English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Ruszyły zapisy na XDU#9 – kolejną edycję poznańskiego cross duathlonu

Logo XDU924 września ruszyły zapisy na kolejną edycję XDU – zawodów sportowych w ramach których zawodnicy mogą zmierzyć się z wymagającą trasą biegowo-rowerową. Już po raz siódmy uczestnicy zawitają do Lasku Marcelińskiego – znanego miejsca rekreacji ruchowej poznaniaków. Hasłem przewodnim zawodów XDU#9 jest sentencja „Zdobądź górę” nawiązująca do stoku saneczkowego zlokalizowanego w Lasku. Kilkukrotne zdobycie Góry na etapach biegowych i rowerowym będzie nie lada wyzwaniem dla osób które podejmą wyzwanie!

 

Impreza XDU#9 obędzie się w sobotę, 04.10.2014, a zawodnicy rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

- 4 km (bieg przełajowy),

- 18 km (kolarstwo przełajowe),

- 2 km (bieg przełajowy).

 

Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują losowanie wśród uczestników nagród ufundowanych przez sponsorów.

 

XDU 2013

 

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#9 rozegrane zostaną także Mistrzostwa Wielkopolski w Crossduathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć mieszkańcy województwa.

Dla rodzin które przybędą do Lasku Marcelińskiego w dniu zawodów organizatorzy zapewnią sportowe przedszkole w którym będzie można zostawić pociechy pod profesjonalną opieką.

Limit uczestników XDU#9 został ustalony na 100 osób. Wpisowe niezmiennie od 5 lat wynosi 50 zł. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić poprzez stronę internetową imprezy: www.XDU.pl.

 

XDU 2013

 

Czym jest jest XDU i dyscyplina sportowa zwana cross duathlonem?

XDU to nazwa rozpoznawalna wśród sportowców w całym kraju, a zwłaszcza w Wielkopolsce. Oznacza ona Cross (X) Duathlon (DU). Crossduathlon należy do rodziny multisportów czyli dyscyplin polegających na połączeniu kilku sportów w jeden wyścig, w którym liczy się całościowy czas zawodnika. Najpopularniejszym przedstawicielem tej rodziny jest triathlon (pływanie+kolarstwo+bieganie), który aktualnie przeżywa niesamowity rozwój i staje się sportem masowym. Duathlon (bieganie+kolarstwo+bieganie) jest doskonałym środkiem przygotowania do rywalizacji w ramach triathlonu w związku z czym XDU cieszy się wysoką i wciąż rosnącą popularnością. Crossduathlon jest pierwszym krokiem dla każdego kto chce spróbować swoich sił w triathlonie.

 

XDU 2013

 

Historia

Pierwsza odsłona XDU odbyła się w maju 2010 roku w poznańskim Lasku Marcelińskim. Nowa impreza dzięki widowiskowej trasie i dobrej organizacji, została bardzo ciepło przyjęta. W 2011 nasze zawody ponownie odbyły się w Lasku Marcelińskim. Druga edycja sprawiła, że wśród lokalnej społeczności XDU stało się rozpoznawalną marką. W roku 2012 XDU zostało przekształcone w cykl – odbyła się edycja XDU 2012 Wiosna oraz XDU 2012 Jesień. Rok 2013 to kolejny rok intensywnego rozwoju i powiększenie cyklu imprez do aż czterech wydarzeń. W sezonie 2014 już po raz siódmy wracamy do Lasku Marcelińskiego – miejsca które na stałe wpisało się w historię crossduathlonu w Polsce.

 

XDU 2013

 

Organizatorzy XDU#9

Głównym organizatorem tegorocznej imprezy jest Stowarzyszenie Sportowe XDU. Przedstawicielem stowarzyszenia i dyrektorem zawodów XDU jest Paweł Bondaruk – redaktor naczelny portalu triathlonowego xTRI.pl, triathlonista, maratończyk i pasjonat sportu. Przy XDU#9 nawiązana została współpraca ze Stowarzyszeniem „Akademia Myśli”. Stowarzyszenie "Akademia Myśli" prowadzi działalność polegającą na promocji wiedzy akademickiej poprzez organizację debat, warsztatów i wykładów. Jednym z jej głównych celów jest promocja edukacji, kultury i sportu bez względu na wiek. Dzięki tej współpracy, możemy jeszcze bardziej wspierać lokalną społeczność – dochód z imprezy zostanie przekazany na zakup książek dla dzieci, które przekażemy do lokalnej filii (Grunwald) Biblioteki Raczyńskich. Reprezentantem „Akademii Myśli”, pełniącym funkcję zastępcy dyrektora zawodów i rzecznika prasowego imprezy jest Michał Jan Kosicki, członek zarządu stowarzyszenia, radny osiedla Grunwald Północ.

 

Komplet informacji na temat XDU jest dostępny na stronie internetowej: www.XDU.pl.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów