo, ale różne pomysły na trasę – to znaki rozpoznawalne akcji rowerowej obejmującej całą Polskę.

 

 


Działająca od 2007 r. grupa NINIWA Team była już w ponad 47 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy. Tym razem do pokonania w 8 tygodni jest dystans prawie 8000 km, jak zawsze z całym wyposażeniem (bez pomocy samochodu technicznego), bez zaplanowanych noclegów i po minimum 150 km dziennie! Wyzwanie to podejmie 38 rowerzystów z o. Tomaszem Maniurą OMI – organizatorem rajdu na czele.

 

 

 

Wyruszymy z Kokotka 1 sierpnia, a 25 września wrócimy tu z powrotem na rowerach. Bardzo serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia – zachęca o. Tomasz. O godz. 5.00 tradycyjna Msza pożegnalna w Kokotku, a po niej plenerowe śniadanie i pozostanie tylko pomachać rowerzystom na drogę. Pielgrzymów pożegnają patroni honorowi, w tym gliwicki ks. bp senior Jan Wieczorek, a także przedstawiciele mediów. W trakcie rajdu na oficjalnej stronie internetowej www.niniwateam.pl zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu. Po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca tegoroczne rowerowe zmagania.

 

 

 

 

Źródło: mat. prasowe

Tags: Wyprawa, NINIWA Team

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów