Rozpoczęcie XII wyprawy NINIWA Team

W blasku wschodzącego słońca, dziś (13.08) o 7.00 rowerzyści wyruszyli z Kokotka! Nie obyło się bez wzruszeń, nie obyło się bez łez. XII wyprawa NINIWA Team trwa!

 

 

Rowerzyści oraz żegnające ich rodziny, przyjaciele i parafianie z Kokotka o 5.00 rano przeżyli wspólnie Mszę świętą. Rozpoczęła się ona jeszcze przed wschodem słońca, które z czasem wyłoniło się zza horyzontu. Koncelebrowało ją 7 kapłanów, a wśród nich ks. bp Jan Wieczorek oraz prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając OMI. Podczas homilii ks. bp Jan Wieczorek, wezwał do tego, aby pielgrzymi, podczas swojej podróży byli znakiem dla innych.

 

Niniwa-team-2018-cz1-10.jpg

 

Po Mszy wszyscy obecni zostali zaproszeni na śniadanie, po którym konferansjer przedstawił wszystkich uczestników, a ksiądz biskup i ojciec prowincjał wypowiedzieli dobre słowo. Następnie pobłogosławili rowery i rowerzystów, którzy wyjechali, żeby pokonać pierwszy dystans.

Rowerzyści pod wodzą o. Tomasza Maniury OMI zmierzają do Santiago de Compostela. Po drodze zamierzają odwiedzić niezdobyte przez dotychczas państwo – Luksemburg. Tegoroczna wyprawa odbywa się w nowej formule. Podczas gdy 32 rowerzystek i rowerzystów „kręci” kolejne kilometry, 15 piechurów pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI zmierza do tego samego celu. Piesza grupa NINIWA Team przyleciała do Lizbony samolotem w niedzielę 12.08. Pielgrzymi spotkają się na miejscu 5.09, po czym wspólnie wrócą do Polski.

 

Niniwa-team-2018-cz1-2.jpg

 

 

Hasło wyprawy to „Projekt Życie: Próba Krzyża”. W tym roku, trud drogi i przebyte kilometry pielgrzymi ofiarują za młodzież całego świata.

Wyprawy obydwu grup będą na bieżąco relacjonowane na stronie www.niniwateam.pl. Codziennie ukazywać się będą relacje tekstowe, a dwa razy w tygodniu również filmy.

 

Niniwa-team-2018-cz1-7.jpg

 


Młodzież z NINIWY wyruszyła w trasę po raz kolejny, tym razem w nieco zmienionej formie. Jednocześnie 2 grupy w ramach jednej wyprawy będą zmierzały do tego samego celu – Santiago de Compostela.

Obydwie grupy, oprócz celu, łączy wspólna intencja – przebyte kilometry uczestnicy będą ofiarowali za młodzież. Patronem tegorocznej wyprawy jest św. Stanisław Kostka, patron młodzieży. Dodatkowo rowerzyści powiozą ze sobą relikwie świętego.

Po zakończeniu powstaną dwie książki – osobno z części pieszej i osobno z części rowerowej. Relacje do książek pisać będą sami uczestnicy, w trakcie podróży.

 

Niniwa-team-2018-cz1-4.jpg

 

Wyprawy wciąż trwają, mimo że ich era miała dobiec końca już 2 lata temu. Właśnie wtedy rowerzyści wyruszyli w „Ostatnie Okrążenie”. Młodzi jednak wciąż chcą jeździć, a owoców nie brakuje. Nie sposób zmierzyć ogromu doświadczenia, umiejętności budowania relacji oraz wzrostu wiary, jakiego doświadczają sami uczestnicy podczas przemierzania kolejnych krajów. Policzalnym efektem mogą być rozeznane powołania, których przez wyprawy przybywa i przybywa – przez ostatnie 2 lata aż 11 par rowerzystów zawarło związki małżeńskie, a 3 chłopaków wstąpiło do seminarium.

 

 

Źródło: mat. pras.

sklep.rowery.pl

Tags: NINIWA Team

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów