Ruszyła wyprawa przygotowawcza NINIWA Team

Pomimo niesprzyjającej pogody, z charakterystyczną dla siebie werwą, 18 kwietnia wyruszyła z Kokotka pierwsza wyprawa przygotowawcza NINIWA Team przed tegoroczną Operacją Rozpoznanie: Nowy Początek.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym aura nie rozpieszcza rowerzystów. Kiedy po porannej Mszy św. wyjeżdżali z Lublińca, termometry wskazywały zaledwie dwa stopnie powyżej zera. Pogoda jednak nigdy nie odstraszała rowerzystów aspirujących do dołączenia do wyprawy prowadzonej przez o. Tomasza Maniurę OMI. W tym roku zgłosiło się już ponad 120 chętnych osób! 20 z nich zniechęciła już sama pogoda. O miejsce w 40-osobowym składzie walczy pozostałych 100 rowerzystów! Z powodów logistycznych liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów oraz sprawne przejechanie dwóch wypraw kwalifikacyjnych – to konieczność przy tak dużym zainteresowaniu.

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-1.jpg

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-7.jpg

 

 

Po wieczornej odprawie organizacyjnej w Poniedziałek Wielkanocny, nazajutrz grupa wyruszyła w pięciu kolumnach i w trybie charakterystycznym dla NINIWA Team, czyli bez planu na nocleg, ze wszystkimi bagażami na rowerach, oczywiście z namiotami i gotowością do spania pod chmurką. Zgodnie ze swoimi założeniami, przejeżdżają minimum 150 km dziennie.

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-2.jpg

 

W zeszłym roku ekipa o. Tomasza Maniury OMI okrążyła Morze Czarne pod hasłem „Ostatnie Okrążenie". Z założenia miała to rzeczywiście być ostatnia taka wyprawa NINIWA Team i w pewnym sensie była. Skończyła się bowiem era wypraw, w której każda następna jechała dalej, szybciej, w więcej osób. W tym roku w Kokotku wiele się zmienia – prężnie działa NINIWA Bud, powstaje Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, a wszystko to w nowej szacie graficznej – innymi słowy – nadchodzi nowe!

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-3.jpg

 

Między innymi dlatego z hasłem „Nowy Początek" wystartuje w tym roku również i nowa wyprawa w nieco zmienionej formie. Trasa jest krótsza, Team również po raz pierwszy w historii skorzysta wpierw z samolotu, by dostać się na start wyprawy. W tym roku celem jest Islandia, którą rowerzyści okrążą pomiędzy 9 sierpnia a 2 września, pedałując w egzotycznym otoczeniu lodowców, wulkanów i gejzerów.

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-4.jpg

 

Działająca od 2007 roku grupa NINIWA Team była już w 52 krajach świata i pod względem kilometrów przejechała Ziemię dookoła. Zasięg wypraw NINIWA Team'u jest ogromny - Syberia (ponad 8000 km na wschód), a także zdobyte południowy (Gibraltar), zachodni (Cabo da Rocha) i północny (Nordkapp) kraniec Europy.

 

NiniwaTeam-wyprawa-przygotowawzcza-5.jpg

 


Nazwa tegorocznej wyprawy na Islandię to „Operacja Rozpoznanie" - tym razem rowerzyści będą ofiarowywać przejechane kilometry w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

logo_niniwateam.png

 

 

Polecamy również:

Smutek czy radość? - zakończenie wyprawy "Radość Życia" 2015

Ósmy tydzień wyprawy i finał "Misja JuT" 2016 - relacja

 

Źródło: mat.prasowe

Tags: Wyprawa, NINIWA Team

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów