Mistrzowie sprawdzili trasę TdP amatorów

Ryszard Szurkowski i Lech Piasecki przeprowadzili rekonesans trasy Tour de Pologne amatorów. Zrobili to w ostatni weekend wspólnie ze zwycięzcami rywalizacji drużynowej „Tauron - rowerem przez świat” na Endomondo, którzy przez miesiąc pokonali w sumie ok. 15 tys. km.

 

cieszy mnie, że są jeszcze osoby, które niemal każdą wolną Chwilę poświęcają na to, żeby jeździć jak najdłużej i jak najdalej. Należy się szacunek tym, którzy nie są zawodowcami, ale jeżdżą na rowerze wiele godzin i kilometrów. Określiłbym to jako wyczynową turystykę, która wymaga niezwykłego charakteru.

- mówi Ryszard Szurkowski.

Nagrodą za zwycięstwo był rowerowy weekend z Ryszardem Szurkowskim i Lechem Piaseckim w Białce Tatrzańskiej. Ireneusz Szymocha, zwycięzca konkursu, dotarł do niej na rowerze, przejeżdżając z domu 322 km. Taki dystans to dla niego chleb powszedni, a jego rekordowa przejażdżka liczyła ponad 600 km. Szurkowski trenował w ostatni weekend m.in. na trasie Tour de Pologne Amatorów wspólnie z Lechem Piaseckim oraz zwycięzcami rywalizacji Taurona. Forma mistrzów wzbudziła podziw wśród wszystkich uczestników treningu.

 

Gdy osiągnę obecny wiek Pana Ryszarda Szurkowskiego, chciałbym być choć w połowie tak sprawny, jak on teraz. O jeździe Pana Lecha Piaseckiego też można mówić wyłącznie w samych superlatywach.

- uważa Kazimierz Piechówka ze zwycięskiej drużyny, który wykręcił w tym roku już ok. 20 tys. km.

Bardzo cenny był dla niego nie tylko sam trening z legendami kolarstwa, ale także ich znakomite anegdoty z peletonu, którymi chętnie dzielili się z uczestnikami weekendu.

 

Wychowałem się na Ryszardzie Szurkowskim i możliwość spędzenia weekendu z nim, a także z Lechem Piaseckim, to dla mnie wielka przyjemność. Mistrzowie pokazali na trasie klasę.

dodaje Mieczysław Majewski, jeden ze zwycięzców rywalizacji na Endomondo.

Szurkowski podczas ostatniej w Tatrach wspólnie z Lechem Piaseckim zapewnił dodatkową atrakcję uczestnikom przejażdżki. Był nią przystanek na trasie u Józefy Majerczyk-Chromik, olimpijki z Sapporo i pięciokrotnej mistrzyni Polski w biegach narciarskich. Przygotowała ona w Poroninie wyjątkowy bufet z ogórkami kiszonymi i
kiełbasą. Tryskająca humorem olimpijka podkreśliła, że takie wspomaganie pozwala zdobywać szczyty, co kolarscy mistrzowie udowodnili w dobrym stylu na trasie Tour de Pologne Amatorów. 

Wszyscy, którzy chcieliby powalczyć o cenne nagrody w kolejnych zmaganiach Taurona, mogą wystartować w rywalizacji „Tauron - rowerem na koniec świata" na Endomondo. Do wygrania są m.in. rowery Merida, w tym szosówka Scultura 903, replika modelu grupy Lampre-Merida.

 

 

źródło: Merida
foto: Merida

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów