Dwa w jednym – przygotowania do wyprawy NINIWA Team 2018

Ruszyły kwalifikacje do tegorocznej wyprawy NINIWA Team. Przygotowania są podwójne, bo wyprawa odbędzie się w dwóch trybach.

 

57 rowerzystów zebrało się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku w Poniedziałek Wielkanocny, wieczorną porą. Odprawa, rozmowy i ostatnie przygotowania techniczne, potem krótki sen, by już o 5.00 rano we wtorek uczestniczyć we Mszy świętej w kaplicy ośrodka. Wyjazd o 6.30, czyli praktyka wyprawowa w pełnym wydaniu. Tak zaczęła się pierwsza w tym roku wyprawa przygotowawcza przed „Projektem Życiem – Próbą Krzyża", bo tak nazywa się tegoroczna akcja grupy. Celem podróży będzie Santiago de Compostela, którego jeszcze NINIWA Team nie miał okazji odwiedzić.

 

NiniwaTeam-2018-przygotowawcza-9.jpg

 

Po przejechaniu 220 km w około 14,5 godziny grupa dotarła na Święty Krzyż – miejsce pierwszego noclegu na trasie.Było to ambitne zadanie, a zwłaszcza ostatni podjazd pod samo sanktuarium (znajduje się ono na wysokości 594 m n.p.m.) oraz fakt, że przerwa obiadowa została zorganizowana dopiero po przejechaniu 150 km! Rano było jeszcze zimno, bo dokładnie 0 stopni. Jednak wschodzące słońce i przejrzyste niebo zapowiadały piękny dzień. Tylko na chwilę pokropiło, ale pojedyncze krople. To tak, żeby trochę wkurzyć ludzi. Oprócz tego pogoda była piękna. Wiatr wiał raczej w plecy, ale dość delikatnie

– relacjonuje Tomek Szajko, jeden z uczestników wyprawy przygotowawczej i zeszłorocznej wyprawy wokół Islandii.

 

NiniwaTeam-2018-przygotowawcza-6.jpg

 

Trasa kolejnych dni zmagań prowadzi przez Sandomierz, Pacanów, Ogrodzieniec i z powrotem do Kokotka.

 

NiniwaTeam-2018-przygotowawcza-8.jpg

 

Uczestnicy, którzy wytrwają w tym zmaganiu, będą mogli wziąć udział w kolejnych kwalifikacjach i tak wyłoniona zostanie ostateczna grupa rowerzystów, którzy wyruszą 14 sierpnia ze Świętego Krzyża szlakiem św. Jakuba do Santiago w Hiszpanii. Niezależnie odbywają się przygotowania dla drugiej grupy, która za cel również obierze Santiago, ale przemierzy drogę na piechotę i to inną trasą. Kilka dni przed rowerzystami wyruszą samolotem i dotrą do Lizbony, skąd rozpocznie się ich piesza pielgrzymka. To jedna i ta sama wyprawa, pod jednym szyldem, ze wspólną intencją, ale w dwóch grupach, które spotkają się u celu podróży i powrócą autokarem wspólnie na 6 września. Obie wyprawy trwać będą równolegle przez ok. 3 tygodnie i organizatorzy planują, jak w ubiegłych latach, relacjonować codzienne zmagania. Nie zdradzają jednak jeszcze szczegółów formy tych relacji.

 

NiniwaTeam-2018-mapa-1.jpg

 

Tym razem podróżnicy będą ofiarowywać przebyte kilometry w intencji młodzieży, w związku z tegorocznym synodem młodzieży w Rzymie, któremu przyświeca hasło ambitnego projektowania życia przez młodych ludzi i podejmowania wyzwań. Krzyż z nazwy wyprawy odnosi się do świętokrzyskiego sanktuarium, ale jednocześnie dobrze oddaje trudy wyprawy. Wspólną intencję i hasło wyprawy podejmą też inne grupy podróżników w ramach poszerzonej akcji „Together – wyprawy z wiarą" (zamiast dotychczasowego „Jedź z nami"). Odświeżenie formuły i dodanie innych oprócz rowerów środków podróży jak piesze pielgrzymki, kajaki, wspinaczki itd. to kolejny etap rozwoju NINIWA Teamu. Podwójna forma tegorocznej wyprawy wspiera tę ideę.

 

NiniwaTeam-2018-przygotowawcza-2.jpg

 

Uczestnicy wszystkich wypraw spotkają się tradycyjnie na corocznym Festiwalu Together w listopadzie tego roku. Więcej na temat wyprawy znaleźć można na stronie organizatorów www.niniwateam.pl.

 

Źródło: mat.prasowe

 

sklep.rowery.pl

Tags: Wyprawa, NINIWA Team

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów