English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski dla Itamara Einhorna

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski

Rozegrany w niedzielę, 18 lipca 2021, Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski zamknął tegoroczną edycję wyścigów wyszehradzkich. Zwycięzcą został został Itamar Einhorn z Israel Cycling Federation.

 

Najlepszym Polakiem na trasie między Oleśnicą a Długołęką na Dolnym Śląsku był Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski, czwarty w klasyfikacji. Koszulkę lidera całego cyklu założył Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team.

Sprinterski pojedynek na finiszu Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski wygrał Itamar Einhorn, zawodnik Israel Cycling Federation. Drugi był Alois Kaňkovský, z Elkov Kasper Czech Cycling Team, a podium dopełnił Matteo Pongiluppi reprezentujący barwy włoskiej ekipy Gallina Ecotek Colosio.

Najlepszy Polak, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski był czwarty. Paweł Franczak (Voster ATS Team) uplasował się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął Piotr Mierzyński podopieczny trenera Bolesława Bałda (TC Chrobry SCOTT Głogów).

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została po liczącej 13,4 km rundzie, którą zawodnicy pokonali 9-krotnie. Z uwagi na remonty dróg zrezygnowano z przypominającej kryterium uliczne pętli po Oleśnicy, z której kolarze wystartowali, by po 3 godzinach i 11 minutach zameldować się na mecie w Długołęce. W zasadzie przez cały wyścig peleton, składający się z niemal stu zawodników, jechał razem. Początkowe próby ucieczki były błyskawicznie kasowane, uciekinierom ani razu nie udało się odjechać dalej niż na kilkanaście sekund. Finiszującej, liczącej 34 zawodników grupie, udało się przyspieszyć zaledwie na tyle, by uzyskać nad peletonem przewagę jedynie 8 sekund. Na dystansie 147 km zwycięzca osiągnął średnią niemal 46 km/h.

 

Visegrad--Bicycle-Race-2021-wyscig.jpg

 

Polska edycja zamknęła tegoroczny rowerowy cykl Visegrad 4 Bicycle Race – czterech wyścigów kolarskich rozgrywanych od ośmiu lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Koszulki najlepszych zawodników z poszczególnych państw w rozegranym w niedzielę wyścigu założyli: Węgier Márton Solymosi, Słowak Tobias Vančo, Czech Alois Kaňkovský i Polak Jakub Kaczmarek. Zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team.

Kolejna edycja cyklu planowana jest na lipiec 2022 roku. Serię otworzyć ma wyścig w Czechach.

Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Oleśnica, Gminy Oleśnica i Gminy Długołęka.

Więcej informacji na:
www.dzkol.pl/wyscigi-dzkol/visegrad-4-bicycle-race
www.facebook.com/visegradrace

 

Źródło: mat.prasowe Małgorzata Pawlaczek; zdjęcia: Anna Baran | DZKol.pl,

 

  Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów