English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Tour de Rybnik. Pogoda nie przestraszyła kolarzy-amatorów

W weekend w Rybniku odbyła się jedenasta edycja wyścigu Tour de Rybnik. Oprócz amatorów, na trasę wyjechało wielu młodych adeptów kolarstwa, a impreza organizowana przez Fundację PGE Energia Ciepła oraz Fizjo-Sport ponownie zakończyła się sukcesem.

 

W tym roku Tour de Rybnik był wyjątkowy ze względu na fakt, że impreza rozrosła się do dwóch dni. Zorganizowano wyścigi w różnych kategoriach: PRO1, PRO2, HOBBY oraz dla młodzików i żaków z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. Najmłodsi mogli zaś wystartować w mini Tour de Rybnik i niewykluczone, że któryś z uczestników złapał kolarskiego bakcyla i za kilka lat pojedzie we właściwym wyścigu.

 

Tour_de_Rybnik-fot_TOL_Studio_Studio_Drzewo_Życia-3.jpg

 

 

W sobotę (25.08) kolarze mieli do pokonania trasę w Czernicy. Każdy, kto ją przejechał, otrzymał “połowę” podwójnego medalu przygotowanego przez firmę MCC Medale (www.mccmedale.pl). Krążek został bowiem przygotowany w taki sposób, żeby podczas drugiego dnia dołożyć drugi element, który stworzy koło od roweru. W przypadku braku niedzielnego startu, medal i tak bardzo ładnie prezentuje się w kolekcji.

 

Tour_de_Rybnik-fot_TOL_Studio_Studio_Drzewo_Życia-1.jpg

 

Zawodnicy nie przestraszyli się deszczu i nie najlepszej pogody, która panowała w weekend na Śląsku i licznie wyjechali na trasę. Niektórzy walczyli o zwycięstwo, a inni mieli za cel po prostu wziąć udział w Tour de Rybnik lub jechali dla towarzystwa. Jak podkreślali, było kilka wymagających momentów na trasie, ale Przemysław Niemiec, ambasador imprezy i zawodowy kolarz grupy UAE Team Emirates, nie ukrywał, że wytyczona ścieżka jest bardzo dobra dla amatorów.

 

 

Moim zdaniem jest w sam raz

- mówił.

Trzeba wspierać inicjatywy organizowania wyścigów, bo nie ma co ukrywać, że kolarstwo w Polsce kuleje. A kontynuacja takiej imprezy, jak Tour de Rybnik, na pewno dobrze zrobi dla polskiego kolarstwa.

 

 

Tour_de_Rybnik-fot_TOL_Studio_Studio_Drzewo_Życia-4.jpg

 

 

Najszybszy w kategorii PRO1 okazał się Michał Nabiałek z Częstochowy, który cały wyścig zakończył z łącznym czasem 03:11:49. Drugi był Michał Brauliński z Power of Science - Training Centre Bielsko Biała (03:12:06), a trzeci Patryk Domagała (Ebicom PM Bike Racing Team Mikołów, 03:14:46). Jeśli chodzi o PRO2, to wygrał Mirosław Wójciak z JAFI SPORT Bike Team Katowice (03:16:02), a w rywalizacji HOBBY zwyciężył Remigiusz Chomiuk (Tomazi Bike Orbea Team Rybnik, 01:10:55).

Impreza po raz kolejny zakończyła się sukcesem i kolarze nie mogą doczekać się kolejnej, która tradycyjnie powinna odbyć się w Rybniku pod koniec wakacji.

 

 

Źródło i Foto:  TOL Studio. Studio Drzewo Życia 

sklep.rowery.pl

Tags: Tour de Rybnik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów