English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Hala Stulecia czeka na Wasze relacje z rowerowych wypraw!

Za niecały miesiąc wszystkie rowerowe trasy będą prowadziły do Wrocławia. W weekend 20-21 maja kompleks wrocławskiej Hali Stulecia opanują cykliści. Wszystko za sprawą I. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy m.in. pasjonatów turystyki rowerowej. Przygotowali dla nich Strefę Podróży i konkurs w którym do wygrania są cenne nagrody.

 

Konkurs na najciekawszą prezentację z wyprawy rowerowej adresowany jest do wszystkich, którzy właśnie rowerem podróżują po Polsce, Europie i pozostałych zakątkach globu. Nad realizacją konkursu czuwa Marcin Jakub Korzonek, znany wrocławski podróżnik rowerowy, autor m.in. wyprawy „Polska Prosto Rowerem 2016”, w trakcie której przejechał kraj wzdłuż południka 18°10’.

 

Jeśli chcesz zaprezentować swoją rowerową pasję, podzielić się swoimi doświadczeniami z uczestnikami Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego oraz zachęcić ich do rowerowych wypraw, gorąco zapraszam do udziału w konkursie. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 11 maja. Do finałowej piątki zaproszonych zostanie 5 finalistów, którzy będą mieli okazję zaprezentować się publiczności w trakcie majowego Festiwalu

– mówi Marcin Jakub Korzonek, podróżnik i przewodniczący jury konkursowego.

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 11 maja br. przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. uzupełniony formularz wraz ze zdjęciami i krótkim opisem wyprawy. Formularz, jak i regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.festiwalrowerowy.eu w zakładce „Wydarzenia towarzyszące”.


W trakcie eliminacji jury wyłoni finałową piątkę, która w sobotę, 20 maja br. w godz. od 12:00 do 16:00 będzie miała okazję zaprezentować swoją rowerową wyprawę publiczności Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. profesjonalnymi sakwami, zabezpieczeniami rowerowymi tzw. u-lockami, oświetleniem i prenumeratami magazynu „Rowertour”.

 

DFR-Konkurs-2017-2.jpg

 


Strefa Podróży, w ramach której odbędzie się konkurs, w całości będzie poświęcona turystyce rowerowej. To właśnie tam dowiecie się m.in. dlaczego „rower to jest świat” i jak zorganizować profesjonalną wyprawę rowerową. Bez względu na to czy jesteście zaprawieni w rowerowych wyprawach, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z dwoma kołami, warto zarezerwować sobie majowy weekend 20-21.05 na odwiedziny Hali Stulecia.

Oprócz turystycznej tematyki, uczestnicy Festiwalu będą mieli też możliwość zaopatrzenia się w rowerowy sprzęt, wzięcia udziału w wyścigach czy wybrania się na rowerowe seanse w kinie festiwalowym. Piknik, zlot foodtrucków, wyścigi na ostrym kole, trening z kolarskimi mistrzami, zawody na rowerkach biegowych dla najmłodszych, warsztaty rowerowe, kongres i targi branżowo-turystyczne – to tylko część wydarzeń zaplanowanych na przedostatni weekend maja w kompleksie Hali Stulecia.


Więcej informacji na: www.festiwalrowerowy.eu
www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy

 

Źródło: mat.prasowe 

Tags: Wyprawa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów