Cycling Recycling 2018 - Wisła z prądem!

Już 15 lipca rusza wyjątkowa wyprawa rowerowa z cyklu "Cycling Recycling". Tym razem będzie można spotkać eko-peleton m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku - mówi znany ekolog i podróżnik, który poprowadzi kolarki i kolarzy wzdłuż Królowej Polskich Rzek.

 

Po drodze ekolożki i ekolodzy na rowerach organizują cykl spotkać z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami. Przygotowane są w 12 miastach edukacyjne i ekologiczne akcje, podczas których promowana będzie ochrona Wisły przed zaśmieceniem oraz selektywna zbiórka i recykling elektrośmieci. W Warszawie akcja, konferencja prasowa i wspólny rowerowy przejazd wzdłuż Wisły w kierunku Kampinosu planowane są na 20 lipca przy Centrum Kopernika przy wiślanych bulwarach . Chętni mogą też przyłączyć się na wcześniejsze i kolejne etapy rajdu.

 

Cycling_Recycling_2017_1.jpg

 

Eko-peleton wystartował 15 lipca w Beskidach (na Baraniej Górze) a meta przewidziana jest 28 lipca na starówce w Gdańsku! Do przejechania jest ponad 1000 kilometrów nadwiślańską trasą rowerową. Tak jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do zaplanowanych ekologicznych akcji.

Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 697 092 978 . Trasę można śledzić na bieżąco na stronach: www.cycling-recycling.eu i https://www.facebook.com/cycling.recycling/ .

 

Cycling-Recycling-2018-mapa.jpg

 

 

"Cycling Recycling 2018 - czyli Wisła z prądem!", to już trzecia ekologiczna wyprawa rowerowa, w której bierze udział eko-peleton złożony z kolarek i kolarzy m.in. pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku. W 2016 roku eko-peleton przemierzył trasę dookoła Polski, w 2017 roku trasa wiodła wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, w tym roku eko-peleton będzie można spotkać nad Wisłą, od jej źródeł aż do ujścia w Bałtyku.

 logo-CR18.jpg

 

 Źródło: mat. pras. 

sklep.rowery.pl

Tags: Wyprawa

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów